Szerző Téma: 109 fájdalom szindróma MA  (Olvasták 2734 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
109 fájdalom szindróma MA
« Dátum: 2010. November 26. - 18:23:27 »
ED1
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: Brutális, fájdalmas elválasztási konfliktus, fájdalomkonfliktus. Nem bírom elviselni az elszakadását, elvesztését, nagyon fáj nekem, hogy nincs velem. Nem bírom elviselni a fájdalmat, rettegek a fájdalomtól, nem akarom érezni, mert belepusztulok. Átélem azt, hogy az áldozatnak mennyire fájhatott, borzasztó fájdalmas szenvedés lehetett. Rettegek az ízig hatoló fájdalomtól.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.9.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: érzéketlenség a csonthártyán azon a területen, amelyik „ízen”, testrészen az ember érzi vagy ahová odatársítja a fájdalomkonfliktust. Komoly csontfájdalmaknál ez a konfliktus érzéketlenné teszi a csonthártyát, és így nem fáj (annyira): érzéketlenítés, biológiai fájdalomcsillapítás. A „belülről” hidegnek érzett csont vagy végtag azonban kívülről, tapintásra nem hidegebb a többinél. Az agyi lézió miatt feledékenység és „nemrögzítés”.

M.U. szakaszban: túlérzékenység, egy időre megjelenő (vagy VEKA lefutásnál folyamatos) fájdalom, az enyhe sajgástól akár a csontfájdalmak súlyosságáig. Innen ered az ún. rheuma neve (gör.: folyamatosan áramló), de itt nincs „rheumás gyulladás”, lásd 4.1.2. A csonthártyán ödéma lehet, de gyulladás nincs, mert az egykori laphám rétegek kifejlődésére ma már nincs szükség, már nincs ahol a gyulladás megnyilvánuljon. A krízisben ábszansz is előfordulhat.

Az elváltozás biológiai értelme: a „csontig hatoló” fájdalmat kevésbé vagy egyáltalán ne érezzük (beépített biológiai végtag-fájdalomcsillapítás) és azért, hogy ne fájjon az elszakadás: feledékenység és szenzorikus, érzékelés bénulás (fekélyesedés nélkül).

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:fájdalom szindróma
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 18:23:33 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


A szindróma szó jelentése: tünetegyüttes, tünetcsoport, össztünet, több tünetegyüttes egyidejű jelentkezése/fennállása.

Az új medicinában, ha csak úgy említjük, hogy "szindróma", ez alatt egy sajátos kombinációs jelenséget értünk.
Lásd a fogalmaknál: szindróma)


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:fájdalom szindróma
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:59:42 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)


Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom: brutális, fájdalmas, elválasztási konfliktus, fájdalomkonfliktus. "Nem bírom elviselni az elszakadását, elvesztését, nagyon fáj nekem, hogy nincs velem. Nem bírom elviselni a fájdalmat, rettegek a fájdalomtól, nem akarom érezni, mert belepusztulok. Átélem azt, hogy az áldozatnak mennyire fájhatott, ez borzasztó szenvedés lehetett..."

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:fájdalom szindróma
« Válasz #3 Dátum: 2010. December 23. - 22:23:05 »
Csontsérüléseknél és a csontok biológiai különprogramjainál a duzzadt csonthártya érzékenysége erős fájdalmat prudukál, aminek az a biológiai funkciója, hogy a csonthártya fájdalma miatt az ember vagy állat visszafogja mozgását, vagy nem mozog (mert akkor kevésbé fáj), így a csont-helyreállítási folyamatok komplikációk deformáció, vagy torzulás nélkül le tudnak zajlani.

Ettől külön kell választani a csonthártya külön programját, ami a fent említett érzettársítással jön létre, ennek értelme a biológiai fájdalomcsillapítás, ugyanis a K.A. szakaszban a csonthártya azon területén, ahová az egyén odaképzeli vagy odatársítja a fájdalmat, érzéketlenség van. A "fájdalom szindróma" majd csak a megoldás utáni szakaszban alakul ki, ekkor a csonthártya a különprogram végéig túlérzékennyé válik. Könnyű visszaesni a konfliktus-aktivitásba, és így ördögi körök alakulhatnak ki, ami megnehezíti és elhúzza a gyógyulást. Fontos tudatosítani, hogy ez egy megoldási szakaszban fellépő tünet! A visszaeső konfliktus-aktivitás (V.E.K.A.) során megjelenő folyamatos fájdalomról (az enyhe sajgástól egészen a csontfájdalmak súlyosságáig) kapta egyébként a nevét a rheuma (görögül: folyamatosan áramló), de itt nincs rheuma!

A csonthártyán nincs gyulladás, mert az egykori laphámszövet mára már nem fejlődik ki. Az epileptoid krízisben eszméletvesztés is előfordulhat, mivel ez a szerv a posztszenzorikus kéregbe van beidegezve.
Lásd még: rheuma