Szerző Téma: 106 scleroderma MI  (Olvasták 2744 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
106 scleroderma MI
« Dátum: 2010. November 28. - 21:24:38 »
ED1
Konfliktustípus: érintkezési, elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: szociális érintkezés megszakadása, megszűnése anyával, családdal, közösséggel, barátokkal való kapcsolat, érintkezés elvesztése, hiányérzete. Nem tudom ölelni, érinteni a kezét, hiányzik a csókja. Lehet nemkívánatosság is, érintkezés megszüntetési, elszakadási konfliktus: Nem hagynak békén, nem akarok hozzáérni, érintkezni vele vagy éppen utálom a bőrömön az irritáló, kellemetlen, viszkető foltjaimat, nem tudok megszabadulni tőlük.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.7.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


További részletek és hozzászólások a (link)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:scleroderma
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 21:24:43 »
Scleroderma (szkleroderma): vastag, kemény bőrt jelent.

Scleroderma csak visszaeső konfliktus-aktivitás (V.E.K.A.), ördögi körök kialakulása esetén tud kialakulni. Fontos megbarátkozni a tünetekkel, elfogadni, hogy ez a gyógyulási szakasz tünete, és mindenáron el kell kerülni a visszaeséseket. Szükség esetén igénybe lehet venni tünetenyhítő krémeket is.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:scleroderma
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 21:24:49 »
3

jozevar

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:106 scleroderma MI
« Válasz #3 Dátum: 2013. Február 15. - 14:01:02 »
Sziasztok,
Nekem van egy ismerösöm, akinél három éve szisztémás sklerózist valamint Reynaoud szindrómát diagnosztizáltak. Amit én ezekről találtam, az nem egyértelmű, hogy ér vagy kötőszövetes elváltozásról lenne szó. Tünetileg megegyezik mindelnnel, amit a  scleroderma címszó alatt találhatunk. Általában kézen, lábon jelentkezik, az ujjakon stb. Mindkét oldalon.
Végigbeszélve a hölgyel (55 éves) a lehki hátteret, egyértelmű, hogy a 30 éves boldogtalan kapcsolatból eredő "Nem tudok kilépni ebből", v. "Nem tudom a kezmbe venni az életemet" stb. VEKA-ról van szó.
A férjét nem tudja ott hagyni, nem is akraja, hallani sem akar róla, mert "fél, hogy egyedül marad, kiszolgáltatva, tehetetlenül ..."

A kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg valami más vonatkozása is egy ilyen elváltozásnak, amit esetleg ajánlatos lenne megnézni.
Egyébként a hölgy szorgalmasan szedi a gyógyszereket (6 félét) és nem akar változtatni semmin, úgyhogy ez tiszta sor és tudjuk mi lesz a vége.

Az esetleges hozzászólásokat megköszönöm.