Szerző Téma: menstruációs görcsök  (Olvasták 4709 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
menstruációs görcsök
« Dátum: 2011. Június 27. - 13:19:34 »
1

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:menstruációs görcsök
« Válasz #1 Dátum: 2011. Június 27. - 13:19:51 »
2

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:menstruációs görcsök
« Válasz #2 Dátum: 2011. Június 27. - 13:19:58 »
3

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:menstruációs görcsök
« Válasz #3 Dátum: 2011. Június 27. - 13:53:06 »
E-mailben kaptam, mivel a válasz többeket is érdekelhet, érinthet, a fórumon adok rá választ (természetesen név nélkül).

Idézet
A menstruációm egy részében újonnan jelentkező nagyon erős fájdalomtól szeretnék megszabadulni.

Ha az érintett elszenved egy méh nyálkahártyát érintő konfliktust - bővebben ITT -, a MU szakaszban tapasztalhat fájdalmat. Ennek oka az agyban keresendő: a regenerálódó Hameri góc miatt sugárzik ki a fájdalom a méh nyálkahártyára. Ha a fájdalom rendszeresen jelentkezik, előfordulhat, hogy visszatérő konfliktus aktivitásról van szó - például, ha az érintettnek konfliktust szenved el a fájdalom miatt és azt a menstruációhoz köti. A havi vérzés megjelenése miatt az érintett sínre kerülhet, a MU szakaszban újra jelentkezik a fájdalom.

Mondok egy gyakorlati példát, ami által könnyebb megérteni, hogy miről van szó.

Egy hölgy a tengerparton nyaral, és a nyaralás kellős közepén jön meg a havi vérzése. Ha ezt ő úgy éli meg, hogy "piszokság éppen a nyaralás közepén menstruálni" és ez számára DHS, beindul a fent említett különprogram, a MU szakaszban fájdalom jelentkezhet (ha rövid ideig tartott a konfliktus, akkor még a menstruáció ideje alatt). A következő havi vérzés erre a konfliktus eseményre emlékezteti, és már nem a nyaralás, hanem a fájdalom fogja előhívni a menstruáció = piszokság érzést. Minden havi vérzés aktiválja a konfliktusát.

Ha az érintett mindeközben elhagyja magát, elkeseredik, beindulhat a vese-gyűjtőcsatornák különprogramja. Ha annak a KA szakasza egybeesik a másik különprogram MU szakaszával, a folyadékvisszatartás miatt az agyi gócok jobban megduzzadnak, még erőteljesebb fájdalom sugárzik ki a méh-nyálkahártyára (menstruációs görcsök). A vese-gyűjtőcsatorna szindrómáról bővebben ITT olvashattok.

Ilyen esetben tehát a lelki konfliktusok feloldását illetően:

1.) Az elhagyatottság, elhagyottság, elkeseredés érzés feloldása, ha van (pl. azáltal, hogy tudatosul bennünk, van megoldás).

2.) A visszaesések felszámolása (pl. azáltal, hogy tudatosítjuk: azért fáj, mert tudat alatt előre félünk tőle, hogy fájni fog).

3.) Az eredeti konfliktus feltárása és elengedése a megértés által. Ritkán aktív, de a tudatos átértékelés ilyenkor is sokat segít.

DErika

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:menstruációs görcsök
« Válasz #4 Dátum: 2011. Július 12. - 05:26:43 »
Sziasztok!

Ebben a témában nekem volt egy személyes tapasztalatom, amit Roberto biztatására szeretnék megosztani veletek.

Ilyen esetben tehát a lelki konfliktusok feloldását illetően:

1.) Az elhagyatottság, elhagyottság, elkeseredés érzés feloldása, ha van (pl. azáltal, hogy tudatosul bennünk, van megoldás).

2.) A visszaesések felszámolása (pl. azáltal, hogy tudatosítjuk: azért fáj, mert tudat alatt előre félünk tőle, hogy fájni fog).

3.) Az eredeti konfliktus feltárása és elengedése a megértés által. Ritkán aktív, de a tudatos átértékelés ilyenkor is sokat segít.

A négynapos tanfolyam első napja után elkezdtem otthon mesélni a hallottakat, mert fontosnak éreztem a párommal is megismertetni ezt az újfajta megközelítését a „betegségeknek”. (5-6 napja kezdődött a menstruációm, de csak pötyögött, maszatolt, nem igazán indult be a dolog.) Kicsit szorongtam, aggódtam, mit fog hozzá szólni.

A reakciója elutasítóbb volt, mint gondoltam. Felsorolta, mi minden nyavalya van, amibe bele lehet halni, ha nem kap gyógyszert az ember stb. A beszélgetés után teljesen egyedül éreztem magam a pozitív élményeimmel, ismét bekapcsolt nálam a régi mumus: magányosság. (Már 3x volt vesekövem.)

Éjjel és másnap reggel nagyon görcsöltem, kétrét görnyedve kellett volna elindulnom a következő tanfolyami napra.

Ekkor eszembe jutottak a hallottak: egyszer úgy sikerült valakinek segíteni, hogy ne érezze partra vetett halnak magát és feloldódjon a vese-gyűjtőcsatorna szindrómája, hogy betették egy kád vízbe. Az illető elsírta magát, és végre megindult a vízelet kiürítése.

Gondoltam, ha tényleg be lehet csapni az agyat egy elképzelt dologgal (citrom kiváltotta nyálelválasztás), akkor most kipróbálom azzal, hogy felidézem, milyen vízben lenni. Pl. fekszem a víz tetején, lebegek benne. Lefeküdtem, és ellazultam, szinte éreztem a langyos vizet a testem körül. És ezután szinte azonnal abbamaradt az erős görcs!  :D El tudtam készülni és indulni a tanfolyamra.

Később, amikor megint erősödni éreztem a fájdalmat, elég volt csak felidézni az érzést, amit a vizen lebegés kiváltott, és máris alábbhagyott. Ugyanakkor a maszatoló vérzés úgy beindult, hogy éppen kitartott a betét a szünetekig.

Köszönöm szépen, hogy megismerhettem az új medicinát, és már a legelején segíthetett ez a tudás!