Szerző Téma: 116 cukorbetegség, inzulin-elégtelenség MA o  (Olvasták 6578 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
116 cukorbetegség, inzulin-elégtelenség MA o
« Dátum: 2010. November 26. - 21:04:46 »
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom:
JK férfinél normál, JK nőnél kibillent hormonális állapotban
Ellenállási, ellenkezési, ellenszegülési konfliktus: Szüntelen védekezek, ellenállok, ellenkezek, hadakozok valakivel vagy valamilyen konkrét dologgal szemben. Nem akarom, hogy ez legyen, ugyanakkor félek a dolog/ellenkezés következményétől. A félelem a konfliktus intenzitás hajtóanyaga.

BK férfinél kibillent, BK nőnél normál hormonális állapotban
Undor-félelmi-konfliktus: undorodás valakitől vagy valamilyen konkrét dologtól. Utálom, hányingerem van, rosszul vagyok tőle, és félelmet kelt bennem. Nincs gusztusom hozzá, hányok tőle. Undorodom (a sertés-inzulintól), és félek, hogy lesz-e valami következménye. A félelem fokozza a konfliktus intenzitását.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.16.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


K.A. szakaszban: a hasnyálmirigy βéta-szigetsejtjeinek inzulin termelésének csökkenése, a vér cukorszintje emelkedik. Betegség-nevek: túl magas vércukorszint, cukorbetegség, diabétesz mellitusz (1-es típusú cukorbetegség: KA, FKA; 2-es típusú cukorbetegség: VEKA), hyperglykaemia, inzulin-hiány, inzulin-elégtelenség.

M.U. szakaszban: az inzulintermelés fokozatosan helyreáll, a vércukorszint lecsökken. Vigyázat, az epileptokrízisben a vércukorszint újból megemelkedik, és aztán a B-utószakaszban kompenzációképpen lecsökken az átlag alá (enyhe hypoglycaemia), majd a különprogram végére normalizálódik. Ha ezzel egyidejűleg fennáll egy undor-félelmi konfliktus is, erősen ingadozhat a vércukorszint, annak megfelelően, hogy melyik konfliktus súlyozódik.

Az elváltozás biológiai értelme: a vércukorszint emelése, az idegrendszer energiaellátásának fokozása, az izmok gyengítésével egyidejűleg.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:cukorbetegség, inzulin-elégtelenség
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:04:53 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: diabetes mellitus, diabétesz mellitusz, cukorbetegség, cukorbaj, túl magas vércukor, magas vércukorszint, hyperglycaemia, hiperglikémia

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:cukorbetegség, inzulin-elégtelenség
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:56:08 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:116 cukorbetegség, inzulin-elégtelenség MA o
« Válasz #3 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 13:32:01 »
Sziasztok,

friss medicinás vagyok és most éppen körbekonzultálom a környezetemet.
Ma egy másik munkatársammal beszéltem a 21 éves fiáról.

A srácnál  11 éves korában diagnosztizáltak 1-es típusú cukorbetegséget.
Anyuka elmondása szerint a konfliktus a felső tagozatba kerüléssel kezdődött, amikor is új tanítónénit kapott.
A fiú nagyon ragaszkodott a régi, alsós tanító nénihez.
Megtudtam, a kisfiú alapattitüdje elég visszahúzódó volt:  jobban elvolt otthon a dédivel, mint ovis vagy iskolai társaságban.
Nem  volt  nagy rajongója az iskolának, nem szeretett odajárni, ráadásul állandóan bátyjához mérte magát, akinek "minden könnyen ment" (önbecsülés letörés).
Felsőbe lépve az iskolaundor és a iskolába járás elleni tiltakozás erősödött, a  reggeli hányások állandósultak.
Iskolába járni azóta sem szeret, a jó hír hogy tanulmányait jövőre fogja befejezni. 
A fiú immár 10 éve inzulin-injekciózza magát.
A fiú 2. gyerek és az anya elmondása alapján jobbkezes.

