Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Fizikai elváltozások BETEGSÉG ELNEVEZÉSEK szerint

107 duktális melldaganat MI o

(1/16) > >>

Admin:
Szerv Atlasz lapkód:   5.1.8.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)
Amit duktális melldaganatnak hívnak, nem más, mint az azt megelőző tejvezeték sorvadás (fekélyesedés) gyulladásos, ödémás helyreállítási sejtszaporulata.

További részletek, folyamat-leírás lásd tejvezeték rák, duktális mellrák.

Admin:
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: ductalis carcinoma, duktális karcinóma, cysta mammae, mellciszta, mamma carcinoma ductus, a tejutakból kiinduló emlőrák, tejvezeték rák, tejvezeték laphámrák, tejvezeték-gyulladás

Kurkuma:
2018 július végén diagnosztizáltak ductalis carcinomat (jobb mell, jobb kezes vagyok)
Míg a vizsgálatok folytak párhuzamosan kutattam az alternatív gyógymódokat és makacsoltam meg magam, hogy nem lesz hagyományos orvoslás.
Majd a család nyomására (hivatkozással a két kis gyerekemre) szeptember elején megtörtem és elkezdődött a chemoterápia.
Folyamatosan harcoltam magammal, hogy elmenjek az újabb és újabb kezelésekre.
A negyedik kezelés (8 kezelést írtak elő, majd teljes emlőeltávolítás, sőt javaslat mindkét emlő eltávolítására is) után sikerült elfogadtatnom a családdal,
hogy nem csinálom tovább a chemoterápiás kezeléseket.
Tudom, hogy gyógyulok.
Tudom, hogy mi okozta a tejcsatorna elváltozását.
A mellem ödémás, egyelőre nagyon fáj, folyamatosan szedek fájdalomcsillapítót (Cataflam) hallgatom a hameri zenét, teszek kelkáposztát a mellemre.
Tudom, hogy a fájdalom a gyógyulás része, de már nagyon hosszú ideje tart.
Járok akupunktúrára hetente kétszer és jártam szeptembertől december elejéig nyirokterápiára.
Tudom, hogy a chemo majd 4 hónapja idejére leállt a gyógyulás. November közepén volt az utolsó chemo. Azt vártam, hogy december végére lemegy az ödéma a mellemről és jelentősen csökken a fájdalom.
Most csúnyábban néz ki, mint eddig bármikor és egy csúcs is megjelent a mellbimbóm fölött, ami mintha ki akarna szakadni, fényes, sima, feszes és persze nagyon fáj.
Félek, hogy ki fog szakadni, a sebváladék /ödéma ott szeretne távozni.
Mit tegyek vele?
Van valakinek tapasztalata?
Köszönettel,
Kurkuma

Rolee:
Kedves Kurkuma!

Megkérdezném, hogy sikerült e beazonosítani a való életben az érzelmi konfliktust ami végül is kiváltotta ezt az elváltozást? Amennyiben sikerült a beazonosítás, ügyelni kell arra, hogy ne legyenek érzelmi visszaesések a konfliktusba. Biologikus gondolkodással ennyit lehet tenni.
Ami a jó hír, hogy ez már a Megoldás-Utáni szakasz tehát a gyógyulás. Tehát ügyelni kell arra, hogy visszaesések ne legyenek a konfliktusba és a tünetekből is meg kell próbálni minél kevesebb konfliktust csinálni. A fájdalomcsillapítás, tünetenyhítés nagy segítség lehet erre.

A Biologika konzulensek még nyújthatnak ezirányban segítséget: https://www.ujmedicina.hu/partnereink/

Egy Biologika Alapismeretek videó megtekintése kimondottan ajánlott amennyiben még nem került volna rá sor.






Kurkuma:
Kedves Rolee,

nagyon köszönöm a válaszodat!
Sikerült a konfliktust azonosítani, nem is tartott hosszú ideig, kb. 45 nap volt.
Visszaesések viszont szerintem vannak.
A tünetekből megértettem, hogy nem csinálok konfliktust, de nyomaszt, hogy hosszú ideje tart a fájdalom és hogy elég sok fájdalomcsillapítót szedek rá. Ha a konzulensek közül valakinek pontosan el tudnám mesélni a folyamatot/konfliktust, ki tudnánk számítani nagyjából mikorra lesz vége az ödémás szakasznak? Próbálkozzunk vele?

Köszönettel:
Kurkuma

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése