Szerző Téma: GNM szemléletű orvosok  (Olvasták 5333 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Animók

  • *
  • Hozzászólások: 1
GNM szemléletű orvosok
« Dátum: 2011. Március 28. - 11:13:38 »
Létezik "újmedicinás nőgyógyász"?
Kóválygok egy hagyományos orvosi rendelő és e honlap + szervatlasz között, és igyekszem a leletekből és az itteni tudásból összerekni a valóságot. Szükségem lenne egy "felvilágosult" és egyben szakképzett orvosra.

Köszönettel:
Animók

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:GNM szemléletű orvosok
« Válasz #1 Dátum: 2011. Március 28. - 20:45:29 »
Animók, a kérdésed időszerű, éppen az elmúlt héten akartam ezzel kapcsolatban egy cikket írni.

Még ha ismerik is az orvosok az Új Medicinát, a kezeléseket illetően mindenkor a protokollt kell követniük. Mivel a gyógyulni vágyó emberé (mindig az övé) a döntés, valamint a döntés felelőssége, a legbiztosabb, ha ő maga jól ismeri az Új Medicinát, amikor orvoshoz fordul.

Nincs jelentősége annak, hogy egy orvos újmedicinás-e vagy sem, hiszen a tájékozott embereket nem lehet megvezetni. A döntéseinket meg tudjuk hozni, függetlenül attól is, hogy az orvos mit javasol. A legbiztosabb, amit tehet az ember, hogy megismerkedik az Új Medicinával, folyamatosan képzi magát és mélyíti a tudását, gyűjti a tapasztalatokat, így elegendő információval rendelkezik ahhoz, hogy döntéseit meghozza, mondjon bárki bármit, legyen akár egy orvos, aki véleményt alkot az elváltozásával, kezelésével kapcsolatban.

Az én orvosaim (háziorvos, nőgyógyász,...) egytől egyig, mind akadémikus szakemberek, és bár évek óta foglalkozom Új Medicinával, sosem fordult meg a fejemben, hogy bármelyiküket "lecseréljem". Annál, hogy egy orvos ismeri-e a GNM-et vagy sem, sokkal fontosabb az emberséges viszony, a kölcsönös tisztelet, az, hogy elfogadják a döntéseimet, akkor is, ha esetleg az általuk nyújtott tájékoztatást, javaslatot mégsem fogadom meg. Már az Új Medicina ismerete előtt is erre törekedtem, amikor orvost választottam. Üdv, Vadvirág

kapszula

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:GNM szemléletű orvosok
« Válasz #2 Dátum: 2011. Június 10. - 18:47:31 »
Sziasztok!

((Tudom egyeseknek furcsán hangzik ez a szókapcsolat, hogy GNM és orvos))
Szeretném a segítségeteket kérni! Ha valaki tudna védőnőt illetve gyerekorvost és elérhetőségüket Budapest ill. Székesfehérvár vagy Veszprém székhellyel, kérem jelezzen.Legkésőbb szeptember közepéig kellene.

Nagyon köszönöm előre is!

kapszula
:)

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:GNM szemléletű orvosok
« Válasz #3 Dátum: 2011. Június 10. - 22:29:08 »
Kapszula, jó kérdés... Itt gyűjtjük a kéréseket, hátha jelentkeznek privátban. Érdemes csoporttalálkozókra is eljárni. Üdv, Vadvirág

kapszula

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:GNM szemléletű orvosok
« Válasz #4 Dátum: 2011. Július 25. - 13:37:18 »
Köszönöm a választ és értem, azonban még mindig motoszkál bennem az, vajon, hogy tudom az első pillanattól kezdve kialakítani az adott orvossal a kölcsönös emberbaráti viszonyt?
Kisbabám lesz és szeretném, ha emberi módon tudnám neki biztosítani a "kötelező" vizsgálatokat! Hogy keressem meg a megfelelő-esetleg még tájékozott is-szakembert?
Van- e GNM-es ismeretség?

köszönettel:
kapszula
:)

mspicc

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:GNM szemléletű orvosok
« Válasz #5 Dátum: 2011. Július 28. - 22:32:15 »
Kedves Fórumozók!

Az új medicináról idén tavasszal hallottam először, akkor még Békéscsabán laktam. Azóta Szigetvárra költöztem, és ezen a környéken hírből sem ismerik ezt a fogalmat. Jól jönne kis segítség, hol találhatóak Baranya megyében (Pécs-Szigetvár-Kaposvár környéke) szakmai konzulensek? Előre is köszönöm: Andi