Általános kérdések, elvi, elméleti kérdések, magyarázatok > Az Új Medicináról általánosságban

GNM - avagy a megbetegedések mechanizmusa

<< < (2/3) > >>

estwan:
Kedves Ilona!

Jeleztem a moderátornak.
Üdv.: B.Hanna

Orlik Ilona:
Lehetséges, hogy most rögtön nem is lesz válasz, mert Roberto Erdélyben van, így légy türelmes, kérlek.
Egyúttal ezzel a válaszommal azt is kipróbálom, hogy nekem működik-e a hozzászólás.

estwan:
Kedves Ilona !

Én tavaly nyáron jártam Robertonál. Ezt a választ Neked írtam az érdeklődésedre. Nincsenek benne kérdések. Voltam tanfolyamon és még megyek is .

Üdvözlettel : B.Hanna

tibcsoka:
Ahogy én látom általánosságban a Germán Új Medicina (GNM) -ről , hogy lényegében elméleti tudomány. Nem mélyedetem azért még annyira bele , de ahogy olvastam a betegségeket lelki konfliktus(ok)ra vezeti vissza attól függően, hogy milyen típusú a konfliktus annak megfelelően a test más területein és másfajta betegségeket problémákat, fájdalmakat okozhat. A New age mozgalom ésa  az újabb egyéb kutatások is is legtöbbször azt állítják, hogy a betegségeknek lelki okok képezik a  hátterét-okát és hogy a betegségek egyféle jelzőszerepet töltenek be hogy valami nincs rendben, tehát a fájdalom figyelmeztet, hogy tegyünk valamit valami lelki ok áll a háttérben. Az NGM olvasgatása során jónak tartom, hogy ezeket a lelki okokat konkrétabban láthatja az ember, hogy milyen betegség-elváltozás-testi probléma lelki hátterében milyen típusú lelki konfliktus áll, tehát ebből a szempontból  az emberek kíváncsiságát kielégíti és ad egy bizonyos iránymutatást hogy merre, milyen konfliktust kell megoldania amennyiben gyógyulást óhajt arra  megnevezett feltárt betegségére ami pl fájdalomként elváltozásként jelentkezik.
De viszont (egyenlőre) nem látom a megoldást, hogy ezeket a konfliktusokat mely módon lehetne feltárni, feloldani. Én úgy gondolom, hogy a gyógyítás -gyógyulás sokkal fontosabb mint a diagnózis. Tehát amennyiben az ember hatékony konfliktus feloldási módszerekkel rendelkezne akkor nem is kellene NGM -el foglalkoznia, mivel feloldaná a betegségeket-konfliktusokat elváltozásokat azok lelki konfliktus hátterével együtt. Úgy látom , hoyg ezen technika (konfliktus feloldási technika) fontossága sokkalta nagyobb , mint az NGM fontossága.
Nekem speciálisan szintén vannak feloldatlan konfliktusok az életemben csak mivel véleményem szerint ezek a konfliktusok elég nehezen oldhatók fel , nekem eddig nem sikerült nagy részüket feloldanom. Beleolvasva az NGM be megerősített abban, hogy igen ennek megfelelően vannak ilyen olyan leki dolgok problémák amik zavarnak : node ezeket eddig is ismertem csak a feloldási módjukat nem .
       

Asami:
Nah igen, ez a nagy titok! A hogyan. Erre senki sem fog válaszolni. Mert azt csak te tudhatod. Nekem is ezt kell kiderítenem :D De szerintem csak azért látjuk nagy problémának mert velünk történik. "ha a barátoddal történne mit javasolnál neki?"

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése