Szia!
A viszketés enyhítése nagyon jó dolog, sőt ajánlott is, mert maga a viszketés érzése által a gyermek képes lehet saját elhatárolódási konfliktust elszenvedni, ami visszaesést jelent és így mindig elölről kezdődhet a Megoldás-Utáni szakasz. Tehát a viszketés enyhítése kifejezetten fontos dolog, de azért még volna néhány dolog amire nem árt figyelni:
Mivel itt az álatalad leírtak alapján Anya-Gyermek (a gyermek által rólad levett) konfliktusról van szó, ezért célszerű megvizsgálni, hogy neked nincsenek-e további visszaeséseid az érzelmi konfliktusodba, tehát az érzelmi konfliktusról végérvényesen le kell jönni, mert visszaesés esetén itt is ugyanúgy elölről kezdődik a helyreállítási szakasz.
Az éjszakai tünetenyhítésről pedig fokozott figyelemmel célszerű gondoskodni, mert akkor szoktak felerősödni a kellemetlen tünetek. Nappal pedig ismét enyhülnek.
Hogy a kiütések hamarabb el-e múlhatnak arról nincs tudomásom, de inkább ismertetem a lefutási folyamatot a Szerv Atlasz szerint:
Nagyon fontos tényező, hogy az érzékenység alakulása a külső bőr szenzorika szerint történik. Ez az alábbiakat jelenti:
1. Konfliktus-Aktív szakaszban (az érzelmi konfliktus alatt) érzéketlenség a jellemző, tehát nincs fájdalom.
2. A Megoldás-Utáni szakasz A utószakaszában érzékenység, kellemetlen tünetek jelentkeznek.
3. Az epileptokrízisben ismét érzéketlenség a jellemző, vagyis nincs fájdalom, viszont az agyi ödéma tetőzése miatt hosszabb és/vagy nagyobb konfliktusaktivitás esetén előfordulhat zavartság, zagyva beszéd, eszméletvesztés, öntudatlan állapot, ájulás.
4. A B utószakaszban ismét visszatér az érzékenység mint az A utószakaszban, viszont amennyiben az érzelmi konfliktus megoldása szép fokozatosan mutatott javuló állapotot és nem hirtelen ért véget, akkor a B utószakasz enyhébb lefutású lesz mint az A utószakasz volt.
Tehát szerintem nem fog eltűnni hamarabb, inkább enyhülésre lehet számítani és persze a végén a teljes gyógyulásra, amennyiben minden klappol.
Persze ezeket nem saját tapasztalatból írom, hanem a Szerv Atlaszból.
Még annyit írnék, hogy epileptokrízis idején célszerű kerülni a meleget és a túlzott folyadékfogyasztást mert az fokozza az agyi ödémát és annak tüneteit.
Üdv: Roland