Szerző Téma: köhögés  (Olvasták 4140 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
köhögés
« Dátum: 2010. November 26. - 20:59:18 »
asd

kapcsolódó Biologika TV video:

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:köhögés
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 20:59:25 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:köhögés
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 20:59:32 »
fds

gnmanya

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:köhögés
« Válasz #3 Dátum: 2011. Július 01. - 09:13:17 »
Esettörténet:
6 éves fiam nagyszülőkkel Balatonon járt. Köhögése ott kezdődött és itthon is folytatódik. 2 napja van itthon és tegnap beszélgettünk mi volt szuper és mi kevésébé a nyaraláson.A szállodában volt sok külföldi. A nagyszülők németekkel összebarátkoztak ahol volt egy korabeli kisfiú... "Anya, én többet oda nem akarok menni, mert hiába mondtam a fiúnak vmit nem értette és ő is úgy beszélt, hogy nem tudtam mit akart de a mamáék meg azt mondták, hogy mutogassak de nem ment és mérges voltam, ne is szóltam hozzá és nem is játszottam vele mert "össze-vissza":) beszélt az a gyerek..." Úgy gondolom itt a kommunikációban való megakadás okozta a tüneteket. Helyesen látom?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:köhögés
« Válasz #4 Dátum: 2011. Július 05. - 03:00:19 »
Aurium, ha a kisfiad jobb kezes, érdemes megnézni a hörgő izomzat különprogramot, a vonatkozó konfliktusa birtokféltés, ledermedés érzéssel (vagyis féltek valamit, ami az enyém). Köhögés a megoldás utáni szakaszban jelentkezik, rekedtség, beszédzavar nélkül.

A hörgőizom epileptokríziséről bővebben ITT olvashatsz.

Gyermekkorban elképzelhető hormonális ingadozás, ezért lehet rémület konfliktus is, ledermedés érzéssel. Ebben az esetben az agyi ödéma átfedése miatt érintett lehet a beszédközpont is, ilyenkor nem csak köhögés jelentkezik, hanem a hangja is elmehet.

A gégeizom epileptokríziséről bővebben ITT olvashatsz. Üdv, Vadvirág