Szerző Téma: epegörcs (fájdalomgörcs, és epekő-fájlalomgörcs)  (Olvasták 3675 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
epegörcs (fájdalomgörcs, és epekő-fájlalomgörcs)
« Dátum: 2010. November 26. - 19:27:17 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:epegörcs (fájdalomgörcs, és epekő-fájlalomgörcs)
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 19:28:04 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:epegörcs (fájdalomgörcs, és epekő-fájlalomgörcs)
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 19:28:09 »
asd

Csillag222

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:epegörcs (fájdalomgörcs, és epekő-fájlalomgörcs)
« Válasz #3 Dátum: 2013. Június 16. - 10:45:41 »
Sziasztok!

Utána néztem az epekőnek és epegörcsnek az Atlaszban. Nekem tavaly jelentkezett az epegörcs ahol is az orvosok megállapították a követ is és ki szerették volna venni az epét, de nem hagytam. Valóban egy hosszan tartó konfliktus megoldása után jelentkezett, ahogy az idén is most a napokban. Már értem a mögöttes meghúzódó lelki okot is. Most már csak egy kérdésem volna: Mit kéne most tennem? Várjam amíg lezajlik a folyamat? Elég csak megérteni hogy mi miért történik? Az biztos hogy az epémet nem kívánom a műtőasztalon hagyni! :-)))

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:epegörcs (fájdalomgörcs, és epekő-fájlalomgörcs)
« Válasz #4 Dátum: 2013. Június 17. - 23:48:44 »
Kedves Csillag222 !

Epekő akkor keletkezik, ha hosszabb időn át oda-vissza kapcsolgatunk egy birtokbosszúsági konfliktusba, anélkül hogy a megoldási szakasz teljesen kifutna.(VEKA) Az Újmedicína szerint ez egy végeredmény, "magától" nem bomlik el.

Más tapasztalatok azt mutatják, hogy nyers táplálkozásra való áttérés, vagy retek kivonat hatására az epekő feloldódik.
A keserűsós- olivaolajas-citromleves májtisztító kúra után sokan tapasztalták akár 1 cm átmérőjű epekövek ürülését is.
Nem írtad mekkora a köved, az utóbbi módszerrel légy óvatos, mert egy nagyobb kő könnyen beszorulhat az epevezetékbe és akkor már szükség van orvosi beavatkozásra.

           Üdvözlettel: Hussein Éva