Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Mentális elváltozások, hangulati, viselkedési és elmezavarok

autista mániás konstelláció

<< < (2/4) > >>

H.Feri:

--- Idézetet írta: Huszár Nelli - 2011. Március 26. - 14:24:17 ---..Már egy ideje latolgatom, hogy feltegyem-e a következő esettanulmányt a fórumra. .......
--- Idézet vége ---
Fantasztikusan tanulságos az eseted Nelli. Magam részéről nem tudok hozzá szólni, azonban úgy gondolom, bejegyzéseddel -mondhatni- egy új fejezet kezdődött nem csak ezen fórum, de a magyar GNM történetében.
Csak így tudom neked megköszönni bátorságodat.
barátsággal:
H.Feri

Karcsi:
Csodálatos! Köszönjük Nelli! Ha szabad kérdeznem, te hol tanultad az ujmedicinát?
A történeted azért tanulságos, mert ÉKES BIZONYÍTÉK arra hogy működik az ujmedicina - én TUDOM - és hogy mire van szükség a valódi gyógyuláshoz... Még egy ilyen durva dolognál is. Rendes tőled, hogy leírtad és megosztottad velünk!

Sexty János:
        Nagyon felemelő számomra is ez az esettörténet és nagyon tanulságos, Nelli nagyot alkotott, gratulálok én is!

      Bár menetközben megváltozott a témacím, az agresszív jelző kikerült belőle, mégis, a történetből látszik, hogy a megnémult ember egy idő után agresszív viselkedési tüneteket produkált. Az autizmussal együttjáró agresszivitás akkor jöhet létre, ha az autista konstellációhoz még hozzájön egy harmadik, aktív szakaszban lévő különprogram, és ez pontosan a nemi/birtok zóna baloldalán lévő, identitás-konfliktusra reagáló vezérlőközponthoz tartozik. Ezáltal az autista konstellációhoz keletkezik egy második, egy agresszív konstelláció.

Vadvirág:
Nelli, nagy-nagy köszönet a példaértékű esettanulmányért, a helytállásodért pedig minden elismerésem!

János, bár végső esetben elképzelhetőnek tartom, amit az agresszív konstellációval kapcsolatban írsz, nem tartom valószínűnek, hogy egy autista konstellált ember még egy harmadik nemi-birtok konfliktust is elszenvedjen, hiszen megváltozott tudatállapotban van.

Sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a rúgkapálás, hadonászás nem az agresszivitás jele, hanem a rémület pillér megnyilvánulása. Számomra meggyőzőbb magyarázat, hogy amikor a bika felöklelte a férfit, hasonlóan, kapálózva próbált menekülni az életveszélyből. Jelen esetben nem gondolom, hogy a kapálózás a zártosztálynak szólt, hanem bármilyen élőlény, amely fölé magasodott az érintettnek (ha feküdt, nem volt nehéz), a fölé magasodó bikára emlékeztethette, emiatt sínre került és a rémületkonfliktusa súlyozódott.

Mivel Nelli ismeri teljes részletességgel az esetet, úgy gondolom, ő tudna ezzel kapcsolatban bővebb információval szolgálni.

Huszár Nelli:
Vadvirág, úgy érzem, a Te megközelítésed közelebb áll jelen esetben az igazsághoz.
A férfi nagyon hallucinált. Optikai hallucinációi voltak, állandóan felfelé kapkodta a tekintetét ,mert ott látott valamit, amitől nagyon félt. A pupillái tágra nyíltak, szakadt róla a hideg-verejték,remegett. Felfelé rugdosott, szinte éreztette, hogy védekezik a veszélyes valamitől, ami szerintem is a bika volt. Ha közeledtünk felé, akkor sem vette le a szemét a plafonról, de a szeme sarkával észlelte, hogy újabb veszély van a láthatáron  és akkor már felénk rugdosott. Egyértelműen a rémület volt túlsúlyban. Karcsi, én Robertónál tanultam pár hónapja, és a Szerv Atlaszt használom előszeretettel, sikerrel.
Köszönöm Mindannyitoknak az elismerő szavakat! Nagyon jól esik ! És örülök, hogy olyan témát dobtam fel, ami elgondolkodtat valamennyiünket!

Szeretettel : Nelli

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése