Szerző Téma: 106 hajhullás, alopecia MI  (Olvasták 9382 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
106 hajhullás, alopecia MI
« Dátum: 2010. November 26. - 01:09:52 »
ED1
Konfliktustípus: érintkezési, elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: szociális érintkezés megszakadása, megszűnése anyával, családdal, közösséggel, barátokkal való kapcsolat, érintkezés elvesztése, hiányérzete. Nem tudom ölelni, érinteni a kezét, hiányzik a csókja. Lehet nemkívánatosság is, érintkezés megszüntetési, elszakadási konfliktus: Nem hagynak békén, nem akarok hozzáérni, érintkezni vele vagy éppen utálom a bőrömön az irritáló, kellemetlen, viszkető foltjaimat, nem tudok megszabadulni tőlük.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.7.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


További részletek és hozzászólások a (link)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hajhullás, alopecia
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 01:10:02 »
Alpoecia: hajhullás-egészen a kopszságig
Konfliktustípus: fej, koponya, fejtető, intellektus vonatkozású elválasztási konfliktus
Érzelmi tartalom: "Simogatott ott valaki, de már nem simogat, és ez hiányzik nekem. Nem méltatják, nem ismerik el a tudásomat, okosságomat, intellektusomat, nem simogatnak meg, hogy "ügyes vagy kisfiam". Pl. főnök vagy szülő.
Lásd még: felhám tünetek

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hajhullás, alopecia
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:21:32 »
3

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:hajhullás, alopecia
« Válasz #3 Dátum: 2010. December 25. - 23:49:41 »
Sexty János írta az előző fórumon:

Jelen esetben a férfias kopaszság a témám.
A kopaszságot előidéző hajhullás a fejbőr felhám rétegének a sorvadása miatt következik be.
Ezt a témindító kis értekezést a magam kedvéért írom elsősorban, mert érintett vagyok, másrészt ajánlom a fiamnak, akinél elindult a folyamat, és azért itt, mert ezzel a "csapással" talán több "legyet is lehet ütni".
   Ez a fajta kopaszság a halántékoknál kezdődik, majd a homlok "emelkedésével" folytatódik, és haladhat a fej búbján túl is, a tarkóig is tarthat.

   A hajhagymák ugyan belemélyednek az ősi bőr, az irha (corium) rétegébe, azonban hajat érintő konfliktus esetében a felhám, vagyis az epidermisz részeként kell vizsgálni.
   Eszerint itt, a jellegzetes férfi kopaszság hátterében a felhámelvátozásokat általánosan beindító elválasztási/elhatárolódási tipusú konfliktus áll.
   Általánosan a különprogramok szervi megjelenési területe mindig a konfliktus vonatkozási helyén van. Ez a vonatkozási hely a hajhullásnál a szószerinti értelemben vett esetekben az egykori, elmúlt érintés, hajsímogatás helyén, szimbolikus értelemben véve pedig az ún. érintettség (az agy-koponya-fej-haj "összemosása" miatt szintén a hajas fejbőr) helyén van.
   Véleményem szerint az ilyen kopaszságnál ez utóbbi érintettség van a legtöbbször: az eszünk, az agyunk "különb"-sége miatti elhatárolódási törekvés, az itt következő bejegyzésekben csak ezzel foglalkozom.

   A konfl. aktív szakaszban levő felhámszövetleépülést a koponyának az agyat borító részén, vagyis a hajas fejbőrnél tehát ez a fentebb említett jellegzetes férfias gondolkodásmód okozza. Jellegzetes, de nem általános, talán inkább a jobbkezes férfiakra, az "alfá"-kra jellemző, de erős "különb"-ség érzés esetén a balkezes férfiak esetében is megjelenhet.
   Ez egy gyakori férfigondolkodás fiatal-felnőtt korban: "különb vagyok a többiektől, el akarok határolódni tőlük, mert én ügyesebb, okosabb, értelmesebb, egyszóval intelligensebb vagyok".

   Nálam például ez az érzés idegenek közé keveredett helyzetekben nyilvánult meg főleg emlékeim szerint, (és más helyzetekben is), sokszor gondolkodtam így: "Most itt vagyunk együtt, sokan, látszólag közönséges emberek, ó, de ha tudnátok, hogy ki ez aki itt van (magamra gondolván) veletek."
Az éppen aktuális fiatalkori tevékenységemre, ügyességemre gondoltam ekkor, és bizony sportrepülőként, majd később mezőgazdasági repülőként nem átlagos nehézségűnek érzett dolgokat műveltem, és ezzel együtt elmondhatom, hogy ma már tudom, hogy pl. egy kőműves vagy egy tehénpásztor is érezhet így.

