Szerző Téma: 071 mellhártya-gyulladás, pleuritisz  (Olvasták 4376 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
071 mellhártya-gyulladás, pleuritisz
« Dátum: 2010. November 28. - 21:11:37 »
ED1
Konfliktustípus: mellkas elleni támadási konfliktus, a mellkas tartalmának megsértése, sérülése, sérülésveszélye.

Érzelmi tartalom: Veszélyben a mellkas (tartalma).Támadásnak, fenyegetésnek vagyok kitéve. Átvitt értelemben: a lelkemig hatolt ez a sértés vagy konkrét fenyegetettségnél: egyszer csak előállt, letámadott, és azóta is fenyegetve vagyok, minden késről eszembe jut. Esetleg sérülésveszély-félelmi konfliktus egy diagnózis vagy prognózis miatt: A mellkasomnál támad a rák. Fel kellene vágni a mellkasomat. Tüdőrákom van, amit ki kellene vágni. A mellkasomban a rák megtámadta a tüdőmet, és attól rettegek, hogy el fog szóródni, szétterjed, és kárt szenvedek.

Szerv Atlasz lapkód:   3.1.6.   3.1.B.   3.1.C.   3.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: mellhártya daganat, a mellhártya megvastagodása, amit nagyon ritkán vesznek észre, mert semmi panaszt nem okoz. Betegség-nevek: pleura-mezotelióma. ”Mint ahogy húszéves korára szinte mindenkinek volt mellhártya gyulladása, előtte volt ez is.”

M.U. szakaszban: mellhártya daganat elbontás, mellhártya gyulladás, ömleny, kisebb-nagyobb folyadékgyülem a mellüregben. Betegség-nevek: pleuritis, lélegzetvételnél mellkasi fájdalom.

Az elváltozás biológiai értelme: a mellkasi szervek megerősített védelme a mellhártya megvastagításával.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:mellhártya-gyulladás, pleuritisz
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 21:11:43 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Pleuritis: mellhártya-gyulladás
Konfliktustípus: mellkas elleni támadási konfliktus, a mellkas tartalmának megsértése, sérülése, sérülésveszélye
Érzelmi tartalom: „Veszélyben a mellkas (tartalma)... Támadásnak vagyok kitéve... A mellkasomnál támad a rák... Megfenyegetett, hogy leszúr..." Pl. diagnózis miatt: "Fel kell nyissuk a mellkasát... Önnek tüdőrákja van, amit ki kell vágni..."

Mellhártya gyulladás, pleuritis, laikusnak tűnhet "tüdőgyulladásnak". Esetleges lecsapolás után fehérjedús ételt kell fogyasztani.
Vigyázat! A lecsapolás is lehet konfliktus, ami ördögi körhöz vezethet!


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:mellhártya-gyulladás, pleuritisz
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 21:11:50 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:071 mellhártya-gyulladás, pleuritisz
« Válasz #3 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 10:38:39 »
Sziasztok,

ismerősömmel beszélgetve megtudtam, jogy JK fiának 2 éve,  21 éves korában  a bal oldalán légmelle volt,.
Kutakodni kezdtem:
"A Ptx. a mellhártyalemezek közötti kóros levegőgyülem, mely megszünteti a fali és zsigeri mellhártya közötti szubatmoszférás nyomás miatti kitapadást, és a tüdő összeesését okozza. Lehet spontán kialakult vagy balesetből származó. A spontán ptx lehet más betegség következménye, vagy veleszületett rendellenesség miatt létrejött."
forrás: http://www.czompo.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=30

Az ismerősöm elmesélte,  hogy 2000 környékén váltak el a gyermek apjától, azóta a "gyerekek" láthatáskor  találkoznak vele. A fiúnak folyamatosan volt az apjával konfliktusa (viták, veszegetések), ami őt nagyon megviselte  - "lelkére vett".

Arra jutottam, hogy egy folyamatos visszeső konfliktusaktivitás (2 hetente találkozott az apával) következtében perforált a mellhártya.

Szerintetek?

Köszi H

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:071 mellhártya-gyulladás, pleuritisz
« Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 22:37:35 »
Szia Helga, nagyszerű meglátás!

Nem olyan könnyű összehozni egy perforációt, én is csak hosszan tartó visszaesések hatására tudom elképzelni (ilyenkor a konfliktus intenzitásával megegyező erősségű, gyulladásos tüneteket is lehet tapasztalni). A "mellbevágó" még egy nagyon találó hívószó.

Esetleg baleset (gyulladás nélkül) - engem is riogattak vele, amikor sokáig, intenzíven köhögtem. Érdemes lehet ezt is megkérdezni.

Ha a bal oldalon történt az elváltozás - és nem baleset -, az anya-gyermek vonatkozás. Előfordul, hogy valaki az édesapját vagy kollégákat, barátokat anya-gyermek vonatkozásban éli meg, ha úgy érzi, anyáskodnak felette vagy neki kell anyáskodnia mások felett. Már találkoztam ilyen esettel is.