Szerző Téma: Zsibbadás  (Olvasták 1484 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Ildikóka

• *
Zsibbadás
« Dátum: 2013. Szeptember 05. - 20:42:28 »
Olvastam a fórumban már a kéz zsibbadásról, de szeretnék többet tudni róla. Két héten belül több alkalommal zsibbadt a jobb kezem éjszaka, arra ébredtem föl. Elég ijesztőnek találom, ugyanis nem nyomódik meg, nem fekszem el. Sajnos utána nem igazán tudok visszaaludni, mert azon agyalok, hogy mi lehet a bajom és ez újabb konfliktushoz vezethet.

-Kérdezném, hogy mi lehet a biológiai értelme.
-Megoldás utáni szakaszban jelentkezik a zsibbadás?

Köszönettel: Szné

Ünőke

• *
Re:Zsibbadás
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 31. - 23:36:24 »
Olvastam a fórumban már a kéz zsibbadásról, de szeretnék többet tudni róla. Két héten belül több alkalommal zsibbadt a jobb kezem éjszaka, arra ébredtem föl. Elég ijesztőnek találom, ugyanis nem nyomódik meg, nem fekszem el. Sajnos utána nem igazán tudok visszaaludni, mert azon agyalok, hogy mi lehet a bajom és ez újabb konfliktushoz vezethet.

csg

• *
« Válasz #2 Dátum: 2016. Április 19. - 22:21:05 »

csg

• *
« Válasz #3 Dátum: 2016. Április 19. - 22:22:03 »

tibcsoka

• *
« Válasz #4 Dátum: 2016. Július 23. - 16:04:09 »
A hagyományos orvoslásnál (nem germán medicinában) a kéz zsibbadást okozhatja pl az alagút szindróma vagy a nyaki csigolyák elváltozása ami nyomhatja a kézben futó idegeket. Azért tudom mert nekem is van és elég erős napközben is (éjszaka nem jelentkezik)  , de nálam van nyakfájás is , onnan sejtem hogy onnan eredhet . Az orvosaim egyenlőre nem tudja az okát találgatások vannak.

okolonia

• *
« Válasz #5 Dátum: 2017. Február 06. - 10:22:01 »
Adjon Isten!

Még nem találtam választ a zsibbadás okára, így szeretném , ha segítenétek. A problémám, már évek óta visszatér. Intenzívebb igénybevétel után, éjszaka arra ébredek, hogy mindkét kezem zsibbad, görcsöl. Néhány perc után enyhül, de egy-egy éjszaka többször visszatér. Alapvetően aktív, tanyasi életet élek, tehát az, hogy időnként jobban igénybe veszem a testem, nem kéne ezt okozza. Nagyjából 5 éve visszatérő gond. Az elején még megijedtem, hogy valami komoly, aztán mára "csak" a fájdalom elviselése maradt, s  a kérdés persze, hogy mi az oka?

Köszönettel, okolonia - felesége :)

Sexty János

• senior tag
« Válasz #6 Dátum: 2017. Február 07. - 00:35:48 »
A köznyelvben túlzott izom-megerőltetésnek nevezik.

Újmedicinásan, ez a kérdezett jelenség, a haránt-csikolt izomszövetek különprogramjának a gyógyulási fázisában, annak is az epikrízis részében zajló folyamat. Az 'erőltetés' azt a lelki érzelmet takarja, amelynél az érintett embernek az az érzése van (ez lehet nagyon halvány is), hogy ...hűű, ez sok nekem, ez az erőkifejtés már nem esik jól, de muszáj helytállni... Ha ez konfliktusnak minősül (az öt feltétel teljesül), akkor az érintett izom-szövetek sorvadnak a konfliktusaktív szakaszban. A megpihenés aztán feloldja a konfliktust és elkezdődik a sorvadt izomszövet újrafelépülése a gyógyulási szakaszban, amelynek az epikrízisében megtörténik az újraépült izomszöveteknek új idegszövetekkel való "bekábelezése" is, ezeknek az idegvezetékeknek az "üzembehelyezése" folyik a zsibbadások, görcsölések kíséretében.

A vér kálium-nátrium arányának a normális 1:30-tól való eltérése (nátrium-hiánya) intenzívebbé teszi ezeket a rángásokat. A megfelelő arányt a vese állítja be, amíg a szűrőjáratai el nem kezdenek dugulni. Az automatikus arány-beállítás megbomlását jelzi, hogy az 1:30 arányban a nátriumot jelképező 30 rész kevesebb lesz, ezt jelezni szokta a vérlaboreredményben a vér Nátrium-szérum (Na se) értékének a lecsökkent volta is. A normális Na se érték 140-145 mmol/ liter értékű.

Nálam is (68 éves vagyok) ismert és gyakori volt a jelenség, amelyet én azonnali jó konyhasó bevitellel szoktam sikeresen kezelni (1/4-1/2 mokkáskanálnyi só megfelelően bőséges vízben elkeverve). Az utóbbi időkben (években) többször csináltam desztilláltvizes kúrát (vízivás szomjúság esetén) elsősorban a fiatalkori, automatikus Na-K arány, vesetisztítás folytán való visszaszerzése céljából, jelenleg is ez a rendszer nálam. Ezáltal csökken nálam az izomgörcsölési gyakoriság.

okolonia

• *
« Válasz #7 Dátum: 2017. Február 13. - 08:03:05 »
Köszönöm szépen. A válasz rengeteget segített!

okolonia

• *
« Válasz #8 Dátum: 2017. Február 14. - 07:24:45 »
Kedves János! Tökéletes volt a magyarázat és a megoldás is. Ma éjjel nyugodtan aludtam, s ehhez elég volt tegnap reggel és este meginnom 1-1 pohár sós vizet. Újra és újra lenyűgöz a biologika.
Köszönettel, Enikő