Szerző Téma: urachus tumor  (Olvasták 4673 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

tritter

  • *
  • Hozzászólások: 6
urachus tumor
« Dátum: 2011. Május 23. - 16:20:05 »
Tisztelt GNM-esek!
Segítségeteket szeretnénk kérni. A probléma a következő: 2010. augusztus elején urachus tumort diagnosztizáltak nálam. Urachus tumor a húgyhólyagon kívűl elhelyezkedő daganat, amely jelen esetben összenőtt a hólyag egy részével. Adenocarcinoma típusú a fajtája. Biopsziát csináltak 2010. október elején. Műtétet nem engedélyeztem. (alternatív módszerekkel probálom megoldani a betegséget)
Kérdésem: milyen lelki háttere lehet a tumor kialakulásának és ebben az Önök "módszere" hogyan tud segíteni?
Üdvözlöttel: Tritter

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:urachus tumor
« Válasz #1 Dátum: 2011. Május 28. - 03:06:08 »
Tritter, köszönöm az elgondolkodtató kérdést. Az Új Medicina nem módszer, hanem egy élettani működést leíró rendszer, amely magába foglalja a megbetegedéseket is. Azt mutatja meg, mi okozza a megbetegedéseket (érzelmi megrázkódtatás) és azok hogyan zajlanak le.

Még nem találkoztam ilyen esettel, amit leírtál, viszont az Új Medicina egy végtelenül logikus rendszer.

Adenocarcinomával a mirigyszöveteknél (felszívó/kiválasztó hengerhámszövet) találkozunk, falat konfliktusra reagálnak: a KA szakaszban daganat növekedéssel, a konfliktus megoldása után, a MU szakaszban gombák végzik a szövet helyreállítását (elbontják a daganatot).

Falat lehet bármi, ami a túléléshez szükséges, amivel vagy ami nélkül nem élet az élet.

Ilyen mirigyszövet pl. a húgyhólyag belsejében a hólyagfenék-háromszög (trigonum), az urachus azonban máshol helyezkedik el. Először is azt kellene kideríteni, hogy mi a biológiai funkciója, ebből (és a szövet jellegéből) következtetni lehet a konfliktus érzelmi tartalmára. Utánajárok, illetve, ha van aki jártasabb az anatómiában, ossza meg az ismereteit, hogy mindannyian tanulhassunk belőle. Köszönöm. Üdv, Vadvirág

tritter

  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:urachus tumor
« Válasz #2 Dátum: 2011. Május 28. - 08:54:05 »
Kedves Vadvirág!
Köszönöm válaszát.

Urachus-diverticulum: A vertex vesicae területén kiöblösödõ hólyagfal (az urachus kezdetének maradványa)
http://ganymedes.lib.unideb.hu:8080/dea/bitstream/2437/5493/5/Jozsa_Tamas_ertekezes.pdf

ebben a pdf-ben a 9-ik oldalon található részletes leírás a urachus maradványról. (elvileg ez egy fejlődési rendelleneség)

---

Azt szeretném megjegyezni, hogy volt SCIO műszereres rezonanciás felmérés, ahol megállapították, hogy gombák vannak a szervezetben, mégpedig nem kevés.

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:urachus tumor
« Válasz #3 Dátum: 2011. Május 29. - 01:17:27 »
Szia Virág ! Én is éppen Tritter kérdésével foglalkoztam miközben megirtad a válaszodat. Ide irom, amit találtam a Net-en a témában.

Az urachus, vagy umbilicalis (köldökhöz tartozó) szalag, egy középvonali csőszerű struktúra. Fejlődésileg két embrionális képlet maradványa, a cloakaé (végbél és a nemi apparátus eleme a magzati életben) és az allantoiszé (embrionális bélzsák), amely a szikzacskóból ered.

A hólyag kezdetben a ködökig terjedt, majd a 4.-ik 5.-ik magzati hónapban a kismedencébe süllyed és a felső része elkeskenyedik. Egy fibromuszkuláris (izomrost) köteg marad vissza amit urachusnak nevezünk. Emberben normálisan szülés előtt visszafejlődik és egy fibrózus (rostos) köteg marad vissza belőle, melynek funkciója ismeretlen.

A felnőttek egyharmadában azonban megtalálható egy mikroszkópikus belső nyilással rendelkező, a hólyaggal kommunikáló köteg, amelyben fisztula, cyszta, üreg keletkezhet, ami gyermek és felnőtt korban is panaszokat okozhat. A visszamaradó urachus másik elváltozása leggyakrabban adenokarcinoma lehet, amely a hólyagrákok 5%-át teszi ki.

Nekem az a véleményem, hogy a konfliktus azonos lehet a hólyag-trigonumra vonatkozó elváltozások konfliktusával, mivel az urachus a hólyagból alakult ki egy olyan magzati időszakban amikor (feltételezésem szerint) még az egész hólyagot belülről hengerhámszövet boritotta.
Részletes információ a hólyagfenék-háromszög cimszó alatt a fórum keresőben és a2.1.16.sz. szervatlasz lapon.


                                           Üdv.: Hussein Éva

tritter

  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:urachus tumor
« Válasz #4 Dátum: 2011. Május 31. - 22:27:18 »
Kedves Vadvirág és Éva!

Elolvastam a GNM-es anyagokat.
Április elején biorezonanciás diagnosztizáláson voltam, ahol megállapították, hogy több gomba van a szervezetemben, mint kellene. Gomba diétát javasoltak ill. homeopátiás cseppeket kaptam rá. (azóta sajnos tovább fogytam pedig a fogyásom tavaly ősszel megállt + a tumor is nőtt 1 cm-t).
A GNM azt mondja, hogy a gombák a megoldási szakaszban jelennek meg amikor a tumor elbontásra kerül ill. ők végzik az elbontását. Jól értelmezem ezt?
Tritter

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:urachus tumor
« Válasz #5 Dátum: 2011. Június 01. - 19:37:15 »
Kedves Tritter! Az agytörzsi különprogramoknál a gombák felszaporodása már a konfliktus alatti időszakban elkezdődik. A kérdés az, hogy sikerüt-e beazonositania és megoldania a konfliktust?

A daganat a megoldás után, a helyreállitás "A" szakaszában beödémásodik, (ahogy az agyi góc is) és gyulladás keretében , gombák segitségével bontódik el. Az ödéma miatt viszonylagosan nagyobbnak tűnhet a daganat. Az étvágytalanság miatti fogyás, a konfliktus alatti időszakra jellemző.

                   Üdvözlettel: Hussein Éva

tritter

  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:urachus tumor
« Válasz #6 Dátum: 2011. Június 02. - 06:56:47 »
Kedves Éva!
Köszönöm válaszát!
Étvágytalanság nincsen szerencsére már jó ideje de hízás sincs :( /diétázom, méregtelenítek/
A daganatban UH-n sötét foltot látták alul ill.felül, az orvos folyadéknak feltételezte viszont az MR felvétel leletén ezt sehol nem tüntteték fel. Az összetéleről nincs információ csak a nagyságáról.
Üdv.Tritter

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:urachus tumor
« Válasz #7 Dátum: 2011. Június 02. - 20:52:30 »
Ahhoz, hogy kiderítsük, milyen lelki konfliktus állhat a háttérben, azt kellene megtudni, hogy mi az urachus funkciója magzati korban. A különprogram akkor kapcsol MU szakaszba és fut ki, ha a lelki konfliktus feloldásra kerül. Amíg a lelki konfliktus nincs megoldva, az elváltozás mértéke folyamatosan növekszik. A MU szakaszban szükség lehet kiegészítésképpen a tünetek kezelésére és beavatkozásra, ezt a megfelelő képzettséggel és engedéllyel rendelkező szakemberek végzik. A tünetek kezelése (vegyszerrel, diétával,...) a konfliktus megoldása nélkül olyan, mintha egy kádba úgy engednénk vizet (és várnánk, hogy megteljen), hogy a dugót közben elfelejtettük bedugni. Amíg a lényeget (funkciót, konfliktust) nem sikerül megfogni, hiába a több információ, sajnos nem jutunk tőle előrébb.

Az, hogy az orvos feltételzte(!), hogy folyadék látható az UH felvételen, engem nem nyugtatna meg. Sajnos még a modern képalkotó berendezések is becsapják néha a legjobb szakembereket is, ezért én mindig kikérem több független szakember állásfoglalását is (anélkül, hogy tudnának egymáséról). Még a legjobb igyekezet mellett is születhetnek olykor téves diagnózisok. Üdv, Vadvirág