   Még ma is bizserget a büszkeség, a régi dicsőség érzete, ettől bizony nehéz elválni, de ne aggódjatok, a kopaszság megszünéséhez van még egy kijátszható "adukártya", mely bevethető, ha a "különb"-ség érzésünktől nem tudnánk megszabadulni. Azonban, hogy az kevésbé hihetetlen lenne, azt nem tudom ígérni.

   A régies gondolkodásban az intellektuális "különb"-séget az eszünkhöz, az agyunkhoz kapcsoltuk, ez a fejtető felhámsorvadásának az oka, mert ismeretes ez a mondás okos emberre értve, hogy "nagy koponya". Tehát az összekapcsolódása az agytevékenységnek általában a fejjel, ez egy hétköznapi, általános felfogás.

   Éppen itt az ideje, hogy az intellektusnak az agytevékenységgel való összekapcsolódásában rejlő tévedést megvilágítsuk!

   Az agy nevű bioszámítógép programok lefuttatása formájában dolgozik, a programjaihoz az adatokat a szervek és a lélek szolgáltatják, és szolgáltatták ősidők óta. És mivel az intellektus az adathalmaz nagyságától, az arra való emlékezési képességtől és az adatok helyes, logikus összerakása által lehet kiemelkedő, és mivel ezt a tevékenységet a lélek végzi (az adatokra való emlékezést is), ezért a valóság véleményem szerint az, hogy az ügyes, okos, értelmes, intelligens emberek fejlett lélekkel rendelkeznek.

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:hajhullás, alopecia
« Válasz #4 Dátum: 2010. December 25. - 23:51:02 »
Folytatás:
   Példaképpen, az agy önmagában annyira nem intelligens, hogy ha a programozó (a lélek) tevékenysége megszakad, pl. egy "megütközést" okozó DHS (a fiam kedvéért: Dirk Hamer Szindróma, speciális feltételeknek megfelelő érzelmi megrázkódtatás) következtében, az agy magára maradva -bár túlélést segítő különprogrammal szolgál, azonban ez automatikus, veleszületett képessége- nem tudja megkülönböztetni egy érzéssel kapcsolatban, hogy az valóságos, vagy szimbólikus értelemben van-e jelen.
   Az értelmes különprogramok születéskor adottá válnak (mindenkinél egyformán), mondhatjuk, hogy az agyunk készen van a születéskor, a lélek viszont főleg egy élet alatt gyarapodik, és bizonyos fokig (de nem elhanyagolható szinten) az előző életek tapasztalatai is tükröződnek benne. Ez utóbbi által különbözik az emberek intellektusszintje, ami ugye már egész kicsi korban feltűnő.

   A lélek pedig a valóságos volta ellenére megfoghatatlan dolog, ún. érzékfeletti dolog, tehát az igazság megértése és mély átérzése után nem alakulhat ki hajhullásunk a témabeli elhatárolódni-akarás érzésünk hatására, mert az említett elhatárolódási konfliktust követő különprogram vonatkozási helye már nem lehet az agy (vagyis a fej, mely felületesen értelmezve az embereknek egyet jelent a koponyával és még a hajjal is).

   A kopaszsághoz aztán kapcsolódhat egy másik, a felhámot érintő, szintén elvélasztáskonfliktus, a nem akart elválasztódásnak a különprogramja, mint nálam: a vitiligó jelenség.
   Ezek a kopasz fejbőrön levő bőrfestékhiányos foltok azért jönnek létre, mert az elvesztett hajjal, vagy inkább az ahelyett kinövővel szeretnénk kapcsolatban lenni, azonban megértés hiányában, vagy régi megkopaszodás esetén mindhiába.
   Itt a rövid napsugáradag is kellemetlen égésérzetet produkál, hiányzik a védő réteg, a bőrfestékréteg a felhám alján, és ekkor jogosan (okkal) létrejöhetne az irhában a védőréteg, vagyis a melanómából épülő bőrrák. Hogy ez mégsem alakul ki, az az oka, hogy ez a fajta támadáskonfliktus azonnal feloldódik egy fejfedő használatbavételével vagy árnyékba vonulással vagy a napnyugtával.
A nemrégóta kopaszodó férfiaknál tehát egy tartós gondolkodásmódbeli változás szükséges a haj visszanövéséhez.
   Bizonyos fokú nőies, másokhoz kapcsolódni akaró, befogadó jellegű gondolkodásmódra való áttérés mindenképpen előnyös, azonban a "különb"-ség lélekből és nempedig "ész"-ből fakadó eredésének megértése, elfogadása fontosabb.

   Összefoglalva tehát a jellegzetes férfias kopaszodásnak a szimbólikus értelemben vett konfliktustartalom esetében két feltétele van:
     - intellektuális elhatárolódási törekvés, mert magasabb szinten érezzük magunkat másokhoz képest
     - abban a tévhitben is kell élni, miszerint az intellektus és az agyműködés összefüggenek

   Amennyiben az egyik nem teljesül, a kopaszodás nem jön létre, vagy a kopaszságot létrehozó konfliktus feloldódik.
   Itt a vége.

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:hajhullás, alopecia
« Válasz #5 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 00:24:51 »
Sziasztok !

Mi van akkor ha a hajhullas folyamatos ,ket eve tart, de uj haj no a helyebe ?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:hajhullás, alopecia
« Válasz #6 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 10:58:53 »
Marcsi, ilyen esetben valószínűleg oda-vissza kapcsolgat az érintett a KA és MU szakasz között, de a rendszeres oda-vissza kapcsolgatás miatt úgy tűnik, mintha a tünetek (KA és MU egyaránt) folyamatosan fennállnának. Leggyakrabban egyébként a hajhullástól való félelem váltja ki ezt a konfliktust és tartja fenn az ördögi kört. Ismerek olyat, aki, miután megbékélt vele, hogy hullik a haja, látványos javulást tapasztalt. Szakértők szerint napi 50-100 szál hullása normálisnak mondható. Üdv, Vadvirág

Mr.D

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:106 hajhullás, alopecia MI
« Válasz #7 Dátum: 2013. Május 21. - 16:56:36 »
Üdv!

Szeretném felvetni azt a kérdést, hogy a nők a férfiakkal ellentétben miért nem kopaszodnak?
Ugye az idősödő férfiak(40-60) gyakran kopaszodnak mert nem kapnak elég elismerést és mert talán látják a többieket és félnek ettől. De a nőkre nem hat az ilyen dolog, mint a félelem és az elismerés hiányérzet?

UI.: Kedves Máté, elolvastam a kopaszodásról szóló elméletet és szeretnék pár dolgot tisztázni. Az elején az van írva, hogy "elhatárolódási törekvés" jellegű a konfliktus. Bár még kezdő vagyok GNM-ből, én úgy gondolom, hogy, ha valamitől el akarok határolódni akkor a bőrfelhámnak vastagodnia kéne, mint amikor a gombáktól akar valaki ugyan így elhatárolódni.
A másik, hogy szerintem ez az "én különb vagyok, nagyobb koponya vagyok" érzés mikor idegenekről van szó szerintem pont hogy elismerés hiány konfliktusra utal, hogy az egyszerű, "rosszabb" emberek ismerjék el az ő teljesítményét, státuszát, férfiasságát, képességeit stb...

Mr.D

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:106 hajhullás, alopecia MI
« Válasz #8 Dátum: 2013. Június 21. - 14:02:33 »
Tulajdonképpen ez az elismerés hiány konfliktus abból fakad, hogy én valami pozitívat feltételek magamról(szép, okos, vicces, illatos, bátor stb...), amit mások nem ismernek el, nem látnak meg bennem és én ezt hiányolom. Ekkor a cselekedeteim nagy része, ha emberek közt vagyok abból fakad hogy meggyőzzek mindenkit arról, hogy okos, szép, bátor, humoros és sikeres vagyok vagy épp férfias.
Erről azok a nők jutnak eszembe, akik elismerés hiány helyett szeretet hiánnyal küzdenek és mindent megtesznek, hogy szeressék őket.
Tehát véleményem szerint a baj ott van, hogy valaki azt hiszi szüksége van az emberek elismerésére, dicséretére.

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:106 hajhullás, alopecia MI
« Válasz #9 Dátum: 2013. Június 28. - 12:19:25 »
       Hogy teljesen érthető legyen a hajhullás, még pár szó kell folytatásként az utolsó mondatodhoz:

Tehát véleményem szerint a baj ott van, hogy valaki azt hiszi szüksége van az emberek elismerésére, dicséretére, azonban ez a dícséret, elismerés elmaradt.

       A dícséret, elismerés, szeretet megnyílvánulása pici gyerekkortól azonos a fej (haj) simogatásával. Hát ettől a simogatás-érintéstől való kényszerű elválasztódottság a hajhullás-különprogram konfliktusa.


Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:106 hajhullás, alopecia MI
« Válasz #10 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 00:05:48 »
Erről azok a nők jutnak eszembe, akik elismerés hiány helyett szeretet hiánnyal küzdenek és mindent megtesznek, hogy szeressék őket.

Nagyon jó meglátás!!!

Ha a nő számára az ölelés jelenti a szeretetet, ez egyben a tejvezetékrák (duktális mellrák) megértésében is sokat segíthet.

Suri

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:106 hajhullás, alopecia MI
« Válasz #11 Dátum: 2013. November 20. - 18:13:19 »
Nem szeretnék senkivel sem vitába szállni, csupán "halkan" szeretném megjegyezni, hogy véleményem szerint a hajhullás hátterében nagyon sokféle ok állhat. Elég ha csak végig futja a következő oldal közepétől kezdődő felsorolást valaki, és átnézi a képeket a különböző típusokról: http://www.hairwellness.hu/hajhullas-ellen-garantalt-megoldas Én nem gondoltam, hogy ilyen sokféle típusa létezik a hajhullásnak, míg át nem néztem ezt az oldalt.

Persze azt én sem tartom kizártnak, hogy sok hajhullás, pl. autoimmun betegségből fakadó hajhullás (foltos hajhullás), vagy a diffúz hajhullás egy típusai hátterében nem húzódhatnak meg lelki okok. De azért szerintem a lelki okok vizsgálata és elemzése mellett minden esetben érdemes egy alapos fizikai kivizsgáláson is átesni a lelki okok keresése mellett...

gpeti94

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:106 hajhullás, alopecia MI
« Válasz #12 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 10:14:34 »
Üdv!

20 éves férfi vagyok és már 14-15 éves korom óta hullik a hajam folyamatosan és az előtt is ritka volt a fejtetőn. Édesapám ugyan ezzel a gondal küzd, és-bár nem ismertem- az ő apja is. Kisgyermekkerom óta egészen 7-8 éves koromig hétvégente olyan jelzőkkel illetett, hogy " kevesebb vagy a nullánál, kisebb vagy a hangyánál stb..." Anuykám már kiskoromban észrevette, hogy ritka a hajam, a génekre fogta... Lehet e ettől a "mentális programozástól" hajhullást produkálni? Önértékelés-letörés konfliktusom nincs, de elismerés hiány lehetséges ettől? Kis mértékben. Mostanra hullott kis szinte az összes hajam fejtetőn, akkor a konfliktusnak is kis intenzitásúnak kell lennie?

Köszönöm a segítséget,
Péter

Kerdes

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:106 hajhullás, alopecia MI
« Válasz #13 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 18:25:20 »
Szia!
Nekem volt! Alopecia areatám! Tehát foltos hajhullásom.
Nagyon gyorsan jött, intenzíven nőtt.
Amit tettem, megnéztem az összes videót, fórumot, ujmedicinásat és másmilyent is.

Ami szerintem segített:
Sorstársak
- 200 millióan szenvednek ebben.
- Egy két lány- őket jobban zavarja és többen komentelnek és videóznak.
- Tény elfogadása.
-Itthon kenegetem saját készítésű csípős krémmel. Csípős paprika meg krém vagy olaj.
- Folyamatos elfogadása annak hogy hullik a hajam.
-Tükörbe nézésnél azt mondtam hogy jó ezt is elfogadom, meg azt is meg amazt is, meg kb bármit amit Isten ad vagy elvesz.

Radikálisan akkor kezdett el gyógyulni amikor több hónap elteltével, megléptem amit az összes gyógyult kommentelő írt. 
Totálisan le kell redukálnom az életem. Az összes hivatali dolog megszüntetése amit csak lehet. Internet minimálisa,
telefon szinte semmi. Régi ismerősök meg kapcsolatok elgyászolása. És mindezt olyan ütemben hogy ne éljem meg drámaként, hanem csak minimalizáljam. Ciki azt mondani hogy bocs nincs telcsi számom, de már nincs. Kiszerveztem.

Kidobtam a sampont a krémeket, és gyógynövényekkel mosok hajat.

Meggyógyultam.

Kinőtt a hajam.

Vissza nőtt a hajam, kb olyan gyorsan amilyen gyorsan elkezdett hullani.
Érdekes volt látni hogy sokkal gyorsabban nő az a terület ahol volt a hullás mint a normál. Teljesen nem volt összhangba.

Annyira csodálatos volt látni hogy a hajamnak saját élete van és saját önszabályozása, és mennyire butuska voltam hogy régen festetem.
Isten a lelkem a környezetem a családom nyilvánul meg még a legkisebb hajszálamban is.

Áldás