Szerző Téma: 125 angina pectoris MA  (Olvasták 3859 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
125 angina pectoris MA
« Dátum: 2010. November 26. - 01:16:02 »
ED1
Konfliktustípus: Jobbkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként: Birtok-veszteségi konfliktus
Balkezes nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként: Nemi frusztráció vagy nemi visszautasítás konfliktus

Érzelmi tartalom: Jobbkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Elbuktam, elveszítettem, elvettek tőlem valamit, ami az enyém, amit enyémnek, tulajdonomnak érzek. Elhagyott a feleségem, elveszítettem az állásom, lenyugdíjaztak, és nem így képzeltem. Lecsökkent az életterem, lecsökkent vagy elvették tőlem az én birtokterületem, ingóságom. Nem tudom visszaszerezni, visszakapni, visszahódítani.

Balkezes nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Élettárs-, élettér-, fészek-, veszteségi konfliktus. Házasodás, nemi érintkezés hiánya vagy nemkívánatossága. Kirakott, elhagyott a férjem, vőlegényem, nem kellettem neki. Nem tudunk, vagy nem akarok vele összeházasodni, közösülni, hozzátartozni, övé lenni. Megcsaltak, megerőszakoltak, nemi erőszaknak, zaklatásnak vagyok kitéve.

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.7.   5.2.A.   5.2.B.   5.1.B.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: sorvadás, fekélyesedés, a szívkoszorúér-artéria belső felületét borító laphámszövet, az intima elvékonyodása (laphám-értágítás), a túlérzékenységével egyidejűleg. Betegség-nevek: angina pectoris, szúró, szorító, lüktető szívtáji fájdalom. Fáj a szívem érte.

M.U. szakaszban: újjáépítés, laphám-intima duzzanat, hegesedés. Az A-utószakaszban az átlagosnál lassabb szívverés. Az epileptokrízis idején: szívfájdalmak, szívlassulás, esetleg szívleállás, ún. szívinfarktus-esemény, eszméletvesztés. Betegség-nevek: bradycardia, szívkoszorúér-szűkület, „bal kamra infarktus”. Az EK-ben angina pectoris és szívleállás veszély! A különprogram úgy van programozva, hogy az EK a konfliktus-megoldás utáni 2-6 héten belül megtörténik!

Az elváltozás biológiai értelme: a szívizomba vért bevezető szívkoszorúér-artéria tágítása, a szív vérellátásának fokozása, elősegítése gyors, egész testre kiterjedő átmeneti teljesítménynövelés céljából.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:angina pectoris
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 01:16:09 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Angina pectoris: "Szívszorulás", szívtáji szorító fájdalom
Konfliktustípus: birtokveszteségi vagy nemi frusztráció konfliktus
JK férfinél és BK nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, BK férfinál és JK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "Elvesztettem, elvettek tőlem valamit ami az enyém, amit enyémnek érzek. Elhagyott a feleségem, elveszítettem az állásom, lenyugdíjaztak -lecsökkent az életterem, illetve lecsökkent vagy elvették a birtokterületem."
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: "Megcsaltak, megerőszakoltak, nemi zaklatásnak vagyok kitéve. Kirakott, elhagyott a férjem, nem vesz feleségül, nem akarok férjhez menni, nem tudunk összeházasodni, nem közösül velem."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:angina pectoris
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 23:33:57 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

hunorka

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:125 angina pectoris MA
« Válasz #3 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 00:19:38 »
"...Jobbkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként: Birtok-veszteségi konfliktus
Balkezes nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként: Nemi frusztráció vagy nemi visszautasítás konfliktus..."

És mi a helyzet a balkezes férfival, és a jobbkezes vel? Őnekik nem is tud lenni angina pectorisuk ugyanezen konfliktustípusok elszenvedése esetén?

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:125 angina pectoris MA
« Válasz #4 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 21:25:17 »
      Az elsődleges (első) konfliktus becsapódási oldala nemcsak a biológiai oldalasságtól függ, hanem a pillanatnyi hormonális állapottól is.

      Szívkoszorú ér intima elváltozása lehet a balkezes férfinak is és jobbkezes nőnek is, például a változó kor után. 'Változó kor' fogalomnál a változó jelző a hormonális állapotra vonatkozik.

      Hormonális állapotváltozás bekövetkezhet kemoterápia hatására is, és minden, az agykéreg nemi-birtok-zónájába becsapódó első konfliktus is hormonális állapotváltozást idéz elő. Ez megnyílvánul abban, hogy az ugyanabba az agyterületbe becsapódó második konfliktus feltétlenül az adott agyterület (agykéreg) másik oldalára csapódik be. Ez a kétoldali hamergóc az agykéregben aztán megteremti az általában konstellációnak nevezett mentális elváltozást (hangulatzavar, skizofrénia, őrület, stb).

       Konstellációban egyébként minimális a szervi elváltozás, tehát lehet veszély nélkül 9 hónapon túl is aktív hamergóc a szívkoszorúér intima vezérlőközpontján, ha az konstellációban történik.

      Egyszerűen megjegyezhető, hogy mi a hatása hormonális állapotváltozásnak: Jobbkezes férfi jobbkezes nőként, balkezes férfi balkezes nőként, jobbkezes nő jobbkezes férfiként, balkezes nő balkezes férfiként reagál a konfliktushelyzetekre.