Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Fizikai elváltozások BETEGSÉG ELNEVEZÉSEK szerint

083 vérrák, leukémia, erythrocitémia MA o

(1/5) > >>

Admin:
Szerv Atlasz lapkód:   4.1.6.   4.1.3.   4.1.5.   4.1.B.   4.1.C.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)
A leukaemia (leukémia = fehérvérsejt-kezdemény, leukoblaszt-túltengés), erythrocytaemia (eritrocitémia = vörösvérsejt-kezdemény, normoblaszt túltengés), valamint a kettő egyszerre policytaemia (policitémia): egy önértékelési konfliktussal járó nyirok vagy csontelváltozás (és csontsérülések!) ártalmatlan kísérő tünete. Figyelem! Ez egy kísérő tünet, nem betegség.

Amit régebben "rosszindulatú" vérráknak diagnosztizáltak, az nem más, mint egy regenerációs tünet: továbbosztódásra képtelen sejtek számának megemelkedése a vérben!
Azért gondolták korábban rosszindulatúnak, mert nem értették mi történik, és nem tudták a gyógyulást se megjósolni, se előidézni. Ez egy kísérőtünet, NEM BETEGSÉG!

„Hányszor volt életedben csont- vagy nyirokelváltozásod?
Annyiszor voltál már leukémiás. Ja, hogy nem tudsz róla…”

Fontos! Vérszegénység és leukémia felléphet más mezodermális szövet különprogramja során is, pl. nyirokrendszer, vese, lép, stb. Annak megfelelően lehet a tünet jellege és elnevezése eltérő: limfoid, myeloid leukémia, stb. A leukémia mindenképpen a gyógyulási, helyreállítási szakasz tünete: mert a tünetek
megjelenéséhez az önbecsülés letörésnek huzamosabb időn keresztül helyre kellett állni.
A visszaesés (és VEKA) kerülendő. Ilyenkor már csak a góc méretére, komplikációk elkerülésére, esetleges (humánus) tünetenyhítésre kell ügyelni. A leukémia mindenképpen a gyógyulási, helyreállítási szakasz tünete!

Kapcsolódó Biologika TV video:
Vérszegénység, vérrák, leukémia, erythrocitémia

Admin:
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: vérrák, leucaemia, leukaemia, leukémia, erythrocytaemia, eritrocitémia, polycytaemia, policitémia, myeloid leucaemia, mieloid leukémia, myeloid leukémia, mielogén leukémia, lymphoid leucaemia, lymphoid leukémia, limfoid leukémia, fehérvérsejt, fehérvérsejtek, vörösvérsejt, vörösvérsejtek, myeloid lymphoid leukémia, MLL, granulociták, monociták, limfociták, akut limfoid leukémia (ALL), akut mielogén leukémia, krónikus limfocitás leukémia (CLL), krónikus mieloid leukémia (CML)

Leukémiás tünet felléphet a csont, a nyirokerek, vérerek, és a lép elváltozása során. Pl. Mindegyik önbecsülés letörési, önértékelés letörési konfliktusra reagál. A lép vérrel kapcsolatos önbecsülés letörés, a vér és nyirokerek hátráltatottsági, keringési-, életvitel-akadályoztatási önértékelés letörés. A csont súlyos (egyéb funkcionális) önbecsülés letörés.

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.3.   4.1.5.   4.1.B.   4.1.C.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)
Konfliktustípus: (erős/súlyos) önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelen vagyok. Csontok a testben több helyen vannak, ezért az elhelyezkedést az önértékelés letörés vonatkozása határozza meg: mozgási, mozgatási, végtagi, belsőségi vonatkozás. A csontokon nyilvánulnak meg a legsúlyosabb csontig hatoló, mélyen érintő önbecsülési, önértékelési letörések. Mellrákom van, leírhatom magam (bordák), nem tudok rendesen járni (boka), nincs kézügyességem (kéz), nem tudok emelni, mozogni, futni, stb. A funkcionális vonatkozások további jellemzése, 4.1.5.

K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, sorvadás, sejtek egybeolvadása (lyukak), elmésztelenedés, valós vérszegénység. Betegség-nevek: anémia, csontritkulás, dekalcifikáció, oszteoporosis, oszteolízis. (Ezt régen „jóindulatú” csontelváltozásnak tartották - a sorvadást.)

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével, ami lehet fájdalmas, és ezáltal okozhat elkeseredést, visszaesést. Fehér- és vörösvérsejt-vérrák. Betegség-nevek: csontciszta, csontkinövés, gerincferdülés, Bechterew-kór, elmeszesedés, oszteoszarkóma, csontdaganat, csontrák. (Ezt pedig sejtszaporulat lévén - „rosszindulatúnak” tartották - a regenerálódást.) Ún. pszeudo-anémia (ál-vérszegénység), (myeloid) leukémia, erythrocitémia, stb. 4.1.6.

Az elváltozás biológiai értelme: megerősítés, a csontok előbontása, majd újjáépítése, szerkezetileg vastagabbra, erősebbre, strapabíróbbra.

A leukémia szigorú értelemben véve nem is betegség, hanem egy csont gyógyulási szakaszának ártalmatlan kísérőtünete, átmeneti vérösszetétel változás. Logikus következtetés, hogy a leukémia "elleni" beavatkozás tehát a "gyógyulási tünetek" elleni beavatkozás - tekintet nélkül azok okára és a folyamatok lefutására.

Hamer doktor kutatásai beigazolták, hogy egy nagyon súlyos önértékelési konfliktus a csontokon nyilvánul meg, amelyek a konfliktus-aktív alkalmazkodási szakaszban csontsejt-ritkulást, -egybeolvadást, dekalcifikációt (mészkivonást) eredményez. Ide tartozik az oszteoporózis (csontritkulás) és az oszteolízis (csontsejt-pusztulás).

A konfliktus feloldása után a gyógyulási szakaszban nyilvánul meg az elváltozás biológiai értelme, amikor is a csont újbóli felépítésére kerül sor (csontdaganat), úgy hogy a csontot a szervezet erősebbre (vastagabbra) építi az érintett helyen mint előtte volt.

Admin:
A csontdaganatot megelőző csontsejtpusztulást általában nem is veszik észre, csak a fájdalmakkal járó duzzanatot. Az újjáépítés során a szervezet felhigítja a vért, (tehát több folyadék van a vérben, azonos sejtszámnál) és ez egységnyi vér vizsgálatánál azt a látszatot kelti, mintha kevesebb lenne a vérben a vérsejt. Ez egy ún. pszeudo-anémia vagyis ál-vérszegénység.

Ha nem fordítunk figyelmet a teljes folyamatra, csak a sejtszaporulatot, vagy a vérösszetétel-változást vizsgáljuk, téves következtetésre jutunk mert a gyógyulási szakaszban először a leukociták (fehérvérsejtek) száma emelkedik meg gyorsan (hozzáigazodik) a vérplazma mennyiségéhez (leukémia),  az epileptokrízis után pedig a vörös vérsejtek is megszaporodnak (erythrocitémia). A gyógyulási szakasz végére a vérmennyiség csökken, ez azzal jár, hogy a felesleges ("éretlen") fehér- és vörösvérsejtek elhalnak, a vérösszetétel normalizálódik (minden külső behatás nélkül). Ha csak a vérösszetételt vizsgáljuk, nem készítünk CT-t, nem vizsgáljuk, melyik csont- vagy csontok érintettek, úgy tűnik, mintha a vér beteg lenne. De nem az. Csak a bekorlátozott vizsgálódás, a korlátozott szemléletmód, és a részadatok értékelése vezet tévedéshez.

Megjegyzem még, hogy a törött csont „összeforrasztásához” is ugyanazt a különprogramot indítja be a szervezet. Ez azt jelenti, ha valakinek van egy gyógyulófélben lévő csonttörése (s nincs aktív önértékelési konfliktusa, DHS) könnyen vérrákot diagnosztizálhatnak nála. Törött végtaggal, ízületi gyulladással ne menj vérvételre, mert könnyen előfordulhat a leukémia diagnózis! Ami igaz is. Átmenetileg. ;)

Roberto:
Tapasztalatok?

Adriana:
Kedves Roberto!

Más velőállomány vezérelte szerveknél mi a magyarázata, ha leukémiás tünetek jelentkeznek? Az agyi ödéma gyakorol hatást a közeli csont vezérlőközpontokra vagy más bio-logikus magyarázata van?

Előfordulhat ez a jelenség a vérerek vagy a nyirokerek különprogramja esetében is?

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv és minden jót!
Adriana

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése