Szerző Téma: 042 májrák, májdaganat MA  (Olvasták 5490 alkalommal)

0 felhasználó és 2 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
042 májrák, májdaganat MA
« Dátum: 2010. November 27. - 00:09:41 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, a falat, táplálék, és túléléshez szükséges dolog kimaradása, elmaradása.

Érzelmi tartalom: Nélkülözési, éhezési, éhen pusztulási, ínség és táplálék szűkölködési konfliktus. A konfliktus létszükségletre, és leginkább táplálékra vagy ahhoz szükséges dologra vonatkozik (pl. bevétel). Nincs mit ennem. Nem lesz mit enni nekem vagy azoknak, akikért én vagyok a felelős. Veszélybe kerül a megélhetésünk. Csökken az életszínvonalunk. Félek a koplalástól, nélkülözéstől. Nélkülöznöm kell, amit szeretnék, amit kívánok. Éhezek, éhen pusztulok a kényszer-vega-diétától. Félek, mi lesz, ha nem eszek, hiszen nincs étvágyam/nem bírok enni.

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.10.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: tömör, karfiolszerűen növekvő máj-mirigydaganat. Betegség-nevek: máj-adenokarcinóma, máj daganat, májtumor, májrák.

M.U. szakaszban: tuberkulotikus daganat elbontás, elsajtosodás, kavernák keletkeznek. Gyulladás, ödémásodás, éjszakai izzadás. Betegség-nevek: ödémás gócok a májban, „nekrotizálódó májszövet”. Máj-megnagyobbodás, máj gyulladás, májzsugorodás. Májzsugorodás tünet kétféleképp jöhet létre: 1. visszatérő nélkülözési konfliktus elbontási szakaszai után (valódi máj-szövetmennyiség csökkenés) és 2. epevezeték zsugorodással, lásd 5.2.10.

Az elváltozás biológiai értelme: extra mennyiségű májszövet - jobb májfunkció: több protein, zsíradék tárolására, hatékonyabb feldolgozására.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:májrák, májdaganat
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 27. - 00:09:52 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Carcinoma hepatis: májrák
Neoplasma hepatis: májdaganat
Konfliktustípus: ún. „falat"-konfliktus (a falat, táplálék, és túléléshez szükséges dolog kimaradása, elmaradása)
Érzelmi tartalom: Nélkülözési, éhezési, éhen pusztulási, ínség-konfliktus. "Nincs mit ennem. Nincs/nem lesz mit enni nekem vagy azoknak akikért felelek. Veszélybe kerül a megélhetésünk. Csökken az életszínvonalunk. Nem ehetem meg, amit szeretnék, amit kívánok. Éhezek a kényszerdiétától. Félek a koplalástól. Félek, mi lesz ha nem eszek, nincs étvágyam."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:májrák, májdaganat
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 27. - 00:10:09 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Krisztián

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:042 májrák, májdaganat MA
« Válasz #3 Dátum: 2015. Május 17. - 23:23:49 »
Az utolsó pillanatban találtam a Bilogika oldalára!

Megpróbálom röviden leírni a történetem.

"Az ok":
Tavaly 20140603dikán elütötték a feleségemet hazafelé a munkából.
Egy hónap intezív osztály,majd két hónap rehabilitáció következett neki,mivel a fej sérülése miatt mindent újra kellett tanulnia. Rajtam kívül az akkor 2éves kisfiunk várta itthon.
Szerencsére mindent túl élt,még a plusz tüdő embóliát is,és végre szeptemberben újra együtt volt a család.

"Az okozat":
2015 január közepén felkerestem a háziorvosomat, mivel bal felhasi fájdalmat éreztem,és Ő vérvételre küldött.
A vérvétel etedményén a májfuncióm 900as értéket mutatott, és az alkalikusfoszfatézom is jóval a normál felett volt.
Innentől nem volt megállás,hasi ultrahang következett,ahol a májam 7-8 szegmentumában kb 10cm-es térfoglaló jellegű, fészkes elrendezésű, gócos elváltozást diagnosztizáltak.
Innen gasztroentológushoz küldtem,májbiopsziát javasolva,amit el is végeztek. A biopszia gyuladást mutatott ki,ami immunbetegségre utalt. Újabb orvoshoz irányítottak,Ő már minden lehetséges okot ki akart zárni,ezért végbél-gyomor tükrözésen át, a tüdő röntgen ig minden hová elküldött,még tumor márkert is készítetett. Egyenlőre csak találgatott,mint a többiek. Fibroscan vizsgálaton sem derült ki több, mint korábban, csak annyit láttak, hogy a gyulaft rész más tömöttségű, de nem volt ez sem egyértelmű. Közben MR felvételt is készítettek, amin látszott a gyulladt rész és a májkapuban két megnagyobbodott nyirokcsomó, kb1,5cmesek. Újabb biopsziát írtak elő,de most a gyulladás közpébe szúrnak majd, mivel az MR rosszindulatú daganatra utalt. A második biopszia eredménye Cholangitiscellularis carcioma hepatis rosszindulatú epeúti daganat,ami az orvosom szerint nagyon agresszív.
Egyből Budapestre a Sote májtranszplantációs klinikájára utalt az egyik fő sebészhez műthetőség elbirálásra.

