Szerző Téma: 045 vakbélgyulladás MA  (Olvasták 4806 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
045 vakbélgyulladás MA
« Dátum: 2011. Április 04. - 23:01:24 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, a ”falat” feldolgozása, felhasználása, hasznosítása, kiválasztáshoz előkészítés.

Érzelmi tartalom: Csúnya, utálatos, aljas dolog, egy piszkosság, emészthetetlen mocskosság, amin szeretnék mihamarabb túl/enni, letudni, szeretném elemészteni, felszívni (eltüntetni) vagy megszabadulni tőle (kiválasztani). Pl. Gyermek családi veszekedés szemtanúja. „Egy hozzám közel eső” nemkívánatos szemétség, egy mocsok dolog, egy disznóság.

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.13.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: laposan növekvő, felszívó jellegű vagy karfiolszerűen növekvő, váladéktermelő mirigydaganat,
panaszmentes hengerhám vastagodás. Betegség-nevek: vakbélpolip, vakbél-adenokarcinóma, vakbél daganat, vakbélrák.

M.U. szakaszban: tuberkulotikus daganat-elsajtosodás, bél gyulladás, emésztési panaszok, a bélpolip leválik. Az epileptokrízisben görcsök, hasi fájdalmak, nyálkás, (barnás-vöröses) véres, sajtbűzös széklet, hányás, hasmenés. Betegség-nevek: vakbél gyulladás, candida gombás „fertőzés”. A vékonybél becsatlakozásánál könnyebben előfordulhat bélszűkület vagy szindrómával bélelzáródás.

Az elváltozás biológiai értelme: a benyelt „piszokfalat, a csúnya falat” hatékonyabb feldolgozásának, haladásának elősegítése, megkönnyítése, béltartalom-felszívással vagy alánedvesítéssel. Több bélszövet, több bélváladék - hatékonyabb feldolgozás, és előkészítés kiválasztáshoz.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vakbélgyulladás
« Válasz #1 Dátum: 2011. Április 04. - 23:01:31 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Konfliktustípus: ún. "falat"-konfliktus, a "falat" megsemmisítése felszívással, vagy kiválasztással

Érzelmi tartalom: Csúnya, utálatos piszkosság, emészthetetlen mocskosság, egy aljas dolog, amin szeretnék mihamarabb túl/enni, letudni, szeretném elemészteni, felszívni (eltüntetni) vagy megszabadulni tőle (kiválasztani). Pl. Gyermek családi veszekedés szemtanúja. Egy nemkívánatos szemét, mocsok dolog.
ellenőrizte: m819d

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vakbélgyulladás
« Válasz #2 Dátum: 2011. Április 04. - 23:01:38 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban:

   - vakbélgyulladás (kisgyermeknél) - írta: Mara
ellenőrizte: m819d

Mara

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:vakbélgyulladás
« Válasz #3 Dátum: 2011. Április 05. - 12:02:58 »
Saját esetemet szeretném leírni,hogy mennyire igaz rá a GNM.

Vidéken nőttem fel 3 testvéremmel ahol szinte  heti rendszerességgel szem és fül tanúja voltam a szüleim veszekedésének.Azért heti szinten mert az Apukám hétvégeken járt haza és mi vidéken éltünk egy kis faluban.
Belegondolok mi lett volna ezeket naponta átélni/megélni?
Már féltem szó szerint a hétvégéktől.Gyerekfejjel mit láttam........?a szüleim veszekednek majd egy idő után apám keze eljár és Anyám orrán száján dőlt a vér.
Szörnyű és félelmetes volt ezeket megélni.
Ehhez nem tudtam hozzászokni.
7 éves koromban egyszer egyik pillanatról a másikra hirtelen rosszul lettem.Őrült jobb oldali alhasi fájdalom jelentkezett, hányással kombinálva. Egy öreg háziorvos bácsinak köszönhetem állítólag az élem mert Ő azonnal mentőt hívott és irány Eger! (mindez a 60-as évek elején) Azonnal megműtöttek.Most már értem,hogy miért is alakulhatott ki nálam ez az állapot.

"Gyermek családi veszekedés szemtanúja."

Üdv,
Mara