Szerző Téma: 074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o  (Olvasták 17609 alkalommal)

0 felhasználó és 2 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Dátum: 2010. November 28. - 21:36:35 »
Szerv Atlasz lapkód:   3.1.9.   3.1.B.   3.1.C.   3.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


A szemölcs, tyúkszem, neurofibroma összetételében, szövettanilag nagyon hasonló.
Mindegyik ektodermális laphámszövet túltengés kötőszövetekkel megerősítve.
Laphámszövetek és kötőszövet keveréke, különböző célokra, különböző felépítésben.
Ezek létrejöttét, az elváltozásokat csak úgy tudjuk értelmezni, megérteni,
ha megvizsgáljuk mire jók a létrejött képződmények, mi az elváltozások biológiai értelme.

A szemölcs konfliktusa: Nem akarom érezni ott azt a félelmeteset. Jajj mi lesz ha elterjed... tiszta ragya leszek. Nem akarom olyannak érezni. Nem akarok valamivel érintkezni ott, (ahol a szemölcs megjelenik/megjelent),
nem akarom érezni, nem akarom/nehezemre esik érintkezni valamivel.
Amit már biztosan tudunk: kézfejen - hárítás, tenyéren - nehezemre esik megcsinálni valamit, odanyomni a kezem valamihez. Genitális (nemi szerven lévő) szemölcs - nehezemre esik szexelni valakivel.
(Nem írok le ide mindent, a többi elhelyezkedéshez alább várjuk a személyes tapasztalatokat!)
Az elváltozás biológiai értelme: a bőr felhám (különleges) felvastagítása, távolság növelés, érzékelés csökkentés az elkeményedett bőrrel.
  • Kiegészítés, hogy ne zavarodj össze: egyes külföldi GNM-es weboldalakon a szemölcsöt ektodermális "hanging healing" tünetnek nevezik. A hanging healing alatt függő gyógyulást értenek, ami nem más mint VEKA - a VisszaEsőKonfliktusAktivitás.
    Ez azonban, TÜNETILEG NEM nem stimmel! Ezt valaki anno félreértelmezte, és a többiek meg "átvették".
    Itt ugyanis megvastagodott szövet keletkezik, aminek biológiai értelme, rendeltetése célja van (akár csak a neurofibrómánál vagy tyúkszemnél): fokozott ellenállóképesség - ezért a szemölcs nem lehet VEKA tünet, hanem simán a konfliktus aktivitás tünete. (Ektodermális laphám és kötőszövet vastagodás.)

    A szervezet a bőrt az adott területen - a testnek adott pontján! - megvastagítja, hogy ellenállóbb legyen annak, amivel nehezünkre esik érintkezni. A megoldás utáni szakaszban a szemölcs begyullad, bepirosodik, és kifordul, leesik, hosszú konfliktusaktivitás után gyulladással leválasztásra kerül.
A tyúkszem konfliktusa: Túlságosan nyomódik, dörzsölődik, valami rendszeresen nyomja, töri, szorongatja a bőröm ott, ahol megjelenik - jellemzően lábon, talpon, de nem kizárt kézen is. (Ektodermális laphám és kötőszövet vastagodás.)
Az elváltozás biológiai értelme: kötőszövetes laphám vastagítás, az ellenállóság fokozása.

A neurofibroma (szemgöb) konfliktusa: Nem akarom érezni azt ott. (Ektodermális ideghüvely és kötőszövet vastagodás.)
Az elváltozás biológiai értelme: érzékelés csökkentő, érzékelés blokkoló ideghüvely képződmény.
A neurofibromában a neuro arra utal, hogy idegszöveten van az elváltozás. Itt azonban nem az ideg változik el, hanem az ideghüvely, ami (szintén) ektodermális laphám leszármazott szövettípus. (A neurofibrómák göbök, alakjuk kerek, vagy orsó formájú, szemhez hasonló alakúak - keresztmetszetben is.)

Ezek az elváltozások újmedicinás tekintetben egyedülállóak, kivételes esetek.
(Annak bizonyítékai, hogy az értelem változtathat az egyébként szigorú szövet-elváltozási szabályokon.)
Ugyanis azt látjuk, hogy azok a szövetek, amelyek egy szokásos természetes elváltozásnál MINDIG sorvadást, fekélyesedést produkálnak egy elváltozás különprogram aktív szakaszában, most, itt, - ha a szükség úgy diktálja - képesek a kisagy vezérlés hatására elszarusodásra, felszaporodásra, megvastagodásra is. A vezéreltség bizonyítéka, hogy ha a konfliktusuk megszűnik, megszűnnek, eltűnnek ezek a bőrvastagító és érzékeléstompító elváltozások is.

A neurofibróma, szemölcs, és tyúkszem tehát alapvetően laphám vastagítások (és ezért a laphámszöveteket összetartó kötőszöveteket is meg kell vastagítani): távolság növelés, érzékenység csökkentés. Ellenállóság és  kopásállóság fokozás céljából jönnek létre, túlzott mechanikai igénybevétel, túlzott súrlódás, vélt vagy valós irritáció esetén.

A szemölcs leggyakrabban szemölcstől való félelem hatására jelentkezik. Az elváltozás biológiai értelme vastagabb külső bőr felhám, jobb védelem. A tyúkszem is egyfajta szövet megvastagítás, mely túlzott mechanikai súrlódások helyén jelenik meg. (Ha a túlzott súrlódás megoldódik, a szemölcs leválik, leesik, viszketés kíséretében elbontásra kerül.) A neurofibroma olyan szemölcs, mely az idegpályák ideghüvely-szövetéből ered, és ott az érzékenység csökkentése, blokkolása az elváltozás biológiai értelme - ingerület-tovaterjedés-fékezés.

További részletek és hozzászólások a (link)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szemölcs
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 21:36:40 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: szemölcs, bibircsók - sok neve van, függ az elhelyezkedésétől, pl. papilla, papilloma, verruca, verruca vulgaris, hegyes függöly, genitális szemölcs, condyloma, histiocitoma, hashimoto betegség

Röviden: A szemölcs különleges kombinációs jelenség: a bőr felhám megvastagodása, elszarusodása, ellenállóbbá tétele -konfliktusa egy sajátos elválasztási, elhatárolódási konfliktus, melyre az agyunk felhámtúltengést indít be, az elhatároló felhám védő funkciójának fokozása céljából. A gócokat a kisagyban kell keresni, annak is a perem részén, mely a kéregállományon keresztül fejti ki szövetgyarapító hatását.

A laphámszövetek elképesztő sokoldalúak, ezért a belőlük kialakuló elváltozások is lenyűgözően változatosak.
Annak ellenére, hogy szerkezetileg, formailag, kinézetre lehetnek nagyon különbözőek, közös nevezőjük, hogy mindegyik elválasztási, elhatárolódási konfliktusra reagál.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szemölcs
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 21:36:47 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:szemölcs
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 01. - 12:39:07 »
4 éves kislányomnak 2 évesen a jobb kézfején (mutaóujj-hüvelykujj között felül) kijött egy szemölcs ami sajnos ovikezdésre nem múlt el ezért így nem engedték, orvoshoz mentünk, leégették! Most a bal kézfején van a kisujj fölötti részen. Még nem szóltak, hogy tüntessük el, mégegyszer nem akarom kényszerből égetni, csúnya heg maradt a helyén. Nem tudom vele megbeszélni, olyan kicsi még, hogy oldjam a konfliktust. Milyen célzott kérdés segítene? Köszönöm

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:szemölcs
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 04. - 03:49:26 »
Akikkel én eddig beszélgettem, személyes érintettek, azok mind a szemölcstől való félelem mértékének megfelelően váltak "szemölcsössé". Kézfej, kívül - hárítás.

A laphám szövettáplálását a kéregállomány vezérli.
Maga a szemölcs szövete ektodermális laphám, mint az a módosult laphám, ami a (szigetelő funkciót ellátó) ideghüvelyt alkotja. Elváltozás mechanizmusában a szemölcs hasonlít a neurofibrómához, ahol az ektodermális ideghüvely-felvastagításával igyekszik agyunk a ingerületterjedést fékezni, az érzékelést tompítani, egyfajta szigetelés-megvastagítással. Ilyenkor a kisagyba becsapódó parányi góc a kéregállományon keresztül fejti ki vastagító hatását. Érdekes jelenség az is, hogy a laphám gyorsított felvastagításához agyunk vírusokat használ. (Az még nem tisztázott, hogy a vírusok már az aktív szakaszban megjelennek, vagy csak a rendszeres visszaesések miatt vannak jelen éppen...)
A szemölcs nem fertőző. A vírusok munkája tiszta, színtelen, szagtalan.

Ismerőseim elmondása alapján a konfliktus is nagyon hasonló mindkettőnél, "sértő, zavaró érzet-elhatárolódási" konfliktus: Útálom, rühellem a szemölcsöt, félek rettegek tőle, hogy elterjed, ez visszataszító, nem akarom azt ott érezni, stb.

Kisgyermekeknél arra kell ügyelni, hogy az anyuka félelmét "leveszi" a gyermek, kortól nemtől függetlenül.
Képi dokumentációk vannak arról, ahogyan különprogramok anyukánál és gyermeknél párhuzamosan zajlottak le.
Csak a gyermeknél úgy tűnik akkor van elváltozás, ha az anyuka őt vagy valaki mást félt.
Kisgyermeknél a félelemmegszüntetéshez bevált a "mágikus ragtapasz" (ami alatt lassan eltűnnek a szemölcsök  ;) )...
A szemölcs nem egyik pillanatról a másikra alakul ki, ezért elmúlásához is nyugalom, türelem kell.
Nem javasolt a szemöcs reszelgetése, és faragása, mert nem attól fog elmúlni. Hanem attól, ha megfeledkeznek róla.

Amúgy meg... Még jó, hogy van más óvoda is a világon... nem? Ahol tolerálják azt, hogy valaki olyan, amilyen... Főleg, ha mindössze arról van szó, hogy az anyuka félelme megnyilvánult a gyermeken... Akárhogy is, nem hinném hogy rosszindulat, legfeljebb tudatlanságból fakadó (alaptalan) félelem... Megkérek valakit (egy kisgyermekes anyukát), hogy tegye be ide az esettörténetét. Addig is, minden jót mindenkinek!

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:szemölcs
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 04. - 14:32:03 »
Köszönöm a megtisztelő választ!
Sejtettem, hogy mi is (szülők) állhatunk a háttérben, ez egy kicsit elkeserít :(

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: szemölcs
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 11. - 03:42:36 »
Sziasztok !

A szemölcs kialakulásánal konfliktusára lennék kiváncsi.  Balkezes nőként évek óta küzdök velük, a talpamon és a kisujjamon. Most a jobbkezes fiamon is kijött egy a kislábujja végén. Nagyon szeretnénk tőle megszabadulni.  Az enyémet már vágták, égették stb, de mindig visszajön.   

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:szemölcs
« Válasz #7 Dátum: 2011. Március 11. - 05:02:38 »
Domarcsi, már van ilyen témánk, a kérdésedet áthelyeztem ide. Ennek a témának az elején olvashatsz a szemölcs biológiai hátteréről.

Azt írod, már próbáltatok megszabadulni a szemölcstől, de mindig visszajön. A legfontosabb kérdés, hogy a tünettel megbékéltél-e már? Sokszor az alapkonfliktus már rég megoldódott, ám a tünetektől való félelem, jelen esetben a szemölcstől való elhatárolódás (amikor már maga a szemölcs a konfliktus tárgya) ördögi kört indít be és tart fenn, ha nem vigyázunk, egyre súlyosabb tünetekkel. Üdv, Vadvirág

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:szemölcs
« Válasz #8 Dátum: 2011. Március 12. - 01:03:09 »
Koszonom, kerestem a temat, de nem talaltam. Nem, nem sikerult vele megbekelnem, sot nagyon zavar. Es mivel nem tudok tole megszabadulni, egyre jobban. Szoval, azt mondod, hogy itt mar nem konfliktusrol van szo igazibol, hanem  ha elfogadnam akkor elmulna ? Tudtok erre valami technikat ?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:szemölcs
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 12. - 02:15:45 »
Szoval, azt mondod, hogy itt mar nem konfliktusrol van szo igazibol, hanem  ha elfogadnam akkor elmulna ? Tudtok erre valami technikat ?

Nem tudom, hogy az eredeti konfliktusod megoldódott-e már, ezt egyedül Te tudnád megválaszolni. A tapasztalat azt mutatja, hogy a visszatérő bőr elváltozások leggyakoribb oka, hogy a megoldás utáni szakasz tünetei okoznak később következménykonfliktust.

Szerintem a legjobb módszer tudatosítani, hogy a konfliktus megoldásával a tünetek is el fognak múlni (a MU szakasz végére), ezért nem érdemes miattuk stresszelni. Ha rajta kapom magamat, hogy a tünetek zavarnak, újból átgondolom, hogy mikorra fut ki a különprogram és nagyjából mikor válok tünetmentessé. Tudom, hogy mikor mire számíthatok, nem ér váratlanul, így nem okoz DHS-t sem. Üdv, Vadvirág

cekat

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:szemölcs
« Válasz #10 Dátum: 2011. Május 22. - 23:26:28 »
Kedves domarcsi , aurium és akit még érint!

Azontúl, hogy meg kell találni a kiváltó okot a szemölcs kialakulására , hatásos fizikai segítség a homeopátia: Thuja C9-es higításban napi 2-3x5 golyócska. Két hétig szedni, egy hét szünet és így tovább (háziorvosunk mondta és bevált ). Kisfiamnak  3 hónap alatt múlt el egy "szemölcstorony" nyomtalanul a kis tenyeréről. Nem szabad abbahagyni a Thuja kezelést, ha új kis szemölcsök jelennek meg  röviddel a szedés megkezdése után, ez csak azt mutatja, hogy elkezdett működni.
Hozzászólásomat  segítőszándék vezette, én is hálás voltam a nem roncsoló megoldásért.
Üdvözlettel:
cekat

Jucinor

  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:074 szemölcs MI
« Válasz #11 Dátum: 2011. November 06. - 21:09:42 »
Sziasztok!

A bal fenekem lévő szemölcsöt vajon minek köszönhetem?   :o
S ha megoldottam a konfliktust, kezelnem kellene valamivel? Vagy majd elmúlik?
Most már a megoldási szakaszban lehetek?

Előre is köszönöm a segítséget!

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MI
« Válasz #12 Dátum: 2011. November 14. - 22:34:29 »
Ha jobbkezes vagy: talán "nehezemre esik anyámnál, tanítványomnál, esetleg iskolában ott ülni, üldögélni..." Nos?

Jucinor

  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #13 Dátum: 2011. November 14. - 22:49:04 »
Igen, ez lehetséges. Anyukámat vastagbél daganattal műtötték és nagyon sokat voltam vele, mellette. Az egész családból szinte csak én. Már-már azt éreztem, hogy én vagyok a szülő és a szüleim a gyerekeim. Még el sem mentem, de már kérdezték: "Mikor jössz?" Ez így nem tudatosult bennem, hogy nehezemre esik ott ülni mellette. Azt gondoltam, ez a feladatom és nincs más választásom.
Köszönöm a választ.
Ez már a gyógyulási szakasz?

Jucinor

  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #14 Dátum: 2011. November 14. - 22:56:29 »
Most jutott eszembe, hogy sokszor kifakadtam: "ugye nem gondoljátok, hogy 33 évesen állandóan itt fogok ÜLNI veletek?"