Két nap múlva kell mennem, ezért írtam, hogy utolsó pillanatban találtam az oldalra.
A lényeg, hogy január óta a bizonytalanságban éltem,de egyet tudtam és éreztem is,hogy nem vagyok bezeg.
Voltak tüneteim, fáradékonyság, ingerültség, amit elmúltak.
Egyedül az éjszakai izzadás maradt meg, és a csökkenő vérkép értékeim.

Amit tudok, hogy nem akarom magam felvágatni, és szét kemóztatni a testem, hiszen van választásom, és már tudom miért kerültem ilyen állapotba. Minden képpen beszélek a sebésszel Budapesten, de egyenlőre mádt nem tervezek ott.
Itthon nagyobb szükség van rám,hiszen feleségem terhes a második babánkkal.

Még egy gondolat erről a nagyon rosszindulatú és agresszív rákról,tumorról vagy akármiről ami a májamban van. Öt hónap kellett, hogy kitudják deríteni mi is az, de azóta is élek,és nem érzem magamat betehnek.

Mivel pár napja találtam az oldalra,és nem sok időm volt minden átnézni, átolvasni, ezért segítséget szeretnék kérni a belső békém és gondolataim megerősítésére.

Köszönettel: Krisztián

estwan

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:042 májrák, májdaganat MA
« Válasz #4 Dátum: 2015. Május 19. - 20:57:02 »
Kedves Krisztián!

Köszönöm ,hogy olvashattam a történetedet ! Teljes és mielőbbi felgyógyulást kívánok a feleségednek és Neked is ! :)
A leírásod nagyon összeszedett és igen jól látod a dolgot. A felismeréssel és annak megértésével feloldottad a konfliktusodat; pontosabban a : " mitől lehet ez ?" - t. A feleséged felépülésével pedig a " nem lesz meg az, ami eddig megvolt" konfliktus is megoldódott :)  ( gondolom itt: a közös gyermek táplálásának veszélye volt a legfontosabb konfliktus, még olyan pici,h szüksége van az édesanyjára is ...)

Tehát úgy gondolom,h a megoldás utáni szakaszban vagy, most arra kell figyelni,h milyen tüneteid lesznek ( fentebb megtalálod) és elfogadni, kitartani, amíg kifut a program kb.: 1 év, mert kb addig voltál benne, ugye. Kb.fél év múlva vagy 5 és fél hónap körül számíthatsz az EK-ra ( epileptokrízisre) ,ami lehet enyhébb is, de hevesebb is, a megélt események mélységének függvényében. Fontos,h ne ijedj meg, ne félj, tudd,h mi történik Veled és tudd,h túl leszel rajta :)  Sok sikert és kitartást kívánok  Mindannyiotoknak!! És gratulálok a második babához is !

Üdvözlettel :Hanna

Krisztián

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:042 májrák, májdaganat MA
« Válasz #5 Dátum: 2015. Május 20. - 21:52:57 »
Kedves Hanna!

Köszönöm a gyors válaszod!
Már túl vagyok az "egyik legjobb" sebbésszel való találkozáson, előre tudtam, hogy a májrezekció időpontját mentem csak egyeztetni vele, nem is számítottam másra.
Egyenlőre nem kaptam időpontot, de próbálnak szerezni protekciós időpontot nekem.
A sebész szerint a gyuladt terület is a daganat részeezért minnél előbb akar a májamból,nehogy késő legyen.

Korábban már leírtam az Én gondolataim erről a "dologról" és,hogy mit érzek.
Most leginkább a felelősség vállalásomon van a hangsúly, és a gondolataim is, hogy jó döntést hozzak bármit is választok.

Sikerült kapnom egy telefonszámot olyan személyhez,aki elvégezte az Újmedicina tanfolyamát.
Vele szeretnék még beszélni erről a dologról.
Sajnálom,hogy nem előbb kaptam meg a " van más választás" lehetőségét ,mivel nem érzem alaptalannak ezt a rengeteg munkát, és tudást,amikről itt olvashatok.
Szeretem tudni mindennek a miértjét,de nem akarok áldozat lenni, akinek lett volna más választása.

Bárhogy is döntök, már tudom, milyen érzésékkel és gondolatokkal éljem, éljük az életünket tovább.
Szeretnék olyan emberrel beszélni, aki még többet át tud adni a tufásból, talán most sikerül.

Üdv. Krisztián

estwan

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:042 májrák, májdaganat MA
« Válasz #6 Dátum: 2015. Május 21. - 13:10:26 »
Kedves Krisztián!

Igen , a Te döntésed, hogy melyik utat választod, ebbe senki nem szólhat bele és még csak nem is befolyásolhat. Viszont mindenképpen jó, ha az ember kellően tájékozott. A konzulensek listája is fent van a neten, bárkihez be tudsz jelentkezni ( a profikhoz is ) . Ha van kedved és időd, akkor majd írd meg ,h mi lett a folytatás. Jobbulást!

Üdv.: Hanna