Szerző Téma: 105 influenza (légúti laphámszövet elváltozás) MI o  (Olvasták 9441 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
105 influenza (légúti laphámszövet elváltozás) MI o
« Dátum: 2010. November 26. - 23:46:37 »
Az influenza tulajdonképpen egy "légúti nyálkahártya gyulladás". Az akadémikus orvostudományban diagnosztizálható influenzának több laphám szervrészünk elváltozása is. Új medicinás tekintetben szóba jön az orrnyálkahártya (orrüreg-laphám, 5.1.6.), gége nyálkahártya (gége laphám, 5.2.2.), és a hörgő nyálkahártya (hörgő-laphám, 5.2.4.)

Attól függően, pontosan hogy hol (melyik szervrészen) nyilvánul meg az elváltozás, az mutatja meg pontosan az elszenvedett konfliktus tartalmát. Mind a három laphámszövet alapvetően elválasztási, elhatárolódási konfliktusra reagál, de mivel ezeknek a kéregállományon belül is máshol van a vezérlőközpontjuk, az elváltozást beindító konfliktusaik is különbözőek.

Orr-laphám: Nem tetszik ez nekem, nekem bűzlik valami, félek, hogy mi lesz (elhatárolódási konfliktus)
Gége-laphám: (Elsődleges nemi/birtok konfliktusként JK nőnél) ijedségi-, rémületkonfliktus, pl. Jaj csak nehogy megbetegedjek", vagy "jaj nehogy beteg legyen a gyermekem, mert nem biztos, hogy otthon tudok vele maradni"
Hörgő-laphám: (Elsődleges nemi/birtok konfliktusként JK férfinál) birtokféltési konfliktus, pl. "Féltem az egészségem, nehogy kidőljek, mert nincs több szabadságom"

Ezek közül mindegyik laphámszövet rész érzékenység lefutása az ún. külső bőr szenzorika (külső bőr séma) szerint működik, ami azt jelenti, hogy a konfliktusaktív szakasz tünetileg laphám-érzéketlenséggel jár - nem tűnik fel. A megoldási szakaszban az érzéketlenség kompenzálódik, túlérzékenység, hyperesthesia lép fel, köhögésre ingerlő irritáció, viszketés, stb.

Ajánljuk alaposan áttanulmányozni a következő Szerv Atlasz lapokat:

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.6.   5.2.2.   5.2.4.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.F.   5.2.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)

Az orrüreg-laphámmal kapcsolatos további részletek és hozzászólások orrnyálkahártya-gyulladás, rhinitis (túlérzékenységgel) c. témánál.



Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)

A gége-laphámmal kapcsolatos további részletek és hozzászólások gégegyulladás c. témánál.



Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)

A hörgő-laphámmal kapcsolatos további részletek és hozzászólások hörgőgyulladás, bronchitis c. témánál.


Kapcsolódó Biologika TV videók:






Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 23:46:44 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: influenza, influenza di freddo, sertésinfluenza, madárinfluenza, egérinfluenza, H1N1, grippe, rhinitis, rinitisz, allergiás rhinitis, rhinitis allergica, rinitisz allergika, allergiás nátha, fertőzéses nátha, légúti gyulladás, orrnyálkahártya gyulladás, vírusos orrnyálkahártya gyulladás, tüsszögés, orrviszketés, orrfolyás, gátolt orrlégzés, taknyolás, orrváladékozás, tüsszentési inger, tüsszögési roham, nátha

Maga az elnevezés (influenza) olasz eredetű. A 18. században olasz orvosok, azt megfigyelve, hogy a betegség a hideg évszakokban jellemző, elnevezték "influenza di freddo"-nak, ami lefordítva annyit jelent: a hideg befolyása.
Ez valóban összefügghet a férfias birtokféltési és a nőies rémületkonfliktussal - saját vagy a hozzátartozók egészségi állapotának féltésével.

Ennek tömeges elszenvedése okozhat tömeges elváltozást - a régi hiedelem szerint járványt. Fertőzőbetegségek azonban nem léteznek, csak tömegesen elszenvedett konfliktusok vannak.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 23:46:50 »
Esettörténet: manjushri felhasználótól ( 2009.március 17)


Úgy néz ki, hogy influenzás lettem! Vagy még sem?

A jelek tipikus influenzára utalók. Magas láz /40fok/ izom görcsök, izom fájdalmak, fej fájás, torok fájás, levertség, visszahúzódottság.
Éjfélkor kénytelen voltam bevenni egy szem kalmopirint, hogy megizzasszon mert már a láz miatt a wc-re sem tudtam kimenni  A dolog nem ilyen egyszerű. A torok fájás egy gége nyálkahártya gyulladás. A tünetek teljesen egy értelműek.Az egyik fej fájás is a gége nyálkahártya relénél volt tegnap. Sokat pisiltem és mára a fej fájás meg is szűnt. Köhögésnél a gégém még fáj de ez természetes.  A másik nem ilyen egyszerű. Augusztus óta van egy sínen lévő konfliktusom a gyomornyálkahártya, máj-és epevezeték, hasnyálmirigy-vezetéket vezérlő relében. Most az is nagyon lüktet és fáj, jobb oldalt a fülem mögötti terület. Ennek a konfliktusnak a sztorija a következő: Augusztusban még nem ismertem a GNM-t. Apámnak levágták a bal lábát. Először úgy volt, hogy rendbe lehet hozni de aztán még is vágni kellett. Nagyon dühös lettem a dokikra mert úgy éltem meg, hogy addig húzták az időt míg már nem volt  más választásuk. Ami a sin szerintem: Anyám elég nehezen tud szembenézni az élet nehézségeivel. Könnyítőnek rendszeresen a piát alkalmazza. Mikor meglátom rajta vagy akár a telefonban meghallom, hogy akad a nyelve már indul is a program. Erre egyenlőre még nem találtam megoldást. Hátha az influenza segít.Gondolom a visszahúzódottságom a konstellációból adódik.

két nappal később, március 19.-én ezt írta:

Már jóval jobban vagyok.Ez egy nagy megerősítés a GNM-re. Semmi gyógyszer /kivéve egy szem kalmopirin az első éjszaka, 40,2-es láznál már nem tudtam biztonságosan járni úgy látszik ez a külön program nem a járkálásról szól/még a régen "jól bevált" házi természetgyógyász patikából sem.Még a gyógyszernek nem minősülő készítményekből sem. A láz egy a természet által létrehozott révülés, transz állapot.Nagyon sok megértést és felismerést hozott. A pár napig tartó magas láz segít a konfliktus és a sínek még teljesebb megértésében /javaslom mindenkinek hogy legyen kéznél egy füzet és toll jegyzetelni, hogy ne vesszen el a kapott tanítás, pár nap múlva az elme már másképpen értékeli az egészet/. A hagyományos orvoslás azt mondja a felső légúti megbetegedésekről, hogy míg a nyálkahártya váladék átlátszó és folyékony addig egy "vírussal állunk szemben",ha viszont ragadós, tapadós sárgás, zöldes, akkor már bakteriális és jöhet az ANTIBIOTIKUM. Ez nagyon logikusnak hangzik és még a gyógyszerlobbit is támogatja, de szerintem hülyeség. Ezek a váladékok egy azonos program két különböző szakaszai a gyógyulási fázisban. Az első az izzadmányos vagy váladék kiválasztási szakasz, ekkor van az átlátszó, folyékony váladék. A második az epikrízis után a hegesedési szakaszban jön a sűrű, sárgás, zöldes, tapadós váladék. Itt már a baktériumok dolgoznak. Ha antibiotikummal leállítjuk vagy nyálkaoldó gyógyszernek nem minősülő készítményekkel megszüntetjük az életfeltételeit a baktérium szövetségeseinknek ez fenn akadt gyógyulást eredményez. Ide tartoznak a propolisz és gyógynövény alapú készítmények is.Szóval egy a lényeg bizalom a természetben, bizalom a testünkben. Idő kell ahhoz is hogy az elültetett növény kivirágozzon, idő kell a testünknek hogy meggyógyuljon.

Mindenkinek sok megértést és gyógyulást kívánok!
manjushri             

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 11. - 15:00:32 »
Ismét aktuális a téma.
Kiegészíteném, az előző Fórumon Roberto által kiegészített információkkal. (2009. március 31)

Vegyük külön a JK nőt és az influenza szerű tüneteket.
Először is az influenzának szokták nevezni az orrnyálkahártya, gégenyálkahárgya és hörgőnyálkahártya gyulladásos elváltozását. Ez három dolog egy kalap alatt. Az ujmedicina pontos.
JK nőnek nem lehet elsődleges (konfliktusból kifolyólag) légcső-, hörgő nyálkahártya elváltozása. Mert a hormonális állapotából kifolyólag (nőies) csak nőies konfliktust tud elszenvedni, tehát birtokféltés helyett rémületkonfliktust. Igen ám de az JK nőnél a bal oldalra csapódik be (a hörgő-légcső ny.h. relékkel szemben!) és gége-nyálkahártya-elváltozást indít be. Tegyük fel hogy becsapódott, és beindult az elváltozás. Ha a góc aktív, ezáltal lecsökken a női hormon szintje, és a JK nő férfiasabb lesz. Így képessé válik arra, hogy (másodlagos konfliktusként) férfias birtokféltési konfliktust szenvedjen el, és produkáljon magának egy légcső-, hörgő elváltozást. A konfliktus ekkor birtokféltési konfliktus. Pontosabban? Félek az influenzától: féltem az egészségem! Mert az is az "enyém". A JK férfinál ez lehet az első konfliktus.

BK férfi nem tud elsődleges (férfias, birtokféltési konfliktusra) légcső-hörgőnyálkahártya elváltozást produkálni, mert balkezessége révén neki az első nemi/birtok konfliktusa a BAL oldalra csapódik be az agyban, így a "féltem az egészségem konfliktus" nála gége-laphám elváltozást indít be. Érdekes, nem? De logikus. A balkezes nőnek az elsődleges nemi birtok konfliktusa (nőies) rémületkonfliktus. Nála is "oldalváltás van" (kezűsége miatt) ezért a balkezes nő (elsődleges) rémületkonfliktusa már produkálhat légcső-, hörgő nyálkahártya elváltozást.

A lényeg, hogy az "influenzás tüneteket" jobban be kell azonosítani, de lényegében kétféle konfliktus indíthatja be: a birtokféltési, és a rémületkonfliktus. Akinél sikerül ezeket kiváltani "támad az influenza" dumával, azok tényleg influenzásak lesznek - a konfliktusmegoldás után, a megoldási szakaszban.




veresmart

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 18. - 20:48:44 »
Én csak azt nem értem h infuenzanal milyen valtozat az, amikor belehal valaki?
Most volt egy ilyen ismerős, ami megdöbbentett... Magas lázzal, tüdogyulladással. Köszönöm!

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 19. - 10:54:31 »
        A hörgő nyálkahártyák agyi vezérlőközpontja az agykéregben közvetlenül a szív koszorúér-artériák vezérlőközpontja mellett helyezkedik el. Ha a hörgő-nyálkahártyák agykérgi hamergóca nagy méretű, vagyis nagyon intenzív a konfliktusaktivitás és hosszú ideig, több, mint 9 hónapig fennáll ez a helyzet, vagyis nagyra nő a konfliktustömeg, akkor az epikrízisben igen nagy mennyiségre fokozódik itt az ödémásodás az agyi vezérlőközpontban. Ez veszélyes lehet a szomszédos vezérlőközpontok vonatkozásában is. Mechanikailag szokatlanul nagy nyomás hárul a szomszédos vezérlőközpontokra, így a szívkoszorúerek-vezérlőközpontra, és a lassú szívverést vezérlő relére is. Ez azt okozza, hogy olyan működést mutatnak, mintha ott lenne az ödémásodás.

