Szerző Téma: 123 tüdőembólia MA  (Olvasták 5767 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
123 tüdőembólia MA
« Dátum: 2010. November 28. - 23:36:55 »
ED1
Konfliktustípus: Jobbkezes nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Nemi frusztráció vagy nemi visszautasítás konfliktus: Élettárs-, élettér-, fészek-, veszteségi konfliktus.

Balkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Birtok-veszteségi konfliktus

Érzelmi tartalom: Jobbkezes nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Házasodás, nemi érintkezés hiánya vagy nemkívánatossága. Kirakott, elhagyott a férjem, vőlegényem, nem kellettem neki. Nem tudunk, vagy nem akarok vele összeházasodni, közösülni, hozzátartozni, övé lenni. Megcsaltak, megerőszakoltak, nemi erőszaknak, zaklatásnak vagyok kitéve.

Balkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Elbuktam, elveszítettem, elvettek tőlem valamit, ami az enyém, amit enyémnek, tulajdonomnak érzek. Elhagyott a feleségem, elveszítettem az állásom, lenyugdíjaztak, és nem így képzeltem. Lecsökkent az életterem, lecsökkent vagy elvették tőlem az én birtokterületem, ingóságom. Nem tudom visszaszerezni, visszakapni, visszahódítani.

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.5.   5.2.A.   5.2.B.   5.1.B.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: sorvadás, fekélyesedés, a szívkoszorúér-véna belső felületét borító laphámszövet, az intima elvékonyodása (laphám-értágítás), a túlérzékenységével egyidejűleg. Betegség-nevek: angina pectoris, szúró, szorító, lüktető szívtáji fájdalom. Fáj a szívem érte.

M.U. szakaszban: helyreállítás, újjáépítés, laphám-intima duzzanat, gyulladás, hegesedés. Az A-utószakaszban az átlagosnál gyorsabb, szapora szívverés. Az epileptokrízis idején: szívfájdalmak, súlyosabb konfliktusnál ábszansz is. Betegség-nevek: tachycardia, arrythmia, szívkoszorúér-véna szűkület, és -infarktus, tüdőembólia. A különprogram úgy van programozva, hogy az EK a konfliktus-megoldás utáni 2-6 héten belül megtörténik! Az EK-ben ismét angina pectoris.

Az elváltozás biológiai értelme: a szívizomból vért elvezető szívkoszorúér-véna tágítása, a szív vérellátásának, vér elvezetésének könnyítése, gyors, egész testre kiterjedő átmeneti teljesítménynövelés céljából.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:tüdőembólia
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 23:37:04 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Embolia pulmonis: tüdőembólia
Konfliktustípus: birtokveszteségi vagy nemi frusztráció/nemi visszautasítás konfliktus
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "Elveszítettem, elvettek tőlem valamit, ami az enyém, amit enyémnek érzek. Elhagyott a feleségem, elveszítettem az állásom, lenyugdíjaztak- lecsökkent az életterem, lecsökkent, vagy elvették a birtokterületem."
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: "Megcsaltak, megerőszakoltak, nemi zaklatásnak vagyok kitéve. Kirakott, elhagyott a férjem. Nem vesz feleségül, nem akarok férjhez menni, nem tudunk összeházasodni, nem közösül velem."
BK férfinél és JK nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, JK férfinál és BK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.

Ez a szívkoszorúér-véna intima különprogramja, nem szabad összetéveszteni a szívkoszorúér-artéria különprogrammal! Nincs szívlassulás, szívmegállás (régi nevén szívinfarktus)! A tüdőembólia nem biztos, hogy bekövetkezik.
A tüdőembóliát (beékelődést) az okozza, hogy a epileptoid krízisben a gyógyuló intima felületéről leválnak laphám darabok, melyek a tüdőbe sodródhatnak. Nem halálos, csak fájdalmas, és lehet ijesztő!

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:tüdőembólia
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:37:11 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Ádám001

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:123 tüdőembólia MA
« Válasz #3 Dátum: 2016. Február 29. - 23:43:43 »
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne. 2 oldali tüdőembóliával kezeltek, melyet a jobb lábszáramban lévő vénás trombózisból leszakadt rögök okoztak. A tüdőm az orvos szerint az eszméletvesztés ideje alatt megállt pár másodpercre. Előtte egy hónapig mellhártya gyulladásom is volt melyet csak a kórházi orvos tudott diagnosztizálni. Az embólia kialakulása után fokozódott.
Lehetséges biológiai okokként a következőket sorolták fel: 1, ismeretlen, 2 korábbi orbánc fertőzés, 3 genetikailag hibás véralvadási faktorok.
Jobbkezes férfi vagyok.

Az új medicina értelmében keresném a lehetséges magyarázatot lelki-testi szempontból.
Előre is köszönöm a választ!

Orlik Ilona

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:123 tüdőembólia MA
« Válasz #4 Dátum: 2016. Március 11. - 14:24:49 »
Kedves Ádám001!
Láttad-e már Herczeg Andrea legújabb videóját?

Ádám001

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:123 tüdőembólia MA
« Válasz #5 Dátum: 2016. Március 15. - 11:34:16 »
Köszönöm! :-)  Rendkívül hasznos volt!

Orlik Ilona

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:123 tüdőembólia MA
« Válasz #6 Dátum: 2016. Március 15. - 19:16:39 »
Ennek szívből örülök! :-)