Szerző Téma: 105 homloküreg gyulladás MI o  (Olvasták 6295 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
105 homloküreg gyulladás MI o
« Dátum: 2011. November 19. - 20:09:52 »
Szerv Atlasz lapkód:   5.1.6.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


A homloküreg az orr egyik mellékürege, amely az arcüreg után az egyik leggyakrabban elváltozásban érintett melléküreg.

A homloküreg gyulladás a homloki orrmelléküregeket borító laphámszövet elváltozásának megoldás utáni gyulladásos, ödémásodással, váladékozással tünete. Ha valakinek kifejezetten homloküreg gyulladása van, az elhatárolódás félelmi konfliktusát kifejezetten a homlokára vonatkoztatta, pl. "hú de hideg van, lefagyott a homlokom, csak nehogy megint homloküreg gyulladásom legyen, mert attól úgy fájt a fejem a múltkor is".

További információk az orrnyálkahártya-gyulladás, rhinitis (túlérzékenységgel) c. témánál.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:105 homloküreg gyulladás MI o
« Válasz #1 Dátum: 2011. November 19. - 20:15:07 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: homloküreg gyulladás, sinusitis frontalis acuta, sinusitis, szinuszitisz, sinusitis maxillaris acuta, sinusitis frontalis acuta, sinusitis ethmoidalis acuta, sinusitis sphenoidalis acuta, pansinusitis, orrüreg gyulladás, orrmelléküreg gyulladás, gennyes arcüreg gyulladás, perennialis rhinitis, nátha, megfázás, coryza, coriza, koriza, felső légúti hurut, grippe, rhinitis, rinitisz, allergiás rhinitis, rhinitis allergica, rinitisz allergika, allergiás nátha, fertőzéses nátha, orrnyálkahártya gyulladás, vírusos orrnyálkahártya gyulladás, influenza, influenza di freddo, sertésinfluenza, madárinfluenza, egérinfluenza, H1N1, vírusos arcüreg gyulladás, tüsszögés, orrviszketés, orrfolyás, gátolt orrlégzés, taknyolás, orrváladékozás, tüsszentési inger, tüsszögési roham, chronic rhinitis, krónikus rhinitis

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:105 homloküreg gyulladás MI o
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 19. - 20:15:28 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

viriboszi

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:105 homloküreg gyulladás MI o
« Válasz #3 Dátum: 2012. Március 26. - 16:03:45 »
Sziasztok! A helyzet az, hogy évek óta küzdök azzal, hogy évszaktól függetlenül mindig feszít a homlokom, hol jobban, hol  kevésbé. Picit ürül, akkor enyhül a fájdalom, de aztán megint újrakezdi. Biztosnak gondolom, hogy valamilyen elfojtott érzés van mögötte, de még nem sikerült teljesen rájönnöm. Ebben a témakörben kérnék segítséget, ha ilyen keretek között van rá mód. Ha esetleg intézményes keretek között is lenne lehetőség Budapesten egy konzultációra, arra is nyitott lennék, ha tudnám a részleteket.

Köszönettel és üdvözlettel: Kocsis Virág

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:105 homloküreg gyulladás MI o
« Válasz #4 Dátum: 2012. Június 16. - 23:11:00 »
Kedves Viriboszi! Nem lehet az, hogy évek óta úgy tudod, hogy van neked az a problémád ott, a homloküregben, és úgy tudod, úgy érzed, nem tudsz megszabadulni tőle? Amit tünetileg leírtál, visszaeső konfliktusaktivitásra utal.

Egy biciklis futár ismerősömnek volt ilyen, aki "összeszedett egy homloküreg gyulladást és nem tudott megszabadulni tőle". (Legalábbis akkor úgy tudta.) A munkája tartotta sínen, hiába kötötte a fejét, félt, és más munkája egy ideig nem lett. A homlokára asszociált kiújuló elhatárolódási konfliktus oda-vissza kapcsolgatást eredményezett. Az utolsó gyulladás (az új munkahelyen) majd két hónapig elhúzódott (az elhúzódó konfliktuslefutás és konfliktustömeg miatt).

Nem biztos hogy a hideg szél, lehet a hideg levegő a megfejtés.
Lehet úgy, hogy télen a hideg (időjárás), nyáron pedig a klímatizált hideg levegő tart sínen. Tartózkodsz-e rendszeresen ilyen helyen? De bármi lehet, ami nemkívánatos.
Mi lehet az, amit a homlokodra asszociálsz, és a bolygó túloldalára kívánod?

viriboszi

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:105 homloküreg gyulladás MI o
« Válasz #5 Dátum: 2012. Június 19. - 14:08:17 »
Kedves Roberto!

Nagyon köszönöm a választ:) és a kérdéseket. Most,hogy így rávilágítottál, rájöttem, hogy valóban a munkahelyem körül kellett keresgélni. Azóta erről a munkahelyemről kirúgtak (micsoda véletlen). És érdekes módon a feszítés 1 hónapon belül elmúlt, meg az allergiaszerű tünetek is.  Persze, olyan, hogy homloküreg gyulladás, gondolom nincs, csak ami ott nekem  nagyon feszített, arra ezt lehetett ráfogni:). Arra még nem sikerült rájönnöm, hogy mit kívánok a bolygó túl oldalára. Remélem megvilágosodom.  Talán van egy elfogadásra váró helyzet, ember !???. Azért még néhányszor sorra veszem a kérdéseket. Sajnos a légkondira még érzékeny vagyok. Azt még nem sikerült megfejtenem, hogy a hideg levegő áramlás miért zavar engem ennyire. Szinte fáj, amikor érzem, hogy rám fújják a hideget.

A Jóisten áldása legyen az Új Medicina magyarországi apostolain:)!

Köszönettel:

Viriboszi

viriboszi

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:105 homloküreg gyulladás MI o
« Válasz #6 Dátum: 2012. Június 19. - 14:22:25 »
Kedves Mindenki!

Még egy kis adalék az előzőhöz, hogy egészen véletlenül még a munkahelyi kivégzésem előtt pár héttel begyűjtöttem egy "tüdőgyulladást" is. De hát akkor már egy kicsit több videót láttam és sejtettem, hogy tipli lesz a vége.  Aztán érdekes módon, mindig, amikor a kivégzés utórezgéseivel meg a helyzet jogi rendezésével vagyok elfoglalva, elkezd fájni elöl a fejem, bedagad a szemem és elindul a már jó ismert folyamat. De már értem, hála az Új Medicina kedves munkatársinak, hogy miért van, és azon vagyok, hogy az érzelmi tartalmat ne "szívjam mellre", ne ellenkezzek a helyzettel, stb, így hamarabb túl vagyok rajta. Nagyon hálás vagyok, hogy segítettek megérteni, illetve rávezettetek arra, hogy igen, az én felelősségem valóban, hogy mennyi szenvedést okozok magamnak.

V.