Szerző Téma: orrvérzés  (Olvasták 4162 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
orrvérzés
« Dátum: 2010. November 26. - 21:49:10 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:orrvérzés
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:49:17 »
epistaxis: orrvérzés
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási, visszautasítási konfliktus (orr és szaglás vonatkozásban)
Érzelmi tartalom: Orral, orr belsejével kapcsolatos konfliktus, taknyolási-, szag- vagy bűzkonfliktus. "Nem szeretek, nem akarok taknyos lenni, kisebesedik az orrom a törölgetéstől. Félek az orrvérzéstől. Nekem bűzlik a dolog. Rosszul vagyok a szagától, utálom. Utálom a száraz érzést, utálom a sebeket az orromban (= ördögi kör)."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:orrvérzés
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 21:49:21 »
d

kulu gobe

  • *
  • Hozzászólások: 5
orrvérzés
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 14. - 16:41:35 »
Sziasztok!

Egy régebb húzódó problémával (kb.2 éve) fordulok hozzátok: az öt és fél éves kislányomnak gyakran megindul az orra vére, van mikor naponta több alkalommal is, éjszaka is.Nem tudok rájönni milyen konfliktus váltja ki. (igaz, kezdő vagyok)Előre is kösz a segitséget!

H.Feri

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 248
Re:orrvérzés
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 14. - 21:07:42 »
Kedves orrvérzés miatt érdeklődő!
Az öt és féléves kislánynál jelentkező tünetek, minden további nélkül az illető édesanyjánál meglévő aktív konfliktusok miatt is keletkezhetnek, nem zárva ki, a saját maga által elszenvedetteket sem. Azért én elsőre inkább a felnőttnél érdeklődnék valamilyen légúti gyulladást kiváltó konfliktus ügyében. Ugyanis: az alap ok valószínűleg egy:
...."légúti nyálkahártya elváltozás". Attól függően, hogy hol nyilvánul meg az elváltozás, az mutatja meg pontosan az elszenvedett konfliktus tartalmát. Orr-nyálkahártya és orrmelléküregek: orral, orr belsejével kapcsolatos konfliktus, bűz- és szagkonfliktus. Pl. "nekem bűzlik ez az egész".....
Ennek a konfliktusnak a megoldás utáni szakaszában jelentkezhet  orrvérzés. 
A helyzetet bonyolítja hogy egy idő után sajnos maga az orrvérzés is lehet egy olyan "bűzlő" dolog, -nem ismerem a bejegyző  GNM tájékozottsági fokát, ezért írom ide, hogy képletesen is elég, nem feltétlen valóságban kell érteni a "bűzlik" kifejezést- ami aztán nem engedi le az illetőt a konfliktusról.
Az orrvérzés esetleg -magán véleményem- a megoldás utáni szakasz un. epileptikus krízis pontján jelentkezhet, mint fordulópont a helyreállításban.
Legfontosabb, hogy ilyenkor az elsősegély nyújtás közben és után a nyugalmat, a higgadtságot kéne  megőrizni, tudomásul venni a történést, és "hagyni" a gyógyulást végigmenni.

kulu gobe

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:orrvérzés
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 17. - 10:48:47 »
Nagyon köszönöm a felvilágositásokat ! Majd tájékoztatlak a fejleménzekről.
Üdv!