Szerző Téma: dadogás  (Olvasták 4221 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
dadogás
« Dátum: 2010. November 26. - 19:15:15 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:dadogás
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 19:15:23 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:dadogás
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 19:15:29 »
asd

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:dadogás
« Válasz #3 Dátum: 2011. December 04. - 22:16:14 »
Idézetet írta: szakmai kérdés, e-mailban érkezett
...férfi vagyok 4 éves korom óta dadogok óvodába kezdődött valószínűleg megijedtem valamitől kezdettben nem dadogás volt inkább az ijedtségtől nem jött ki egy hang sem a torkomon, sok mindent kipróbáltam már és nem segített csak időleges megoldást jelentett. A közelmúltban megismertem a GNM-ett, jobb kezes vagyok jól utána jártam nem állíthatom csak 80-90% -ra, lehetséges hogy balkézről átszoktam jobb kézre.  A GNM kínál megoldást dadogó embereknek ha igen akkor le tudná írni a dadogást GNM nyelven, hogy jobban rálássak?

A beszédközpont a gége vezérlőközpontjai mellett helyezkedik el, ezért a gégét érintő elváltozások okozhatnak járulékos tünetként dadogást. Ezt kiválthatja JK normál hormonállapotú nő (vagy JK kibillent hormonális állapotban lévő férfi, pl. serdülőkor előtt, amikor a hormonális állapot még nem stabilizálódott) rémületkonfliktusa vagy BK normál hormonális állapotú férfi birtokféltési konfliktusa (amennyiben teljesül mind az 5 kritérium: a konfliktus komolynak érzett, váratlan, elfogadhatatlan, az érzelmek elfojtva maradnak, átmenetileg nincs megoldása). Ha a dadogás nem szűnt meg, akkor a konfliktus vagy nem került feloldásra, vagy időről időre visszaesések történtek (akár a tünetektől való félelem, ijedtség miatt is, pl. ha az érintettet megijesztették a tünetekkel).

A konfliktus feloldásával kifut a különprogram, vele együtt megszűnik a dadogás is. Maradandó dadogás tüneteket csak akkor tapasztalhatunk, ha hosszú éveken át tartó konfliktusba, többszöri visszaesés miatt az agyi vezérlőközpontok helyreállítása már nem lehetséges károsodás nélkül. Érdemes megfigyelni, hogy a dadogással együtt tapasztalt-e az érintett gége tüneteket, pl. gyulladás vagy száraz köhögést (amely torokból, pontosabban gégéből jön, nem a tüdőből, hörgőkből, és nem váladékozik). Üdv, Vadvirág


mat220

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:dadogás
« Válasz #4 Dátum: 2012. Január 23. - 21:54:55 »
Én küldtem a fenti üzenetet hozzátenném még azt hogy nem vagyok súlyos dadogó vannak olyan időszakaim amikor minden rendeben van viszont más problémáim is vannak sokszor antiszociális vagyok tanulási problémáim is vannak, sokszor "lefagyok" amikor teljesítenem kell nem jut eszembe semmi ez igaz tanulásra, beszédre sokszor még akkor is ha tudatosan végig akarok gondolni egy folyamatot nem megy.  Sokszor bizonyítási vágy arra hogy mindig nagyot mondjak esetleg másokat ledomináljak.
Máskor meg vannak az életemben olyan pillanatok amikor minden jól megy.
Pl. mikor tanulok vagy valamivel foglalkozok és az a hiedelemrendszeremmel összeegyeztethető simán megy.
Ha kell leírom részletesebben a problémámat, bízok benne hogy lehetséges a helyreállítás mikor sok jó dolog történt velem több hétig semmi problémám nem volt.
Száraz köhögést nem tapasztaltam. Van megoldás a problémára?
Az első kérdésemre köszönöm a választ.