Munkacs

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #15 Dátum: 2011. December 20. - 14:19:32 »
Érdekes dolgokat olvastam itt, máshol még nem találkoztam ilyen megközelítéssel. Elgondolkoztató. Csak az lenne a kérdésem hogy mi van a gyerekekkel? Ő rájuk is érvényes a érintési, érzékelési konfliktus?
Nálunk a fiam az uszodában szedte össze az úgynevezett uszodaszemölcsöt. Ott rögtön mondta egy anyuka hogy nekik is volt már és természetes hatóanyagú byewart krémet használtak rá. Na gondoltam mi is kipróbáljuk, és szerencsére eltűntek, és azóta sem volt neki. Ezt egy vírus okozza ugyanis.

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #16 Dátum: 2012. Április 10. - 14:35:33 »
Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, hogy igaz a sajat szemolcsproblemamat meg nem sikerult megoldanom, de mindket fiam labujjan jelentkezett es sikeresen tul vagyunk rajta. Ugy csinaltam ahogy itt tanultam. Nem tulajdonitottam neki jelentoseget es azt sem hagytam, hogy ok ezt tegyek. Bekentem ketszer es mondtam nekik, hogy ez semmi, el fog mulni nagyon hamar. Igy is tortent. Tenyleg nagyon fontos, hogy ne "dramazzunk" a dolgokon.

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #17 Dátum: 2012. Április 18. - 01:27:29 »
Kedves domarcsi! Ez nagyszerű! Köszönjük, hogy megosztottad a tapasztalatod, és gratulálok az eredményhez. Menni fog az nálad is, csak lehet kicsit tovább tartott az oda-vissza-kapcsolgatás, ilyenkor elhúzódhatnak, látszólag stagnálhatnak a tünetek.

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #18 Dátum: 2012. Április 18. - 05:55:02 »
A kislányom kezéről még mindig nem sikerült "levarázsolni" a szemölcsöket, sőt most 3-at növesztett. Nekem ősszel 2 nap alatt a bal talpamra nőtt 4, a jobbra 2.... Télen már menni sem tudtam. Kezembe került az Éld az életed c. könyv amiben a talpon lévő szemölcs a jövőtől való félelmet szimbolizálja és a"bátran lépek a jövő felé" mondat ismétlésével eltűntethetőek a könyv és most már én szerintem is!!!! :D Így én ezt szintén bátran ajánlom mondogatni az ezzel küszködőknek!
A lányom kezén lévő 3 db kineziológus által is "kezelt" szemölcsök nagyon kitartóak, úgy gondolom, ez már az ő saját konfliktusa lehet, nincs közöm hozzá. Mit gondoltok??? Lehetséges? Nagyon sokszor jön nátha egy-egy ovis sztori után, 5 évesen ő már elhatárolódik sok dologtól és mire hazaér már tüsszögve mesél...

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #19 Dátum: 2012. Április 20. - 01:13:18 »
Jucinor, gratulálok a gyors esetfeltáráshoz! Szavainkkal könnyen tudjuk lokalizálni (hozzárendelni egy szervhez) a konfliktusainkat. Érdemes figyelni a belső kommunikációnkat a konfliktussal kapcsolatban, nagyon sokmindenről árulkodik a szóhasználatunk.

Csak az lenne a kérdésem hogy mi van a gyerekekkel? Ő rájuk is érvényes a érintési, érzékelési konfliktus?

Munkacs, így van, a gyermekekre is érvényes. Ha 10 éven aluli, az is elképzelhető, hogy az édesanya érzelmi kilengését veszik át, ezért nagyon fontos tisztában lenned vele, hogy Te magad hogyan viszonyulsz a szemölcshöz, Téged zavar-e.

...természetes hatóanyagú byewart krémet használtak rá. Na gondoltam mi is kipróbáljuk, és szerencsére eltűntek, és azóta sem volt neki.

Ha a kenőcs alkalmazása megnyugtatott Téged is, a fiadat is, akkor a szervezet természetes módon regenerálódik. Magától. Ugyanolyan természetesen, ahogy a csont is összeforr, ha eltörik, a szemölcs is elmúlik a megnyugvás után.

