Szerző Téma: 102 fültőmirigy- és nyálmirigy-vezeték gyulladás MA  (Olvasták 3854 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
102 fültőmirigy- és nyálmirigy-vezeték gyulladás MA
« Dátum: 2011. November 05. - 18:23:02 »
ED1
Konfliktustípus: evés, ivás vonatkozású elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: Valamit nem tudok, nem szabad, nem akarok megenni, meginni. Nem tudom, nem szabad, vagy nem is akarom benyálazni, megnyálazni. „Szeretnék megenni valamit, de nem szabad, valaki nem engedi meg. Utálom, és nem akarom megenni a spenótot. Rám erőszakolják vagy eltiltják, megvonják tőlem az ételt, a kedvenc csemegémet!”

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.3.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: fekélyesedés, a nyálvezetékek falát felépítő ektodermális laphámszövet elvékonyodása, fájdalmas, húzódó, szúrkáló érzéssel a nyálvezetékekben. A konfliktus-aktív szakasz szervi tünetei érezhetők, de nehéz kimutatni, nem diagnosztizálják.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, vírusok közreműködésével. A vezeték ilyenkor könnyen elzáródhat a fekélyesedés helyén. Betegség-nevek: nyálvezeték gyulladás, nyálvezeték elzáródás. Ez a nyál feltorlódásával jár, ami a nyálmirigyek viszonylag gyors megnagyobbodását eredményezi. A fültőmirigy-vezeték eme gyulladásos, elszűküléssel, elzáródással, a nyálmirigy felduzzadásával járó tüneteit nevezték régen mumpsz-nak.

Az elváltozás biológiai értelme: a nyálvezetékek fekélyes tágítása, a nyál elfolyásának javítása, fokozása céljából.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:fültőmirigy- és nyálmirigy-vezeték gyulladás
« Válasz #1 Dátum: 2011. November 05. - 18:23:09 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Konfliktustípus: evés, ivás vonatkozású elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom: „Valamit nem tudok, nem szabad, nem akarok megenni, meginni. Nem tudom, nem szabad, vagy nem is akarom benyálazni, megnyálazni. Szeretnék megenni valamit, de nem szabad, valaki nem engedi meg! Utálom és nem akarom megenni a spenótot. Rám erőszakolják, vagy eltiltják, megvonják tőlem a kaját!"

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:fültőmirigy- és nyálmirigy-vezeték gyulladás
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 05. - 18:23:14 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

szeretet-hit

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:102 fültőmirigy- és nyálmirigy-vezeték gyulladás MA
« Válasz #3 Dátum: 2015. Február 03. - 14:35:31 »
Kedves vadvirág vagy admin  olvastam több írását és segítségét kérném Tudom hogy önmagam hoztam létre a bal fülem süketséget pontosan 1hete kedden 1-ho 27-dikén úgy hogy egyensúly zavarom is támadt . viszont előtte való napokban lázas voltam de az elmúlott és utána vége lett a bal fülemnek az orvosok nem tudják mitől a közeljövőbe megyek agyi ct-re  fájdalmam a fülemben nincsen de folyamatos fül zúgásom van  egy folytában .Szeretnék segítségét kérni  vagy valakit ajánlani aki rátudna vezetni a  kiváltó konfliktusra és milyen hosszú lehet a lefutási szakasz ..Nagyon szépen köszönöm a választ .Áldást békességet és nagyon sok SZERETETET kívánok...Bartha Lajos