Szerző Téma: 123 szapora pulzus, tachycardia  (Olvasták 6014 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
123 szapora pulzus, tachycardia
« Dátum: 2010. November 28. - 21:44:21 »
ED1

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.5.   5.2.A.   5.2.B.   5.1.B.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



További részletek és hozzászólások a (link)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szapora pulzus, tachycardia
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 21:44:27 »
Tachycardia: gyorsult szívverés. Nyugalomban a szívfrekvencia 60-90 ütés percenként.
Konfliktustípus: birtokveszteségi vagy nemi frusztráció konfliktus,
Balkezes férfinál  és jobbkezes nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, balkezes nőnél vagy jobbkezes férfinál másodlagos konfliktusként vagy hormonális kibillenés következtében (a kezűség és a hormonális állapot meghatározó). A szívizom érintettségekor a hormonális állapot nem számít.
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal "Elvesztettem, elvettek tőlem valamit ami az enyém, amit enyémnek érzek. Elhagyott a feleségem, elveszítettem az állásom, lenyugdíjaztak -lecsökkent az életterem, illetve lecsökkent vagy elvették a birtokterületem."
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: "Megcsaltak, megerőszakoltak, nemi zaklatásnak vagyok kitéve. Kirakott, elhagyott a férjem, nem vesz feleségül, nem akarok férjhez menni, nem tudunk összeházasodni, nem közösül velem."
BK férfinél és JK nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, JK férfinál és BK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.

Ez a szívkoszorúér-véna intima különprogramja. Az átlagosnál gyorsabb szívverés az epileptoid krízisben jelentkezik, mert ez az agyi reléközpont közvetlenül a gyors szívverés szabályozó központja mellett helyezkedik el, és a góc ödémásodása fokozatosan gyorsuló, szapora szívverést idéz elő. Ez a krízisben tetőzik, és a B-utószakaszban normalizálódik.

Nőknél a szívkoszorúér-véna intima különprogramja mindig együtt jár a méhszáj-, méhnyak különprogramjával.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szapora pulzus, tachycardia
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 21:44:33 »
3

pancsula

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:123 szapora pulzus, tachycardia
« Válasz #3 Dátum: 2012. Április 09. - 19:18:13 »
Szervusztok!
Pici továbblépési segítséget kérnék, mert elakadtam!

Kb. 4. éve van szapora pulzusom80-90 között. 2 éve állapították meg a tachycardiát. Szerencsémre már megismertem a gnm alapjait és sikerült beazonosítani a konfliktust: jobb kezes nő vagyok, nemi visszautasítási konfliktus.
De, nálam még az is közrejátszik hogy nem vagyok elég gyors, gyorsan, gyorsan konfliktus. E miatt sokat "szenvedtem" gyerek, majd kamasz koromban, s a felnőtt koromban is értek e miatt gúnyos megjegyzések, amit én szégyenként, önértékelésem letörésének éltem meg. Ez  odaáig fejlődött, hogy bestresszeltem magam hogy gyorsabban csináljam a dolgom , nehogy megszóljanak s ekkor is gyors pulzust tapasztaltam.
Az utóbbi 1-2 évben sikerült magamra találni a tudatos gondolkodással, s a gnm csodálatos anyagával megismerkedni, ez által sok dolgot rendbetenni, helyretenni az agyamban, gondolkodásmódomban.
 Lehet , már a türelmetlenségem íratja velem ezeket a kérdéseket, csak jó lenne tudnom más szemszögéből, mert minél többet olvasom a szervatlaszt / lehet hogy nem eleget / annál jobban nem tudom a helyére tenni a gyorspulzus okát.
Azért szeretném  tudni, hogy tisztábban láthassam, meddig tart. Arra már büszke vagyok, hogy sikerült lejjeb vinnem a puszta önismerettel, önbecsülésemmel 80 körülire. S már nem is méregetem, csak érzem. Tulajdonképpen, szeretnék pontot tenni a végére s akkor még türelmesebb lennék magammal.

Még annyi infóm lenne: változó korban vagyok, 20 éve boldog párkapcsolatban élek.
Szivesen vennék minden információt, merre haladjak tovább, hátha valamit nem vettem észre, nem jutott el hozzám, merre olvassak, érdeklődjek. Még nem tudok egyszerűen nem odafigyelni, mert még zavar, de már nem pánikolok rajta mint régen.
üdvözlettel: Kishugi   :)