Szerző Téma: máj-duzzanat  (Olvasták 3692 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
máj-duzzanat
« Dátum: 2010. November 26. - 21:12:17 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:máj-duzzanat
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:12:28 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:máj-duzzanat
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 21:12:41 »
asd

bucsistvan

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:máj-duzzanat
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 19:42:53 »
Sziasztok,

nem igazán tudom, hogy jó helyre írom-e a problémámat, ha nem akkor áthelyezitek. Arra vagyok kíváncsi, hogy a GNM alkalmazható az én esetemben vagy nem. Vagy két éve egy vizsgálatnál vették észre, hogy a májam meg van nagyobbodva. Azóta a májanalízisek is rossz eredményt mutattak. Egy másik vizsgálat azt is kimutatta, hogy a májam el van zsírosodva. Alkoholt csak kis mértékben fogyasztok és azt is ritkán. Sajnos túlsúlyos is vagyok és arra is gondoltam, hogy ez is közrejátszik. Most azért aggódom mert a legutóbbi analízisek rosszabbak lettek mint a tavalyiak. Az orvosom gyógynövény alapú májgyógyszereket javasol ami nem zavar. A kérdésem az, hogy van-e kiút a zsírmájból és ha igen akkor hogyan.
Köszönöm,

B. István

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:máj-duzzanat
« Válasz #4 Dátum: 2011. November 25. - 21:39:12 »
Kedves István!

A zsirmáj, mint elváltozás engem is régóta foglalkoztat. A hagyományos orvoslás szerint a túlsúly és a túlzott alkoholfogyasztás okozza. Mivel gyakran találkozom olyan esettel is ahol ezen okok egyike sem áll fenn, meghallgattam náhány konzulens társam véleményét a témában.

Arra a következtetésre jutottunk, hogy a zsirmáj egy mérgezéses tünet, amit a gyors fogyás és az intenziv méregtelenités csak súlyosbithat, hiszen ilyenkor a májnak újból meg kell birkóznia a véráramba került mérgekkel. Oka lehet még : máj és epevezetékek, epehólyag laphám KP gyakori VTKA esetén, a megoldás utáni ödémásodási szakaszban ( "A" utószakasz és EK) ha  az epeváladék elfolyása akadályoztatva van. Szervatlasz lapkód: 5.2.10.

Megszüntetése csak lassú, enyhe, hosszantartó fogyással, és óvatos méregtelenitéssel érhető el.
A máj jobb működését és az epe ürülését a szilimarin tartalmú, Máriatövismag olaj segiti.

Jó lenne mások véleményét is olvasni.

              Üdvözlettel : Hussein Éva