Szerző Téma: Bélgáz  (Olvasták 6059 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Bélgáz
« Dátum: 2013. Január 11. - 20:17:29 »

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy fiatal tizenévesnél, sajnos nem tudom hogy már meg van-e a menstruációja vagy sem így a hormonállapotát sem.
De gyanítom ha megvan akkor sem stabil a hormonszintje, mert nemrég zajlott le a válásuk, és a nagyszülők halála is.
Lány-jobbkezes.

MU szakaszban tapasztalható fokozott bélgáz?
Lehet hogy megoldotta?
De az anya "visszarántja" a "játszmáival".

Reggel és este tapasztalható erősen, utána teljesen elmúlik.
Napközben mikor iskolában van akkor panasza sincs, erről kérdeztem.

Lehet-e oka "birok féltési konfliktus megoldási szakasza".
A beszélgetésből én azt vettem le, hogy "távolság tartás" is lehet az anyával szemben, hogy meg legyen a saját élet tere, ami felborult pár éve.
Az anyával nem nagyon lehet erről beszélni, ő még nincs túl a lelki megrázkódtatáson, elmondások alapján sokszor nincs magánál teljesen.

Mit lehet ilyenkor tenni? Hogy lehet enyhíteni "kívülállóként" a lány helyzetét?

Köszönöm szépen a válaszokat, ha érkezik megjegyzés akkor megírom majd mi hogyan alakulnak a dolgok.
 
 

Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bélgáz
« Válasz #1 Dátum: 2013. Január 15. - 06:57:04 »
Annyira jutottam, hogy agytörzs vezérelte entoderma rész mindenképpen a biztonsághoz kapcsolható.
Saját magamra vetítve ezt nem tudok a kislánynak többet segíteni mint hogy amikor én találkozom vele akkor
biztosítom számára a nyugalmat és a biztonságot.
Köszönöm, hogy megoszthattam, remélem valakinek még hasznos lehet.

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:Bélgáz
« Válasz #2 Dátum: 2013. Január 22. - 02:59:22 »
Szia Edelweiss! A bélgáz, puffadás, felfújódás, fingorászás abból fakad, hogy a bél nem tudja az emésztést optimálisan végezni, gázokat lekezelni.
Ami ismereteim szerint ilyenkor (e korban) jellemző tünet (hasonló esetben) a piszkosság, piszkoskodás, mocsok dolognak érzi, ami történik, és nem igazán tud vele mit kezdeni. Lásd vastagbél: http://gnmforum.hu/index.php?topic=597.0 üdv, rob

Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bélgáz
« Válasz #3 Dátum: 2013. Április 04. - 14:36:05 »
Köszönöm szépen!
A szülők válása óta van. Valószínűleg ez lehetett a kiváló ok.
Amikor az apukája látogathatja akkor jól van. Ha nincs ott akkor nem...
De ebben nem tudok segíteni a szülőknek.
Remélem hamarosan megoldódik az életében.
Köszönöm szépen még egyszer a válaszodat!


Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:Bélgáz
« Válasz #4 Dátum: 2013. Április 15. - 14:16:37 »
Edelweiss, ezúton szeretnék további információt megosztani Veled a bélgázzal kapcsolatban.

Azt is érdemes lehet megnézni, hogy mi történt a tini lánnyal azelőtt, hogy először jelentkezett volna a bélgáz.

Amit most leírok, már túlmutat az új medicinán, kiegészítő információ - Recall Healing.

Bélgáz jelentkezhet olyan esetben is, amikor korábban, vagy az egyénnel, vagy valamelyik felmenőjével (szülők, nagyszülők, dédszülők) olyan esemény történt, ahol életmentő lett volna a gáz kiengedése. Pl. szivárgó gáz miatti haláleset a családfában, ahol, ha sikerült volna kiengedni a zárt helyiségből a gázt, az illető megmenekülhetett és túlélhette volna a tragédiát. Sokszor ezeknek a titokban tartott családi eseményeknek a tudatosítása is sokat segíthet. A lány hordozhat olyan túlélési programot, amire a gáz kiengedése lehet a megoldás. Ilyenkor az is segíthet a lánynak, ha belegondol, mit érezhetett ez az őse, és tudatosítja magában, hogy ez nem vele történt, ez nem róla szól, neki nincs szüksége "gázeregetésre" a túléléshez. Elképzelhető, hogy a válás vagy a nagyszülők halála aktiválta a lányban a programot, ami generációkkal korábban került beprogramozásra...

Előfordulhat olyan esetekben is, ahol a II. világháborúban, koncentrációs táborban, gázkamrában halt meg valamelyik ős. Nagyon gyakori, hogy a tüneteket produkáló egyénnél annyi idősen jelentkeznek a tünetek, amikor ez az ős belehalt a gázmérgezésbe. Csak egy ötlet, talán érdemes megnézni.

Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bélgáz
« Válasz #5 Dátum: 2013. Május 21. - 13:09:59 »
Kedves Vadvirág!

Köszönöm szépen a válaszod.

Közben megkérdeztem menstruációja még nincs.
Mivel rokon lány ezért elég jól ismerem a családjának egy részét.
Semmi gázosítás nem volt szerencsére ahol meghalt volna valaki.
Az hogy volt -e amikor valaki nem tudta kiengedni a gázt...hát szerintem igen... az elmúlt politikai időszak nem teljesen a szabad vélemény vagy gáz kinyilvánításról szolt. Még én is úgy nőttem fel, hogy az iskolában még "fingani" sem volt szabad annyira csöndbe kellett lenni.
Bár nekem a hapzizásal volt gondom. Emlékszem nagyon mérges volt a tanárnő ha hapciztam, mert tiszteletlenségnek vette az óráján. Nem mintha tudtam volna bármit is csinálni.

Amúgy nemrég találkoztam a kislánnyal és inkább a félelem mint a piszkosság van szerintem a háttérbe, még akkor is ha a piszkossági konfliktushoz tartozik.
Mint azok a békák akik telefújják magukat levegővel hogy nagyobbnak tűnjenek és kevésbé féljenek, kicsit tűnjenek nagyobbnak...
Bár itt össze is tud kapcsolódni a piszkossággal. Piszkosság hogy nem vigyáznak rá, hogy nem szeretik eléggé...

Az igazság hogy, senki sem tudja mi folyik a kis lelkében, de én csak annyit tudok segíteni, hogy ha a szülei nem veszekednek akkor beszélek nekik pl az Ujmedicináról....stb

Köszönöm szépen!

Üvözlettel:

Eledweiss




Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bélgáz
« Válasz #6 Dátum: 2013. Június 11. - 19:10:28 »
Sziasztok!

Minden kezd rendeződni, az emészthetetlen falatok tornyosultak fel, amiket ő nem tud megoldani csak elfogadni.

Edelweiss