        A szívkoszorúerek vez. központ vonatkozásában újmedicinaismerők körében közismert az a tény, hogy 9 hónapnál hosszabb konfliktusaktivitás utáni epikrízisben nagyon valószínű a halálos következménnyel járó szívlelassulás jelensége (amit a köznyelvben is és az orvosi nyelvben is halálos szívinfarktusnak neveznek, és nem a fenti, hanem más, nem valós okkal magyarázzák meg) a fentiek miatt, mert a közvetlen közelben helyezkedik el a lassú szívverést szabályozó relé (vez. központ). Ez a most emlegetett 3 relé közvetlenül egymás szomszédságában helyezkedik el.

        Hogy halálos kimenetelű ún. influenza esete létrejöjjön, ehhez már a vázolt alapeset is elegendő lehet, azonban könnyen tovább fokozza a veszélyt az ún. vese gyűjtőcsatorna szindróma nevezetű komplikáció, valamint az újmedicinás vonatkozásban szakszerűtlennek minősíthető kórházi ellátás. Ez megnyílvánúlhat pl. az epikrízisben alkalmazott infúzió, vagy a szintén ott alkalmazott szimpatikotónia-fokozó gyógyszer adása formájában.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 24. - 22:04:28 »
Ismerek olyat, akinek majd' 20 éven keresztül volt birtokféltési konfliktusa, mégsem halt bele a krízisbe. Gyönyörűen kifutott nála a különprogram. Szerintem egy brutálisan intenzív, évekig tartó, drámai konfliktus szükséges hozzá (JK férfi birtokféltése vagy BK nő rémületkonfliktusa) + elhagyatottság érzés, hogy az ödéma kiterjedjen a lassú szívverés vezérlőközpontjára, nincs az olyan közel.

Hozzáteszem, hogy nagyon sokszor különféle halálokokat is ráfoghatnak az influenzára. Ha nem tudják megállapítani, mi okozta az illető halálát, de a szervezetében influenza vírus jelenlétére utaló anyag kimutatható, akkor elképzelhető, hogy egyszerűen ráfogják.

Tegyük hozzá, hogy az influenza nem egy betegség, hanem egy tünetegyüttes. Minden egyes szövetnek megvan a maga saját, külön konfliktusa és a helyreállításban illetékes mikroorganizmusa. Ne feledjük el: ha nincs konfliktus, akkor nincs elváltozás sem. Üdv!

rovcsi

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #7 Dátum: 2011. Április 11. - 09:30:21 »
Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem(mivel sajnos nem tudom eldönteni a még eléggé hiányos ismereteim miatt :)),hogy a virusok által terjesztett influenza létezik,vagy csak kitaláció?
A környezetemben(barátok,kollégák)már szinte mindenki átesett ilyen jellegű megbetegedésen mostanában,nekem "kutyabajom".Ez lehet azért,mert én nem hiszek abban,hogy létezik ilyen?
Elnézést,ha kicsit együgyünek hangzik a kérdésem,azért remélem szépen lassan beletanulok a "szakmába" :D
További szép napot Mindenkinek!

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #8 Dátum: 2011. Április 14. - 01:44:27 »
Az lenne a kérdésem(mivel sajnos nem tudom eldönteni a még eléggé hiányos ismereteim miatt :)),hogy a virusok által terjesztett influenza létezik,vagy csak kitaláció?

Rovcsi, az influenza tünetegyüttes létezik, viszont nem a vírusok terjesztik. A vírusok nem okozói az elváltozásnak, hanem a MU szakaszban a szövetek helyreállításáért felelős hűséges szimbiontáink. Javaslom, hogy tanulmányozd át a 4. természettörvényt, ITT.

Járványok nem léteznek, csak tömegesen elszenvedett és megoldott konfliktusok.

Hogyan szenvedheti el nagyobb tömeg ugyanazt a konfliktust? Közös élethelyzetekben (árvizek, földrengések, háborúk) vagy olyan hírek hallatán, amivel az érintettek azonosulnak (újságcikk, rádió, televízió, internet),... Ilyen konfliktus lehet, ha riogatják az embereket, hogy kitört egy világméretű járvány. Ha pedig bejelentik, hogy megvan az ellenszer, ugyanezek az emberek tömegesen kapcsolhatnak MU szakaszba: "végre, van megoldás".