Itt vagyok megzavarodva:
érzelem: utálat, rosszul van tőle, hány tőle,  ellenkezés-hadakozás félelemmel
JK férfi kibillent hormonális állapot alapján undor konfliktust tud elszenvedni:    alfa-langerhans program lenne.
BK férfi kibillent hormonális állapotban szintén undort szenved el, ez béta-langerhans program.

Nem értem!  :-[

Másik kérdés, van-e esélye az injekciómentes életre 10 év után? Mit lehet tenni?

Nagyon köszönöm:
Helga

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:116 cukorbetegség, inzulin-elégtelenség MA o
« Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 17:24:30 »
      Az iskolaundorral már foglalkoztunk ennél a témánál: http://gnmforum.hu/index.php?topic=790.msg2813#msg2813

      Szerintem van esély az inzulin-injekció nélküli életre. Azonban ez csak az érintett által felvállalt személyes felelősségvállalással tud működni. Úgy, hogy valaki majd megmondja neki, hogy ezt csináld, meg azt csináld, az nem járható. Majd ha ő akar kikeveredni a cukorbetegségből, alaposan felkészül az újmedicina ismeretekből (alap+haladó szint), és a családja sem fogja ellenezni a hagyományos orvoslástól elkülönült igyekezetet, hanem támogatja ebben, akkor sikerülhet. Az újmedicina által felvázolt különprogramfolyamatot figyelembe véve, józan paraszti logika kell hozzá.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:116 cukorbetegség, inzulin-elégtelenség MA o
« Válasz #5 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 19:59:42 »
Itt vagyok megzavarodva:
érzelem: utálat, rosszul van tőle, hány tőle,  ellenkezés-hadakozás félelemmel
JK férfi kibillent hormonális állapot alapján undor konfliktust tud elszenvedni:    alfa-langerhans program lenne.
BK férfi kibillent hormonális állapotban szintén undort szenved el, ez béta-langerhans program.

Szia Helga, kiegészíteném némi plusz infóval, amit János írt - és egyébként helytálló.

Nem csak az undor-félelmi konfliktusnál, hanem az ellenkezésnél is érdemes kutakodni. JK férfinél normál hormonállapotban BÉTA Langerhans szigetsejteket érint az ellenkezés-félelmi konfliktus. Az utálat és az ellenkezés lehetnek egymáshoz nagyon hasonló érzelmek, de amíg a nő inkább undorodik - "Fúúúúúj..." -, addig a férfi inkább ellenkezik - "Utálom, azaz tiltakozom ellene, nem akarom, hogy ez legyen!"

Talán úgy lehet a legjobban szemléltetni, hogy a nő befelé utálkozik (visszahúzódik), míg a férfi kifelé (ez utóbbi az ellenkezés).
Hasonlóképpen a másik két frontál relénél, a férfi kifelé konfrontálódik a szemből érkező veszéllyel, a nő befelé tehetetlenkedik.

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy egyszerre több különprogram is fut a fiúnál, pl. egy ellenkezés-félelmi és egy falat-konfliktus: "nem bírom a fennálló helyzetet megemészteni, feldolgozni, létszükséglet lenne megszabadulni tőle, és még látok rá esélyt, hogy ez bekövetkezzen", pl. hányás útján. Egy időben tapasztaltam hasonlót, nem hányással, hanem hasmenéssel, "legyünk már túl végre ezen a napon is" érzelmi tartalommal. Szintén reggelente: éjszaka aludtam, megnyugodtam, és reggel jött a krízis a rosszulléttel. Szerencsére hamar végeztem azzal a projekttel... :-)

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy már csak egy falat konfliktusa van a fiúnak, és az eredeti, az ellenkezést kiváltó konfliktusa nem, vagy enyhe intenzitással aktív. Aki egyszer inzulint kap, arra előszeretettel sütik rá a bélyeget, hogy gyógyíthatatlan, és ezt most már élete végéig szednie kell. A szigetsejtek hozzászoknak az inzulinhoz, és leállnak a termeléssel, "lustává válnak", amíg megkapják kívülről. Kiválthat ellenkezést maga az inzulin injekció folyamatos használata is, különösen ilyen hosszú idő alatt, lehet összetett a kérdés. Érdemes lenne kifaggatnod a fiút.