Szerző Téma: 091 méhnyak záróizomzat sorvadás (koraszülés oka pl.)  (Olvasták 3444 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
091 méhnyak záróizomzat sorvadás (koraszülés oka pl.)
« Dátum: 2012. Január 17. - 14:13:04 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörés, önértékelés csökkenés, szüléssel, méh-(záró)izom mozgásával kapcsolatban.

Érzelmi tartalom: Várandóssággal, kihordással, megtartással, szülés menetével, megszüléssel, koraszüléssel kapcsolatos képtelenségi, elégtelenségi félelem. Képtelen vagyok a gyereket rendesen kihordani. Félek, hogy nem tudom, nem bírom megtartani, (meg)szülni. Félek, nem vagyok elég jó, hogy (meg)szüljek. Félek, mert úgy hiszem, azt képzelem magamról, hogy nem fog menni. Anyámnak is nehezen ment, ő is alig bírt (engem) megszülni, nagyon megszenvedte. Én olyan fajta vagyok, akinek ez nehezen megy, és félek, aggódom előre. Megmonda a tekintély, hogy én veszélyeztetett terhes vagyok / baj van a záróizommal.

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.14.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.7.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, izomrostok vagy izomkötegek sorvadása. Elég ritka, de előfordulhat ilyen, és okozhat problémát vagy komplikációt.
Betegség-nevek: izom-atrófia, izomgyengülés. Ha az elváltozás különprogram a várandósság 8-9. hónapjával esik egybe, az izomgyengeség előidézhet koraszülést.

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével. Betegség-nevek: izom-hipertrófia, (kötőszövetesen is megerősített) záró-izomszövet (megvastagodás) és „kötőszövetekkel kevert záróizom daganat”. Az új izmok bekábelezése epileptokrízis idején történik: izomremegés, görcsök, húzódás, rángatódzás, feszülés, sajgás, fájdalmak. Ha ez szülés után jelentkezik, az lehet az izomtágulat, eseteges izomszakadás természetes helyreállítása miatt is.

Az elváltozás biológiai értelme: előbontás, majd a záróizmok tartós, maradandó megerősítése - több szövet, jobb záró, tartó funkció.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:091 méhnyak záróizomzat sorvadás (koraszülés oka pl.)
« Válasz #1 Dátum: 2012. Január 17. - 14:13:33 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:091 méhnyak záróizomzat sorvadás (koraszülés oka pl.)
« Válasz #2 Dátum: 2012. Január 17. - 14:16:39 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:091 méhnyak záróizomzat sorvadás (koraszülés oka pl.)
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 10. - 16:38:37 »
Dr. Czeizel említette, hogy abortusz során a záróizomzatot elég brutálisan szétfeszítik, gyakorlatilag szétroppantják. Ezt egy erőteljes hang is kíséri. Innentől kezdve  a roncsolt izomzat már nem tudja beteljesítenie a záró/védőfunkciót.
Sajnos, emiatt is gyakori az idő előtti tágulás, s így a koraszülés.