A környezetemben(barátok,kollégák)már szinte mindenki átesett ilyen jellegű megbetegedésen mostanában,nekem "kutyabajom".Ez lehet azért,mert én nem hiszek abban,hogy létezik ilyen?

Az elmúlt évek, évtizedek influenza propagandájának köszönhetően mára nagyon sok emberben kialakult az influenza járványtól való félelem (birtokféltés vagy rémület, nemtetszés,...), ezért ugyanúgy, ahogy az allergiánál, sokszor maga az influenza járvány híre és a várható tünetek okozzák a konfliktust. Ma már elég a hiedelmektől szenvedő embert sínre tenni, emlékeztetni az influenzára, hogy újra aktiválódjon a konfliktusa. A rossz hír, hogy ez egy ördögi kör. A jó hír, hogy csak addig, amíg úgy döntünk, hogy kiszállunk belőle.

Ha Te nem hiszel benne, hogy a vírusok megbetegítenek, nem lehet megijeszteni, nem félted az egészségedet, sőt, még hidegen is hagy a téma, a képlet egyszerű. Nincs konfliktus, nincs elváltozás (így aztán vírus aktivitás sincs). Érdemes lenne megkérdezni a kollégáidat, hogy ők hogyan viszonyulnak az influenzához (saját és családjuk esetében). Biztosan nem olyan nyugodtak, mint Te. ;) Üdv, Vadvirág

rovcsi

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #9 Dátum: 2011. Április 18. - 23:21:29 »
Kedves Vadvirág!
Köszönöm szépen a válaszodat,ami megerősitett abban,amit már eddig is sejtettem.További eredményes munkát kivánok Nektek!

voodoochile

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #10 Dátum: 2011. Április 19. - 17:36:03 »
Sziasztok!

segítsetek abban, hogy az influenzás "megbetegedéssel" járó tünetek közül az izomfájdalmak (akár a test egészére kiterjedően is) mire utalnak? vajon ez következménykonfliktus, vagy pont az alapkonfliktus amire jön a birtokfélelmi/reémületkonfliktus? az általam ismert esetekben a légutat érintő tünet és az izomfájdalom együtt jelentkezik
vagy nem is több konfliktusról van szó hanem  egyszerűen ez egy kísérő jelenség lenne mint a fejfájás? (bár itt nem találok -egyelőre-l ogikát)
köszönöm Csaba

Adriana

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #11 Dátum: 2011. Április 22. - 23:38:01 »
Kedves Csaba!

Az izomfájdalom a megoldás utáni szakaszban jelentkezik. Mozgással, elmozdulással kapcsolatos önértékelés letörésről van szó.

Íme néhány ötlet gondolatébresztőnek:

Ha az illetőben az a hiedelem él, hogy az influenza izomfájdalommal jár együtt, már jó előre rástresszelhet, hogy meg sem fog tudni mozdulni. A konfliktust kiválthatja az influenzajárvány híre is (ahogyan rémület és birtokféltési konfliktust is).

Lehet következménykonfliktus, ha az illető úgy érezte, hogy az influenza miatt korlátozva van a mozgástere. Már nem tud olyan szabadon jönni-menni, mint egészségesen, vagy meg sem bír mozdulni, ki sem tud kelni az ágyból, mert annyira rosszul van.

Végül egy saját, személyes tapasztalat a múltamból:

Az is lehet, hogy az illetőnek kapóra jön az influenza. Ha korábban úgy érezte, hogy nem bírja már a rohanást, a terheket cipelni, ez megoldódhat a kényszerpihenővel. Lelkiismeretfurdalás nélkül, "külső körülményeknek" köszönhetően (hiszen bárkivel előfordulhat) kiléphet a mókuskerékből, fellélegezhet fel egy kis időre a mindennapi nyomás alól. És már jelentkezik is az izomfájdalom.

Szerintem ma már az "influenzajárvány" az egyik leggyakoribb és legdivatosabb menekülési lehetőség a mindennapi mókuskerékből. ::)

Üdvözlettel,
Adriana

voodoochile

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #12 Dátum: 2011. Május 02. - 11:52:52 »
Szia Adriana !

Köszönet a válaszodért. Nagyon logikus amiket írsz, mondhatnám biologikus  :). Engedd meg azért, hogy némi kételyt megfogalmazzak, csak azért hogy legyen itt ilyen is  ;).
Egyetlen érzelmi sokkból (DHS) tudomásom szerint csak egy fajta elváltozás (ÉBK) keletkezik. Tehát - ahogy írod is- pl. az izomfájdalom egy másik érzelemtartalom, akár következményként, akár nem. Ahhoz azonban, hogy ez "influenzás tünet" legyen, szükséges hogy a két konfliktus időben azonos lefutású legyen, tehát a DHS időpontok és a megoldási időpontok egybeessenek (vagy igen kis időbeni távolságra egymástól).
Vagyis egy időben kell elszenvedni az egész testre kiható! mozgással kapcsolatos önértékelési konfliktust, és a birtokfélelmi/rémületkonfliktust.
Ennek a mechanizmusa kissé kétséges számomra, mert kevés esélyt érzek rá hogy ezek egy időben jelenjenek meg azonos lefutási ciklussal. Nyilván itt nem tudatos eseményekről beszélünk (vagyis inkább valahol mélyebben a tudat alatt), éppen ezért is érdekes a kérdés.
Persze ha kikérdezel valakit arról, hogy vajon valahol előfordult-e a fejében hogy az influenza alatt hátráltatva lesz a mozgásban, akkor azt fogja mondani, hogy persze, milyen ostobaságokat kérdezel. Viszont ha ily módon előjön a válasz akkor mégsem mélyen a tudat alatt generálódik a DHS...
Mindez megállhat így is meg úgy is, de hogy ez statisztikailag nagy számban fordul elő azért ez érdekes szerintem.
De lehet hogy csak szerintem  :)

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #13 Dátum: 2011. Május 03. - 20:47:00 »
Kedves Csaba!

Még nem bizonyitott, de elméletileg vannak olyan szimbiontáink amelyek a helyreállitással egyidőben olyan toxinokat termelnek amelyek más szöveteinkben kellemetlen tüneteket, zavarokat, komplikációkat okozhatnak.
A régi fórumon volt egy két téma, mely ezzel foglalkozott.

A lényeg, hogy a vagotónia (helyreállítási szakasz) tüneteit ne keverjük össze egyéb elváltozásokkal.

Az agyi ödémák, duzzanatok akár teljes testre kiható rossz közérzetet, fájdalmakat, duzzanatból kifolyólag látszólagos rendellenességeket okozhat. Ez ugye az epileptokrízisben a leglátványosabb. üdv, Éva

voodoochile

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #14 Dátum: 2011. Május 04. - 10:27:59 »
Szia Éva!

Jaj de jó, hogy említed a régi forumot! Mit gondolsz bepillantást nyerhetnénk vmilyen módon? Így nem kéne újólag körbejárni pl. az ilyen témákat sem... Egyébként amit írtál kissé más megvilágításba helyezi a témát, őszintén szólva én is erre felé kapisgáltam, különösen Rozbi tetanuszt érintő bejegyzéseinek köszönhetően, habár itt ugye "vírusos fertőzésről" beszélünk, és a vírus önálló organizmusként és szimbiontaként történő kezelése kérdőjeles, ugye?
köszönettel Csaba

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:influenza (légúti laphámszövet elváltozás)
« Válasz #15 Dátum: 2011. Május 08. - 17:34:39 »
Kedves Csaba!

Ebben a témában javaslom maradjunk az influenza, légúti laphám témánál,
és más témának nyissatok új témát az "Ezt kérném a helyére tenni" alfórumban. Köszönöm.

(Én elhiszem, hogy nagyon szerettétek a régi fórumot, de az rendszertechnikailag elavult és zárolva lett. Mindent meghirdettünk hónapokkal előtte, és folyamatosan, összesen fél év átfutást kaptak a felhasználók az átállásra, átköltözésre, míg mind a két fórum működött. A régiben már nincs senki, nem lehet benne fórumozni. Mivel az még így is jogvédelem alatt áll a felhasználók még ha hozzáférnének sem másolgathatnák ki onnan ide a tartalmakat, kérem a megértéseteket).

Hogyha valakinek van bármi értelmes, hasznos közérdekű közölni valója, az legyen szíves felrakni ide, itt megosztani. Minden fejlődést, tájékozódást, tudatosodást elősegítő hozzászólást örömmel veszünk, és még az elhelyezésében is segítenek a moderátorok. Azért vannak. Üdv, Roberto

B.Sz.Zoli

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:105 influenza (légúti laphámszövet elváltozás) MI o
« Válasz #16 Dátum: 2012. Január 18. - 12:56:04 »
Sziasztok!
Néhány hónapja foglalkozom csak új medicinával, de úgy látom, hogy működik.
Mivel itt a hideg idő és megnyílt a lehetőség a megfázással/influenzával kapcsoilatos félelemkeltésre :) , két kisfiam (közel 7 és közel 3 évesek) megkezdtem az otthonról elindulás pozitív kommunikációját. Az isibe/bölcsibe indulás előtt beszélek nekik a szép időről, ami vár minket az ajtón kívül. Beszélek a hideg levegő szépségéről, frissítő hatásáról és kezdem észrevenni, hogy csökkennek a szokásos taknyosság-tünetek. Mikor kilépünk, azt mondom: A HIDEG a barátunk. Vegyünk egy nagy levegőt és érezzük ahogy a friss levegő megtisztít, felfrissít bennünket. Majd többször is megemlítem, hogy milyen jó itt a friss levegőn szaladgálni stb.
Persze a régebbi kommunikációinknak, félelemkeltéseinknek (azonnal vegyél sálat...; ez a sapka túl vékony, ebben meg fogsz fázni; azonnal csukd be az ajtót - vagy azonnal vegyél papucsot - mert megfázol stb.) még vannak hatásai, a taknyosságok elő-elő jönnek + a bölcsiben vagy az iskolában nem Újmedicinás nénik vannak, de már jobb a gyerekek egészsége!!! Viszont a kisebbik - anyára hívatkozva - ragaszkodik a sálhoz stb. és továbbra sem szereti a hideget.
Mit gondoltok a 3 évesre hatnak egyeltalán a szavaim, gondolataim? Úgy tudom, hogy ők még legfőképpen Anyuka gondolatai-rezgései hatása alatt állnak...  :(
Szép és egészséges hideg napokat Nektek  ;D
Zoli

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:105 influenza (légúti laphámszövet elváltozás) MI o
« Válasz #17 Dátum: 2012. Január 19. - 15:32:05 »
Zoli, példaértékű, ahogy a gyermekeid gondolkodásmódját formálod, alakítod, engedd meg, hogy gratuláljak hozzá.

Mit gondoltok a 3 évesre hatnak egyeltalán a szavaim, gondolataim? Úgy tudom, hogy ők még legfőképpen Anyuka gondolatai-rezgései hatása alatt állnak...

A gyermekek egészséges lelki, szellemi fejlődése érdekében elengedhetetlen, hogy a szülők konszenzuson legyenek, vagyis, nevelési módszereikben, gondolkodásmódjukban ne mondjanak egymásnak ellent. Nagyon fontos lenne, hogy a feleségeddel megbeszéljétek az egészséggel, új medicinával kapcsolatos hozzáállásotokat, és azt egyetértésben kommunikáljátok a gyermekeitek felé. Érdemes mielőbb rendezni. Ez jóval lényegesebb kérdés annál, mint, hogy melyikőtök gondolatai gyakorolnak rá nagyobb hatást. Üdv, Vadvirág