Szerző Téma: 130 aranyér, haemorrhoid MA  (Olvasták 8001 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
130 aranyér, haemorrhoid MA
« Dátum: 2010. November 26. - 01:48:49 »
ED1
Konfliktustípus:
Jobbkezes nőnél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként Identitáskonfliktus

Balkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként Birtok-bosszúsági konfliktus

Érzelmi tartalom:
Jobbkezes nőnél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként: Nem tudom, hogy most akkor mi vagyok, ki vagyok, hova tartozom, hova tartozzak, hova menjek, mitévő legyek, kinek adjak igazat, kihez ragaszkodjak vagy kihez ne ragaszkodjak. Hovatartozási, személyiség-, döntés-, álláspont meghatározási-, bizonytalansági konfliktus.

Balkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként: Bosszankodás, határvita konfliktus, birtokhatár vita.
Nem bírom az új szomszédomat, vejemet, anyósomat elviselni. Felbosszant, feldühít a családtagom vagy valamilyen új hozzátartozó. Bosszúság, kellemetlenség, birtokolt dologgal, tulajdonnal kapcsolatban. Még látok rá esélyt, hogy el tudom határolni magamtól, nem biztos, hogy ezzel együtt kell élni.

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.12.   5.2.A.   5.1.B.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: sorvadás, fekélyesedés (a nyílástól befelé kb. 12 cm-en), a végbél laphám érzéketlenségével egyidejűleg. Betegség-nevek: fekélyesedés. A konfliktus-aktív szakaszban nem okoz különösebb tüneteket, nem veszik észre, nem diagnosztizáltatják.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, vírusok közreműködésével, a laphám túlérzékenységével, viszketés, fájdalmak, aranyér. Itt a laphám viszonylag vastag, ezért erősebben megduzzadhat. Az epileptokrízisben fájdalmak, görcsök, láz, vérzés, rövid idejű eszméletvesztés előfordulhat. Betegség-nevek: haemorrhoid, végbél laphám-karcinóma. Szindrómával a laphám jelentősen megduzzadhat, ami okozhat székelési problémát.

Az elváltozás biológiai értelme: a végbél fekélyes tágítása, könnyebb székelés, jobb álláspont meghatározás. „Ahova pottyantok, oda tartozom.”

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:aranyér, haemorrhoid
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 01:48:56 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Haemorrhoid: aranyér = a végbél laphámszövet regenerációs gyulladása, duzzanattal, túlérzékenységgel, fájdalommal.

Konfliktustípus:

Elsődleges nemi/birtok konfliktusként: ivarérett JK nőknél, és kibillent hormonális állapotú JK férfiaknál (a nőies hormonális állapottal járó nőies érzelemvilág miatt) identitáskonfliktus indítja be a végbél laphám észrevétlen fekélyesedését. Ez egy döntéskonfliktus, egy hovatartozási, vagy álláspont meghatározási, kivagyisági konfliktus.
 
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "A szomszéd betüremkedik a területemre. Nem bírom a vejemet, anyósomat elviselni. Felbosszant, feldühít a családtagom." Bosszúság a tulajdonnal kapcsolatban, mérgelődés stb.
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: ""Nem tudom, hogy most mi vagyok, ki vagyok, hova tartozom, hova menjek, mitévő legyek, kinek adjak igazat, kihez ragaszkodjak." Személyiségkonfliktus. Döntéskonfliktus. Állapot meghatározási konfliktus. Hovatartozási konfliktus.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:aranyér, haemorrhoid
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 23:34:29 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)


Ivarérett balkezes nőnek ez nem lehet elsődleges nemi konfliktus, mert neki a nőies identitás konfliktusa (mivel balkezes) éppen szemközt a gyomor- májvezeték-, hasnyálmirigyvezeték reléken csapódik be. Neki ez ezek után csak másodlagos konfliktusként lehet elváltozás a végbél-laphámszövetén, és neki az nem férfias, hanem egy második nőies konfliktusa lesz, konkrétan egy második identitáskonfliktus.

(A balkezesek képesek csak rá, hogy egymás után két nőies vagy két férfias konfliktust szenvedjenek el. Lásd mérleg elv, mérleg szabályok, nemi birtok zónák)

Ivarérett jobbkezes férfinak nem lehet elsődleges konfliktusból aranyere, mert a hormonális állapota miatt csak férfias (birtoklóskodós) konfliktusokat tud elszenvedni. Ha ebből (pl. andropauza miatt) kibillen, és nőiessé változik a hormonális állapota, akkor képes lesz elsődlegesen, identitáskonfliktust elszenvedni. De csak kibillent hormonális állapotban.

A hormonálisan kibillent

Elsődleges nemi/birtok konfliktusként: ivarérett BK nőknél identitáskonfliktus, és kibillent hormonális állapotú BK férfiaknál (a nőies hormonális állapottal járó nőies érzelemvilág miatt) identitáskonfliktus. Döntéskonfliktus. Hovatartozási, vagy álláspont meghatározási konfliktus.

birtokbosszúsági konfliktus (határvita konfliktus, birtokhatár vita) vagy
BK férfinél és JK nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, JK férfinál és BK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.

marcsii

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:aranyér, haemorrhoid
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 13. - 03:28:34 »
Szia !

Ne haragudj de nem teljesen ertem az aranyer konfliktusat. Balkezes no vagyok es az utobbi ket evben rendszeresen kuzdok verzo aranyerrel. Akkor ezek szerint a konfliktus folyamatosan fennall ?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:aranyér, haemorrhoid
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 07. - 19:17:54 »
Balkezes no vagyok es az utobbi ket evben rendszeresen kuzdok verzo aranyerrel. Akkor ezek szerint a konfliktus folyamatosan fennall ?

A vérző aranyér már a MU szakasz tünete, tehát a konfliktus már megoldódott, ha ilyen tünetet tapasztalsz. Ha a tünet folyamatosan fennáll, elképzelhető, hogy folyamatosan visszaesel a konfliktusba, mint egy ördögi körbe (vagy új, hasonló konfliktust szenvedsz el).

BK nőként normál hormonállapotból kiindulva csak egy (másodlagos) nemi-birtok konfliktusod érintheti a végbél-laphám nyálkahártyát, ebben az esetben a konfliktus identitáskonfliktus, döntéskonfliktus (nem tudom, kire hallgassak, így vagy úgy döntsek-e).

BK nőként kibillent hormonállapotban (például változókor után vagy szteroid, hormontartalmú gyógyszer szedése miatt) lehet az aranyér oka egy (elsődleges) nemi-birtok konfliktus, ebben az esetben mérgelődés, bosszankodás érzelmi tartalommal.

Melyik érzelmi tartalmat érzed magadénak? Megoldódott a konfliktusod, vagy folyamatosan előjön, újra és újra? Üdv, Vadvirág

eni

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:130 aranyér, haemorrhoid MA
« Válasz #5 Dátum: 2013. Október 23. - 15:41:08 »
Sziasztok!
Tudnátok esetleg választ adni nekem arra, hogy kitüremkedett aranyér esetén /bámilyen más tünet nélkül/ is fennáll-e folyamatosan a konfliktus vagy ez már a megoldás utáni szakasz-e? (Jobb kezes nő esetében gondolom ilyenkor ugyanúgy a nemi/birtok konfliktus, identitáskonfliktus /volt vagy jelenleg is/ a kiváltó ok.)  És hogy ebben az esetben is magatól eltűnnik-e ez az egy tünet, amennyiben a konflikus megoldódott vagy ez már így marad?

Nagyon szépen köszönöm előre is!