Szerző Téma: 084 izomsorvadás, atrófia MA  (Olvasták 5416 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
084 izomsorvadás, atrófia MA
« Dátum: 2011. Január 05. - 15:49:59 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus mozgással, elmozdulással, mozgási képességgel kapcsolatban.

Érzelmi tartalom: Önértékelés letörés mozgással, mozgatással, elmozdulással, helyváltoztatással kapcsolatban. Nem tudok lépést tartani (lábak), nem tudok kapaszkodni, védekezni, hárítani, nem tudom kezelni az új gépet és ezért átcsoportosítottak (karok). Nem tudok kitérni valami elől, nem tudom a hátamon cipelni,
nem tudom tartani a hátam (hátizmok). Már nem tudom a táncban azt megcsinálni, mint a tanítványaim (combtő belül, „kevert” kötőszövetes izomdaganattal). Nem tudom kirúgni a bajkeverő alkalmazottat (vádli). Nem tudok egyenesen állni, a lábamon megállni, egyensúlyozni, haladni (lábszár, lábfej izmok).

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.7.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, izomrostok, izomkötegek sorvadása, izomgyengülés, izomgyengeség (vonatkozások csontváznál leírtakhoz hasonlóan). Betegség-nevek: izom-atrófia, izom sorvadás. Ha a sorvadás együtt jár bénulással az két különböző ÉBK egy időben*.

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével. Betegség-nevek: izom-hipertrófia, (kötőszövetesen is megerősített) izomszövet (megvastagodás), Ewing-szarkóma és egyéb „kötőszövetekkel kevert izomdaganat”. Az új izmok bekábelezése epileptokrízis idején történik: izomremegés, rángás, görcsös rohamok, feszülés, sajgás, fájdalmak felerősödése. A szívizom sorvadás oka sajátos teljesítmény vonatkozású önbecsülés letörés, 4.1.8.

Az elváltozás biológiai értelme: előbontás, majd az izmok tartós, maradandó megerősítése, több szövet, jobb mozgás, jobb teljesítmény.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:izomsorvadás, atrófia
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 05. - 15:50:04 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Atrophia: sorvadás
Konfliktustípus: önértékelési konfliktus
Érzelmi tartalom: önértékelés letörés (!) mozgással, elmozdulással kapcsolatban. "Nem tudok lépést tartani (lábak), nem tudok kapaszkodni (karok), nem tudok kitérni valami elől, nem tudom tartani a hátam (hátizmok)."

Jobb kezes embernél JOBB oldal- partner vonatkozás, jobb kezes embernél BAL oldal-anya-gyermek (illetve lehet gondozó-gondozott, előd-utód) vonatkozás. Bal kezes embernél fordítva.

Az izomsorvadás minden esetben csak a konfliktus megoldásáig tart, utána az izmok duzzanat és gyulladás kíséretében újjáépülnek (izom hipertrófia) -ez már a megoldási szakaszban történik. Izomsorvadás létrejöhet funkcionális úton is, ha az izmokat nem használjuk (például bénulás alatt), ilyenkor az izmok fokozatosan maguktól leépülnek. Ilyenkor az izomtömeg visszaállításához testmozgás szükséges, míg ha mindez konfliktus miatt történt akkor az izmok maguktól újjáépülnek.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:084 izomsorvadás, atrófia MA
« Válasz #2 Dátum: 2012. Január 17. - 13:49:06 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

polli

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:084 izomsorvadás, atrófia MA
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 05. - 09:46:47 »
Segítséget szeretnék kérni.
Az utóbbi 3 hónapban azt figyeltem meg, hogy az izmaim nem bírják a terhelést. A comb elülső oldalán a quadriceps izomzatról van szó. Korábban versenyszerűen sportoltam. Azt érzem állandóan, hogy az izmaim merevek, lomhán mozgok, olykor görcsöl, nehezemre esik a mozgás( lépcsőn járás, guggolás) Felhyagytam a sportolással, csak úszni járok. Rengeteg kivizsgáláson jártam, nem tudták az okát megállapítani, látszólag szervi elváltozás nincsen. Azt is megfigyeltem, hogy volt hogy asszimetrikus volt a két lábam, negyon enyhán, de észrevettem. Az egyik combom görcsösen befeszült a másikhoz képest. Vagy mintha a másik vesztett volna a tömegéből.
Van valakinek ötlelte mi okozhatja ezt? újra a régi szeretnék lenni...