Szerző Téma: 100 fogzománc elszíneződés  (Olvasták 5005 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
100 fogzománc elszíneződés
« Dátum: 2012. Január 17. - 14:22:07 »
ED1
Konfliktustípus: elválasztási (elhatárolódási) konfliktus, önvédelem haraggal, indulatokkal.

Érzelmi tartalom: Legszívesebben beleharapnék, bele tudnék, de nem szabad, nem illik, nem tehetem, nincs jogom hozzá. Pofátlanság amit csinál, akár harapással is elzavarnám magamtól, de nem szabad, nem üldözhetem, nem riaszthatom el. Nem szabad beleharapnom vagy vicsorognom. Nem szabad megharapnom az erőszakos, szívtelen tanár nénit, szülőt, főnököt, ha rám telepszik vagy rám erőlteti az akaratát. Nem mondhatok nemet. Rávicsorognék vagy megharapnám legszívesebben, hogy vegye már észre magát, hagyjon békén, szálljon le rólam, de nem tehetem, nem szabad.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.1.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, a fogzománc sorvadása, sejtek elhalása, fogzománc elvékonyodás.
Betegség-nevek: fogzománc-lekopás, fogszuvasodás, túlérzékenység hidegre, melegre, édesre, savanyúra. Az ember ilyenkor hajlik arra, hogy érzékeny fogaira ráhúzza a szája szélét (ezáltal kényszeríti ki az Anyatermészet a vicsorgás abbahagyását - ha nem szabad vagy veszélyes).

M.U. szakaszban: a fogzománc helyreállítása, fogzománc-felvastagodás, laphám-elszarusodás. Az A- és a B-utószakaszban érzéketlenség, fájdalommentesség tapasztalható. A krízisben az érzékenység újra jelentkezik. Betegség-nevek: szürkés fogzománc elszíneződés.

Az elváltozás biológiai értelme: túlérzékenység, fájdalom az aktív szakaszban, hogy a vicsorgástól visszatartson, a harapás ne valósuljon meg.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:100 fogzománc elszíneződés
« Válasz #1 Dátum: 2012. Január 17. - 14:22:28 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:100 fogzománc elszíneződés
« Válasz #2 Dátum: 2012. Január 17. - 14:22:40 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Enike

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:100 fogzománc elszíneződés
« Válasz #3 Dátum: 2014. Március 26. - 19:54:24 »
Azt szeretnem tudni hogy van e valakinek tapasztalata a fogzomanc szinenek regeneralodasaval kapcsolatban.
A tortenetem a kovetkezo: marcius 6-an felkerult az also fogszabalyzom is es egy par napig nagyon fajt… majd persze rajottem hogy kevesebb fajdalommal is alig tudok enni, semmibe (amit eddig nagyon szerettem) nem tudok beleharapni es ami a legjobban sokkolt hogy salatakat es zoldsegeket mar nem fogok tudni enni, ami pedig a kedvencem…. aaahhhh!  :(
Erre eszrevettem marcius 16-an hogy egyik orarol a masikra elszinezodott a felso 2-es fogam (a lapatfog melletti fogam balra) es csak az az egy, es persze erre megijedtem h mi a franc…. ket napig ragtam magam rajta (ahelyett h egybol a szervatlaszban kerestem volna a valaszt) es mar 2 napra ra nagyon erzekeny lett, azt hittem meghalok, mindenre fajt, hidegre, melegre, stb. Aztan 20-ara rajottem hogy mi a konfliktus es azota javul az erzekenyseg, mara (26-a van) mar nagyon jo, habar meg erzekeny kicsit, de mar hideg vizet iszok es futni is tudtam menni, mert a levegovetel mar alig fajt.
A fog meg mindig szurke es a kerdes tehat az, hogy a csont szine mikorra ter vissza? Az MU szakasz vegere? Remelem, mert az megnyugtatna. Van nektek ezzel kapcsolatos tortenetetek? Szivesen olvasnam. Udv Eniko Hollandiabol
UI) Egyebkent ez ido alatt meg osszehoztam magamnak egy foginy gyulladast is, de az is emiatt volt, hogy nem akartam a fogszabalyzot a szamban tudni, es ezen ettem magam… de a gyulladas egy het alatt rendbejott es ezen mar nem idegesitem magam.  ;D megertettem!