Szerző Téma: 113 pajzsmirigy jóindulatú daganata, euthyreotikus ciszta MA  (Olvasták 4345 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
113 pajzsmirigy jóindulatú daganata, euthyreotikus ciszta MA
« Dátum: 2010. November 26. - 21:09:25 »
ED1
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: JK nőnél normál, JK férfinél kibillent hormonális állapotban
tehetetlenségi, tehetetlenség-félelmi konfliktus. Előre ledermedési, lelassulási, tehetetlenségi érzés. Nem tehetek semmit, a kezem meg van kötve. Látom, tenni kéne valamit, de nem tudok mit tenni. Tehetetlen vagyok és félek, vagy félek, hogy tehetetlen leszek. Konfrontálódok ezzel a valamivel, leblokkolok, legszívesebben azt mondanám, nem kérek belőle, de nem tudok mit tenni, tehetetlen vagyok. Dermesztő félelem fog el, ha belegondolok, mi lesz, ha az megtörténik, és én ott állok majd tehetetlenül, mi lesz velem.
BK nőnél kibillent, BK férfinél normál hormonális állapotban
egy homlokegyenest közeledő, szembejövő veszély félelmi konfliktusa. Félek, hogy belefutok, hirtelen szembesülök, konfrontálódok egy kezelhetetlen, kínos helyzettel. Nagy félelem attól, hogy szorult, oxigénhiányos közegbe, helyzetbe, állapotba, közegbe kerülök, ami veszélyes, félelmetes, ami látszólag elkerülhetetlenül szembejön, és nem tudok előle kitérni. Nem tudhatom mikor jön rám megint a fulladás, a roham, az ájulás, ez olyan kínos. Azért féltem a rohamtól, nehogy a fellépésen törjön rám megint.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.14.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, a pajzsmirigy-vezeték laphám-csővezetékének vékonyodása, túlérzékenységgel. Betegség-nevek: pajzsmirigy-vezeték fekélyesedése. Ezt ritkán veszik észre, de érezhető, húzó, feszülő, szúrkáló érzést tapasztalunk a pajzsmirigyben.

M.U. szakaszban: duzzanat, gyulladás általi laphám-helyreállítás, jellemzően vezeték elzáródással, váladékfeltorlódással, hirtelen p.m. megnagyobbodással. Betegség-nevek: ún. retrosternalis, mediastinalis, de leginkább euthyreotikus ciszta, golyva, strúma. Pajzsmirigy-vezeték elzáródás esetén tüneti (de nem valós) pajzsmirigy alulműködés (hypothyreosis) - termelődik elegendő, csak kevesebb hormon jut a vérbe.

Az elváltozás biológiai értelme: a pajzsmirigyhormon átfolyás javítása, a szervezet gyorsabb működése, reagáló- és cselekvőképesség-fokozás.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:pajzsmirigy jóindulatú daganata, euthyreotikus ciszta
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:09:31 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Konfliktustípus:
1., un. „falat'-konfliktus
2., elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom:
1., "Túl lassú vagyok, nem tudom a falatot elkapni, nem vagyok elég gyors, h. megszerezzem" (jobb oldal), vagy "Rossz az árfolyam, meg kell szabadulni az árutól, a részvényektől. Túl kell adni rajta, hogy megkapjuk a bevételt (bal oldal). Gyerünk, hamar, rohanás, siessünk, igyekezzünk, nincs időm..."
2., Tehetetlenség-félelmi, tehetetlenségi konfliktus (előre ledermedéssel, lassulási, tehetetlenségi érzés). "Nem tehetek semmit, a kezem meg van kötve. Látom, tenni kéne valamit, de nem tudok mit tenni. Tehetetlen vagyok és félek, vagy félek, hogy tehetetlen leszek..."

Attól függ, hogy mit neveznek "jóindulatú daganatnak" az orvosok.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:pajzsmirigy jóindulatú daganata, euthyreotikus ciszta
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:36:33 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)