Szerző Téma: 079 isiász, lumbágó, derékzsába MI o  (Olvasták 4208 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
079 isiász, lumbágó, derékzsába MI o
« Dátum: 2010. November 26. - 23:48:21 »
Szerv Atlasz lapkód:   4.1.2.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.5.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)




Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus mozgással, elmozdulással kapcsolatban.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelennek érzem magam mozgásra, mozgatásra, helyváltoztatásra, behajlításra, nem boldogulok vele. Porcok, inak a testben több helyen vannak, az elhelyezkedést az önbecsülés letörés vonatkozása határozza meg. (Egyéb részletek Az önbecsülés letörések funkcionális vonatkozása c. Szerv Atlasz lapon, 4.1.5.)

Hátcsigolyák: Központi önértékelés letörés, úgy ahogy vagyok, nem vagyok elég jó.
Derék és farcsont: "Nem vagyok elég jó, nincsen támogatásom, nem tudok kire/mire támaszkodni"

A biológiai oldalúság a konfliktus szociális vonatkozásával együtt határozza meg az elváltozás megjelenésének oldalát: jobbkezesnél jobb váll - partner kortárs vonatkozás, jobbkezesnél bal váll - anya/gyermek, (szakmai) előd/utód, gondozó/gondozott vonatkozás. Balkezesnél bal váll - partner kortárs vonatkozás, balkezesnél jobb váll - anya/gyermek, (szakmai) előd/utód, gondozó/gondozott vonatkozás.

Ízületi fájdalmaknál mozdulatlanság, legkevésbé fájdalmas póz megtalálása, a hideg borogatás elviselhetővé teszi a fájdalmat.

Fájdalom idején erőltetni, tornáztatni nem szabad, mert a fájdalom biológiai értelme a mozgatási aktivitás visszafogása, hátráltatás, hiszen a gyulladt, duzzadt ízületek a megoldás utáni szakaszban deformálódhatnak.

Vigyázat! A fájdalom, a mozgatási hátráltatottság kiválthat további, immáron a test adott pontjára asszociált önbecsülés letörést, pl. "nem tudok a hátfájásom, derékfájásom miatt mozogni, ezért nem vagyok elég jó" és ez beindíthat ördögi kört. Tudatos embernél ez nem fordulhat elő.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:isiász, lumbágó, derékzsába
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 23:48:27 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: arthritis, artritisz, ischias, isiász, ízületi gyulladás, ízületi porckinövés, idegbecsípődés, lumbágó, hexensussz, derékzsába, ülőidegzsába, gerincsérv, porckorongsérv, derékfájás, hátfájás, derékba törő fájdalom, RA, rheumatoid arthritis, reumatoid artritisz, porcok sorvadása, porcnekrózis, ízületi porckopás

Lásd még a kapcsolódó hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás c. témát.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:isiász, lumbágó, derékzsába
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 23:48:33 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)