Ezt egy vírus okozza ugyanis.

Ez az akadémikus megközelítés, de sajnos pontatlan. Tény, hogy a szemölcs jelenléte együtt járhat vírus aktivitással, hiszen a külső csíralemez származású szövetek helyreállításáért ez a mikroorganizmus felel. Azonban nem okozója a szemölcsnek, folyamatában nézve ugyanis az ok a szemölcstől való viszolygásra vezethető vissza. Ha csak egy adott pillanatban vizsgáljuk a tüneteket, valóban úgy tűnik, mintha a vírus okozná a szemölcsöt. Ezzel kapcsolatban érdemes alaposan áttanulmányozni az alapokat, az öt biológiai természettörvényt, különösen a negyediket, amely leírja, hogy mi a korábban kórokozónak hitt mikroorganizmusok valódi szerepe.

Kezembe került az Éld az életed c. könyv amiben a talpon lévő szemölcs a jövőtől való félelmet szimbolizálja és a"bátran lépek a jövő felé" mondat ismétlésével eltűntethetőek a könyv és most már én szerintem is!

Aurium, ahogy írtad, a hangsúly a lépéstől való elhatárolódáson van, nem a jövőn (bár kétség kívül lehet félni a jövőbe lépéstől is). Érdemes lehet feltárni, mi volt az a konkrét esemény, ami miatt féltél a jövőbe lépni: a DHS ugyanis mindig köthető egy drámai, váratlan, elfogadhatatlan, elszigetelten megélt, átmenetileg megoldhatatlannak érzett élethelyzethez.

A lányom kezén lévő 3 db kineziológus által is "kezelt" szemölcsök nagyon kitartóak, úgy gondolom, ez már az ő saját konfliktusa lehet, nincs közöm hozzá. Mit gondoltok??? Lehetséges? Nagyon sokszor jön nátha egy-egy ovis sztori után, 5 évesen ő már elhatárolódik sok dologtól és mire hazaér már tüsszögve mesél...

Természetesen, lehet a lányod saját konfliktusa is. Érdemes megkérdezni, mennyire zavarják a szemölcsök, szokta-e őt bárki piszkálni miattuk, illetve magadban tisztázni, hogy Téged foglalkoztat-e. A tüsszögés megoldás utáni tünet, ami valóban arra utal, hogy a hazaérkezést megelőzően nem tetszett neki valami. Ha nyitott, és mesél, érdemes kérdezgetni, mi az, amivel nem tud megbékélni, hátha így a szemölcs kérdésre is sikerül közösen választ találnotok. Vond be! Nagyon kedves barátaim kislánya is megértette 5 évesen az új medicinát, ha tüsszentettem, mindig kérdezgette, hogy milyen konfliktusom volt... :) Üdv, Virág

F. Tibor

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #20 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 08:55:42 »
Kedves fórumozók!
Érdeklődnék, hogy jobb kezes férfinál a jobb kéz hüvejkújjának első újjpercének tetején, a köröm után a két újjperc találkozásánál kijött szemölcs mire utal, milyen konfliktus lehet mögötte?

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #21 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 16:10:54 »
Kedves Vadvirág!

Igen, ez a helytálló: Természetesen, lehet a lányod saját konfliktusa is. Érdemes megkérdezni, mennyire zavarják a szemölcsök, szokta-e őt bárki piszkálni miattuk... Kiderült májusban, hogy azon a kezén ahol a "szemik" vannak senki nem akarja megfogni az oviban és nem akar senki emiatt a párja lenni sorban álláskor. Viszont ezt megbeszéltük, kineziológus is segített de a szemik még mindig ott éktelenkednek a kezén. Sem Ő, sem a család nem foglalkozik vele, nem szentelünk figyelmet neki és mégis...Szeptemberben ovit váltunk, sínre nem tud kerülni majd mert egy új közösségben kezd. Engem nem zavar, majd elmúlik...sokkal csúnyább a heg ami az első, leégetett szemölcs után maradt...

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #22 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 17:14:08 »
Kedves F. Tibor!
 Az levelében leírt helyen képződött szemölcs, valamilyen jobbkezes tevékenységgel függ össze. Előfordulhat, hogy munka közben gyakran éri kellemetlen irritáció a hüvelykujján az érintett részt. Az érzelem lehet pl.: "félek, hogy megütöm, lehorzsolom, megégetem...(már megint)."

               Üdvözlettel: Husssein Éva

Icsen

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #23 Dátum: 2014. Január 07. - 09:14:54 »
Kedves GNM szakemberek!
Most csatlakoztam a fórumhoz, és lenne egy kérdésem a témával kapcsolatban. Nekem már nagyon régóta van a nyakamon és mindkét hónalj körül kocsányos lógó "szemölcs" (nem biztos, hogy helyes a megnevezése, de nem ismerem a hivatalos megnevezését). Milyen konfliktus okozza ezt az elváltozást, és hogyan lehet tőle megválni?
50 éves, jobbkezes nő vagyok. Köszönettel várom a választ!

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #24 Dátum: 2014. Január 07. - 11:59:48 »
Kedves Icsen !

Hónalj körüli szemölcs oka lehet pl.:a dezodor, vagy a melltartó ( főként túlsúly esetén a merevítő )irritáló hatása, +félelem, vagy a szemölccsel kapcsolatos félelem.
Részletes információt találsz a topic első bejegyzésében.


Üdv.: Hussein Éva

Icsen

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #25 Dátum: 2014. Január 08. - 08:49:03 »
Kedves Éva!
Nagyon szépen köszönöm a választ! Eddig úgy gondoltam, hogy megbarátkoztam a szemölcsök jelenlétével, úgy érzem, hogy nem tölt el félelemmel az ott létük, de ezek szerint mégis zavarnak, hogy még nem múltak el.
Még egyszer köszönöm a gyors választ!

arrostos

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:074 szemölcs, tyúkszem, neurofibroma MA o
« Válasz #26 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 10:23:20 »
Sziasztok!
Prűdek ne olvassák, nekem is nehezemre esik kimondani, hogy EZ volt a bajom.
Közel 50éves, jobbkezes nő. Genitális szemölcs. Van lapos és kocsányon lógó is, pár darab. A lapos nem annyira, de a kocsányos nagyon zavar. Fizikailag is, érzelmileg is.
Teljesen jól követhető az okozati rész, de nem tudom a megoldásokat. Még keresem a gondolato(ka)t, ami megnyugtatna.
Ex diploma ellenére is meglehetősen primitív volt az ágyban, nem figyelt oda, hogy a nagyajkak hol vannak behatoláskor, fájdalmat is okozott ezzel olykor, ráadásul impotens. Egy idő után bizony már nem volt kedvem semmihez. Érzelmileg nagyon nehéz nehéz volt elválni, és nem is úgy általában volt a szexxel bajom, csak vele nem akarózott már. Szépen le is építettem a szexet, el is jöttem. Ekkor még nem gondoltam semmire, a szemölcsök csak ezután jöttek, amikor úgy éreztem, h még egy ilyen béna pasit nem bírok ki, inkább bele sem kezdek. Azóta meg szégyellem a szemölcsöket, barátnőmet is úgy kezelték a szemölcsei miatt a nőgyógyászaton, mintha kurválkodna. Ettől is tartok, annak ellenére, hogy a kocsányosok eltüntetetésével fellélegeznék, és lehet, hogy azzal meg is oldódna a dolog. De még jobban tartok egy új kapcsolattól, részben kísért még a pocsék múlt, de sokkal inkább attól, hogy mit szólna, ha észreveszi a szemölcsöket, inkább ne is legyen elkalma látni ezeket. Szóval egyértelmű a hárítás.
Thuját is szedtem, de max csak szaporodtak, semmi nem oldódott meg, egyelőre ördögi körben érzem magam.