Ami erdekelne az az, hogy mi alapjan alapitja meg az orvos hogy valami primer, mas meg szekundaris daganat, azaz annak a konkret primer daganatnak az attetje?
Feri, ezzel kapcsolatban nincsenek teljes körű információim, így lehet, hogy csak részben tudok Neked válaszolni.
Ha az érintettet kétszer is kivizsgálták, és az első vizsgálaton csak a májdaganatot diagnosztizálták, a másikon pedig már mindkettőt, akkor is a májdaganatot fogják primernek tekinteni, mivel korábban még csak az az egy elváltozása volt az érintettnek.
Különféle mérőszámaik vannak az akadémikusoknak a rák előrehaladottságának megállapítására (ami valójában az idő és a konfliktus intenzitás függvénye). Az előrehaladottabb rákos elváltozást fogják primer daganatnak tekinteni, ami nem szükségszerűen jelenti azt, hogy az volt az első elváltozás. Egy időben későbbi, ám jóval intenzívebben megélt konfliktus hatására nagyobb kiterjedésű, jóval előrehaladottabbnak tűnő elváltozás jöhet létre - akkor elképzelhető, hogy azt tekintik majd primer daganatnak.
Ha találnak a szervezetben (vérben, nyirokrendszerben) kóválygó ráksejteket (pl. mert egy májdaganat elbontás alatt áll és éppen kiürül a szervezetből), valamint az illetőnél máj- és vékonybél rákot diagnosztizálnak, akkor a májdaganatot fogják primer daganatnak tekinteni. Az már nekik mellékes, hogy ezek a "kóválygó" sejtek nem élő és szaporodó ráksejtek, hanem éppen elbontás alatt állnak.
Még nem figyelte meg senki
"real time", hogy egy ilyen sejt rátűződne egy másik típusú szövetre és ott vad burjánzásnak indulna. Még
az akadémikusok is elismerik, hogy konkrétan ilyet nem láttak (abban a pillanatban, amikor úgy kellett volna történnie).
Egyébként, véradásnál nem ellenőrzik, hogy a levett vérben vannak-e rákos sejtek. Hogy is van ez az áttét-mítosz?
Lehet, hogy mindenkinek van legalább egy elbontás alatt álló daganata, és akkor az egész véradás történet megfőne...?
Vagy a riogatással ellentétben mégsincs jelentősége annak, hogy (elbontás alatt álló) rákos sejtek kerülhetnek a véráramba?
Alitolag a hisztologiai szempontbol sokszor a szekundaris daganaton belul talalnak olyan sejteket amelyek a primerbol szarmaznak... Az hogy ez nem tukrozi a masodik termeszettorvenyt meg ugy ahogy elfogadom, de hogy pld. rakos maj sejtek lehetnek a hasnyalmirigyen az eleg erdekes feltetelezes..... Errol mit gondoltok?
Valóban érdekes feltételezés, ahogy Te is írod. Az én problémám ezzel az, amit kiemeltem az írásodban:
állítólag.
Állítólag a vér is steril, aztán kiderült (lásd: Enderlein féle vércsepp-analízis, sötét látóteres mikroszkóppal), hogy nem az.
Sokszor még a modern képalkotó berendezések sem kielégítő pontosságak.
Például, a májvezeték helyreállítási ödémát gyakran diagnosztizálják máj adenokarcinómának, holott semmi köze a mirigyszövethez (hivatalosan májvezetékből kiinduló máj adenokarninóma az orvosi diagnózisokban). Bízhatunk a diagnózisok helytállóságában?
Sajnos, nagyon sok a téves diagnózis, ezért érdemes több, egymástól független kivizsgáláson is részt venni.
Ne felejtsük el továbbá a DNS roncsoló sugárzások hatásait. Ezekre nem terjed ki az Új Medicina, azonban az emberi DNS-t módosíthatják. Elképzelhetőnek tartom, hogy ilyen sugárzással meg lehet bolondítani az "áttétes" sejtszaporulatok DNS-ét is...
Rákos elváltozások kezelésénél gyakori a sugárterápia. Ennek a DNS-módosító hatásait is érdemes lehet figyelembe venni.
Eltudjatok kepzelni azt, hogy ha egy szerv elvaltozast szenved el (pld vekonybel M.U. fazisban van es nem eleg jo a tapanyag felszivodas), akkor mivel pld. nincs eleg jodbevitel (felszivodas) a pajzsmirigy burjanzasba kezd, mivel kuzdeni kell neki tobblet szovet altal a hianyzo jod ert?
Nem tartom valószínűnek, mivel a pajzsmirigy
biológiai funkciója nem a jód felszívása, hanem tiroxin hormon termelése
(a konfliktus, az elváltozás pedig
az adott szerv biológiai funkciójának egyenes következménye).
A tápanyagok felszívása a belek feladata. Valószínűbbnek tartom, hogy sejtszaporulat nélküli, elégtelen vagy nem optimális pajzsmirigy működést, a tiroxin hormon egyensúlyának felborulását okozhatja a jódhiány, mint élettani következményt.
Mekkora falatvesztési konfliktus kell ehhez? A vékonybél 8 méter hosszú. Ha 20-40 cm érintett elváltozásban, az is csak a 2,5-5%-a.
Nincs biológiai értelme a több pajzsmirigy szövetnek, mert nem kell több tiroxint termelni, mint a vékonybél MU szakasza előtt.
A pajzsmirigy sejtszaporulatához az kell, hogy az érintett sietségi falatkonfliktust szenvedjen el, ami lehet valós vagy vélt.
Az hogy minden szervnek megvan a konfliktusa es az elvaltozasi mehanizmusa egy dolog, de a szervek egy osszefuggo lancat kepeznek a testben, nincs maj nyelocso nelkul, vagy lab, kez nelkul stb.... tehat muszaly hogy legyen valamilyen szervkozti befolyas...
Ez így van, de én azon a véleményen vagyok, hogy a befolyás az adott szerv biológiai funkcióján keresztül nyilvánul meg.
Zaroszokent: a rosszindulat es a joindulat a raknal csak a sejtmitozsgyorsasaga donti el, vagy talan van mas is amit az orvos figyelembe vesz, ha ezt vagy azt a cimket valasztja megnevezeskent?
Ez a döntő. Azonban, ha "áttétek" jelennek meg, átminősíthetik rosszindulatú elváltozásnak azt is, amit korábban még jóindulatúnak diagnosztizáltak. Arra is láttam példát, hogy amit az egyik orvos jóindulatúnak diagnosztizált, a másik rosszindulatúnak. Üdv, Virág