Szerző Téma: 094 vesegyulladás MA  (Olvasták 7299 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
094 vesegyulladás MA
« Dátum: 2010. November 28. - 23:49:04 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus, folyó dologgal kapcsolatban, beeresztési, kieresztési, áteresztési képtelenség.

Érzelmi tartalom: Folyadékkal vagy bármilyen folyó, folyósítandó, folyékony, ömlő, elárasztó vagy éppen elapadó (nem folyó) anyaggal, dologgal, kapcsolatos konfliktus, folyáskonfliktus. Vízzel, injekciókkal, oltásokkal, infúzióval, olajjal, vizelettel, (likvid!) pénzzel kapcsolatos félelem. A konfliktus tárgya bármi „folyó dolog” lehet (a vér kivételével). Majdnem megfulladtam, nem vigyáztam elég jól. A csőtörés, az árvíz elmosta a maradék pénzünk. Lavina-konfliktus. El vagyok havazva. Megszakadok. Én ezt nem bírom átereszteni. Nem folyik be elég pénz, nincsen pénz a folyószámlámon, nem tudok fizetni (pénzt folyatni).

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.17.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, vesekéreg sorvadás, ezzel egyidejűleg magas vérnyomás (tartósan, éjjel-nappal 140/80 felett). Betegség-nevek: vese nekrózis, vesekéreg elvékonyodás, hipertónia. Ennél a különprogramnál a vérnyomás jobban megemelkedik, mint más különprogramok szimpatikotóniás aktív szakaszában.

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével. A megoldás utáni szakasz elején indul be a cisztaképződés. A megkeményedett cisztát már nephroblastomának hívják, ami vizeletet választ ki. Betegség-nevek: vese gyulladás, veseciszta, majd a vesecisztából alakul ki (a régebben fölöttébb rosszindulatúnak vélt, beszűrődő, infiltrációs) Wilms-tumor, vese daganat, veserák. Aztán ebből a veseráknak nevezett képződményből alakul ki indurációval (a jóindulatú?) nephroblastoma. VTKA: policisztás vese.

Az elváltozás biológiai értelme: a veseszövet előbontása hipertóniával kompenzálva, majd újjáépítése, nagyobbra, teljesítőképesebbre.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vesegyulladás
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 23:49:35 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:

Vesegyűjtőcsatorna-gyulladás http://gnmforum.hu/index.php?topic=1099.0
Vesekéreg-gyulladás (fent)
Vesemedence-gyulladás http://gnmforum.hu/index.php?topic=724.0

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vesegyulladás
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:49:57 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

A régi fórumról: "Nagynénémnek mindig is voltak anyagi gondjai, de az utóbbi években nemhogy könnyebb inkább, nehezebb lett az élete. Remélte, hogy felnőtt lánya, akivel együtt él, végre hozzájárul a kiadásokhoz. A megtakarított pénzén megvette télre a tűzifát, hogy legalább egy szobát tudjon kifűteni. (fázékony idős nő). Amikor nagy hidegek vannak, hamarabb elfogy a fa. Ezt úgy éli meg, hogy teljesen egyedül maradt. Veszélyben a létezése. Erre vesegyulladással reagál, és ez szinte minden télen menetrend szerint bekövetkezik. Ha már csak arra gondolt, hogy elfogy a fa, már a derekához kapott , és véres lett a vizelete.Már a dialízis is szóba-került, ha ilyen rohamosan romlik a vese állapota. Idős asszony létére megértette, hogy emögött konfliktus van, aminek a megoldása nem könnyű feladat, de csak így tudja elkerülni az orvosi kezeléseket. Miután megfogalmazta, ha lenne egy kiegészítő fűtése akkor megnyugodna, feloldottuk a konfliktust azzal, hogy megoldottuk a problémáját. A legutolsó vizeletvizsgálat eredménye negatív lett. Erre már 4 éve nem volt példa."

Rentaspot

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:094 vesegyulladás MA
« Válasz #3 Dátum: 2012. Április 10. - 13:47:27 »
Párommal megszakítottam a kapcsolatomat, majd folyamatos rettegésem volt, hogy magamra maradok. Egyik reggel nagyon erős derékfájásra ébredtem. Baloldali vesegyulladás. Magas láz, iszonyatos fájdalom. A vizelet egy kicsit gennyes.
Természetesen tisztába voltam az okkal és magával a folyamattal is, így antibiotikumot se vettem be.
Jelen problámám, hogy ennek ellenére 2 hónap múlva újra elkezdtem érezni a vese tájékát, már nem akkora fájdalommal, mint korábban, és a vizeletben is találtak újra gennyet.
Mostanra viszont tanácstalanná váltam. A minap anyagi gondokkal kapcsolatban szomorodtam el és rögtön éreztem a bal vesémet.

Mi az az alapkonfliktus ami ezt okozza és, hogyan kerülhetne feloldásra?

Köszönettel válaszukat.

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:094 vesegyulladás MA
« Válasz #4 Dátum: 2012. Április 18. - 02:07:52 »
Kedves Rentaspot!

A nagyszerű hozzászólásod és kérdésed tömör, lényegretörő, mégis mivel a vese három féle csíralemez származású szövetből épül fel, ennek megfelelően az elszenvedhető konfliktus is három féle lehet. Ez a topic a mezodermális vesekéreg gyulladását érinti. Amit te írsz, magas láz, iszonyatos fájdalom, az ektodermális szövet (a vesemedence-, húgyúti laphám) jellegzetessége.

Nézzük meg, a fájdalmak tünetek alapján mit tudunk kideríteni (nem térek ki minden részletre).

A vesekéreg gyulladását másképpen éljük meg, az másmilyen. Itt a cisztaképződés idején (amikor a ciszta kifut) akkor érzünk nagyon kellemetlen feszítő, nyomó érzést, rendszerint tompán. Van, hogy az ember pihegve veszi a levegőt, mert a nagyobb lélegzetvétel is "nyom". Röviddel a nyomás érzés viszonylag gyorsan megszűnik, percek, órák alatt, (egy öt centis vesekéreg ciszta kialakulása eltarthat három hétig is, és akkor lehet három hét is a retroperitoneális (hasüreg hátsó fala tájéki) nyomó érzés.
A ciszta méretétől függ tehát, hogy mennyi ideig tart a kezdeti fájdalom. Ez a fájdalom aztán alábbhagy (még 10 centis cisztánál is), és ahogy az ember jobban belemegy a vagotóniába (ahogyan halad a betegség lefutás folyamatban) fokozódik a fáradtság, levertség, gyengeség, és láz is max. 39,5 C ami azonban lassan fokozatosan emelkedik, nem hirtelen, egyik óráról a másikra. (Rövidebb különprogramok enyhébb, jelentéktelenebb elváltozásainál lokális láz van, vagy még az sem.)

A laphám gyulladása éles, csípős, "görcsberándítós" fájdalom formájában jelentkezik. A fájdalom gyakran hullámzik. Ha a vesemedence, húgyvezeték, hólyag érintett, akkor a fájdalom (a túlérzékenységet produkáló laphám és a sós vizelet érintkezése miatt) viszonylag folyamatos (Az A utószakaszban intenzívebb). Ha a húgycső érintett (mivel az csak pisiléskor érintkezik friss sós víz(elett)el (amit a vese a vérből kiszűrt) ilyenkor a fájdalom a pisilés idején tetőzik, a pisilések között egész elviselhető.

Mikróbák. Mit nevezünk gennynek. Hagyományosan és a köztudatban genny az ami "gyulladásos váladék". Gusztustalan dologként tartják számon, pedig nem az.
Az új medicinában gennynek jellemzően a gombák gombabaktériumok által végzett elsajtosodások büdös bűzös váladékát nevezzük, pl. tályogok. A laphám is levedzik, de az nem genny, hanem a szövetek közül kiszivárgó híg áttetsző, esetleg sárgás vérszérum. (Erről talán egy másik témában.)

A vesekéreg bakteriális gyulladásából nem kerül genny (értsd gyulladásos váladék) a vizeletbe. A cisztafolyadék ha kiszökne, elfolyna a nephroblastoma alapanyaga, és "kipisilnénk a wilms-tumort". :)

Ha genny volt a vizeletben, az valószínűleg a vese-gyűjtőcsatornák gyulladásos elbontási folyamatából van. Ez lesz a korábbi "rettegek, hogy magamra maradok" konfliktus megoldás utáni szakaszának tünete. Ilyenkor a vizelet szaga érezhetően megváltozik, fanyar, sajtos, bűzös - amit te is észrevehettél, vagy tapasztaltál.
Nagyon jellegzetes szaga van. Akinek egyszer volt ilyen, az a továbbiakban megismeri. Ha nem tapasztaltál ilyet, akkor valószínűleg vírusok dolgoztak - mert az ő munkájuk teljesen szagtalan.

Rövid elmondásod alapján én inkább egy húgyúti laphám gyulladásra tippelek. Az is lehet, hogy már megoldási szakaszban volt egy esetleges nagyon enyhe elsajtosodásos vese-gyűjtőcsatorna-gyulladásod, és közben jelentkezett a húgyúti laphám gyulladás.

Annak konfliktusa ugye egy fészekhatár-kijelölési konfliktus ami kb így hangzik "nem tudom hogy hol vannak/lesznek a határaim, mi lesz az enyém, mi nem, marad-e valamim, hol és kivel fogok lakni, egy lakásban tartózkodni, mennyire fognak belelátni, beleszólni, belezavarni a magánéletembe, nyugalmamba".

Azt mondod, a minap anyagi gondokkal kapcsolatban szomorodtál el, és rögtön érezted a bal vesédet. Ez max akkor okozhat észrevehető tünetet, ha egyik konfliktusról áttetted a másikra a figyelmedet, és a korábbi megoldásba kapcsolt (végleg vagy egy időre). Ez azért nem okozhat önmagában tünetet, mert a fizetésképtelenségi önbecsülés letörés, (ami egyfajta pénz-átáramoltatási konfliktus - így kapcsolódik biológiai érzettartalommal a veséhez) a konfliktusaktív szakaszban sorvadást idéz elő, aminek nincsen tünete (a kompenzáló vérnyomásemelkedéstől eltekintve). Érezhető tünet itt csak a megoldás utáni szakaszban van.

Még az is lehet, hogy intenzíven rágörcsöltél, hogy "nem vagy elég likvid" mondjuk vagy két óra hosszára, aztán lejöttél a konfliktusról és AKKOR jött egy vese(kéregből származó) fájdalom, nem pont akkor, amikor kétségbe estél.

Kérdésedre a választ teljes körűen akkor kapod meg, ha alaposan áttanulmányozod a Szerv Atlasz ide vonatkozó (szerv)részeit, a vesegyűjtőcsatornákat, vesekérget és vesemedencét. Érdekelne, hogy mire jutottál. Üdv, rob

Margarett

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:094 vesegyulladás MA
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 06. - 14:46:42 »
Új belépő vagyok. Köszönöm,hogy itt lehetőség van információ cserére.
Nekem 1987.óta van vese problémám. Talán így kezdődött,ahogy Roberto írta. Iszonyatos fájdalmam volt amikor a bőrömhöz ért az orvos,de az egész testemen. Cola színű volt a vizeletem. Ezért már volt aki kinevetett,de azt mondta az orvos, hogy a véremet ellepte a vizelet. A veséim áteresztik a vért és a fehérjét.
Állandó diétával csak lassan romlott. Pár éve vérképző injekciót is kapok. Most viszont veseelégtelenségem miatt dialízisre kerül sor. EGFR:14%,Kreatinin:311, Karbamid:25,1. A Chimino fistulát is megcsinálták az eremben és a szervátültetési listára most kerülök fel.
Erről hallottam már korábban,hogy az okot kell megtalálni a gyógyuláshoz. Próbálom fel idézni azt az időszakot amikor megbetegedtem. Januárban történt és milyen "véletlen", az előző évi  karácsonyról még fényképet sem találok. Pedig 2 gyermekem is van.
A Szerv-atlaszra most bukkantam rá a YouTube-on. Már meghallgattam sok videó előadást, és állandóan csak ez jár a fejemben, van-e még segítség..? Igen,sajnos én már fuldoklom, és így kapálózom, de nem ért el hozzám ez az információ előbb.
Előre is köszönöm válaszukat!