Szerző Téma: lepkehimlő  (Olvasták 3952 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

gika

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
lepkehimlő
« Dátum: 2012. Március 26. - 09:46:59 »
Hallottatok a "lepkehimlőről (pillangóvírusról)"?

Az akadémikus orvoslás a parvo vírusok közé tartozó Parvo B19 altípusnak tulajdonítja, feltételezésük szerint cseppfertőzéssel terjed. Lappangás ideje 4-14 nap, ezidő alatt a beteg tünetmentes, de már fertőzheti a környezetét.

"Leggyakrabban a 3-12 éveseken jelentkezik típusos formájában. A kezdeti tünetek változóak, lehet láz, torokfájás, kötőhártyagyulladás, bágyadtság, izomfájdalmak, hasi panaszok, fejfájás. A jellegzetes arcpír (melyről a lepkehimlő nevet kapta a szülőktől) is lehet első tünet. A kisgyermek arcának két oldalán pillangószárnyra hasonlító, összefüggő, lángoló vörösség jelenik meg, mely több napon át fennáll. Ezt követően a törzset, végtagokat változékony küllemű kiütések borítják el, melyek erősen viszketnek. A testen lévő kiütések több napig fennállnak, elmúlhatnak, majd újra megjelenhetnek. A betegséggel együtt járhat izületi fájdalom, mely legerősebb a mozgás kezdetekor. (elsősorban a csuklóban, kézben és a térdben). Az izületi panaszok lányoknál gyakoribbak, és a felnőtteknél az esetek nagy százalékában megjelennek. Előfordul, hogy hónapokig fennállnak vagy visszatérnek a fájdalmak."

4 éves kislányomnak van most. Az óvodai csoportjában ő már az utolsók közt "kapta el". Milyen konfliktus lehet a kiváltó-ok és kié (enyém, övé, óvónőé)?  (vagy esetleg valaminek a szövődménye, pl. védőoltás?)

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:lepkehimlő
« Válasz #1 Dátum: 2012. Március 26. - 18:47:34 »
Szia Gika! Igen. Aranyos név ez a pillangóvírus. A hivatalos irományok mindenesetre "feltehetőleg vírus"t írnak. A vírusfertőzésszerű tünet tudjuk, laphám különprogramok megoldás utáni szakaszában jelentkezhet (az elváltozást kiváltó (egyik) konfliktus már megoldódott).
Ha egymás után többen ugyanolyan tüneteket produkálnak, akkor ez azt jelenti, hogy egymás után ugyanazon konfliktusokat szenvedték el, hasonló sorrendben.
Az, hogy behatárolható korosztályt érint, két okból lehet. Ez a korosztály tudja ezeket a konfliktusokat ilyen formában/sorrendben elszenvedni, és/vagy ez a korosztály az, melynél az anya lelki világa még kihatással van a gyerekre. (Mert ugye az anya ijedelme előidézhet a gyermeknél is tüneteket.) Én ennél az tünetsorozatnál mégis inkább a gyermek saját konfliktusára gyanakszom.

A tünetek és azok leírása is jellegzetes laphám különprogramra utalnak.
A laphám különprogram a bőr felhámon nyilvánul meg, először arcon produkál tünetet (bőrpír pillangó az arcon, kötőhártyagyulladás), majd a test többi részén.

Milyen konfliktus lehet a kiváltó ok? Új medicinás szemmel ez egy szociális elválasztási, elszakadási, elválasztódási, vagy elhatárolódási konfliktus. Érintkezés hiányérzet hozzátartozónak érzett személyekkel. Ijedelem, félelem, hogy nem érintkezhet velük. Azért írom többes számban, mert ha a test mindkét oldalán megjelenik, akkor úgy gondozónő/gondozott (anya/gyermek), mint partner (kortárs) vonatkozásban egyformán megélt konfliktusról van szó. Az elszakadási konfliktusban tehát benne van mindenki, közösségbeli társak és az óvónénik is. (Védőoltás szövődmény sem kizárt, ennek tisztázása további kutatásokat igényelne.)
Ha a tünetek tovább fennállnak, előfordulhat, hogy pont a közösségből (oviból) való eltanácsolás okoz visszaesést (a társak és az ovónéni hiányzanak a gyermeknek).
Ezen felül a "nem tudok közösségbe menni" önbecsülés letörés viszont kiválthat mozgásszervi, ízületi különprogramokat is.

Tekintettel arra, hogy a megélt konfliktus bár lehet súlyos, nem tart sokáig, és ezért a tünetek lefutása is rövidebb ideig tart. A megoldás utáni szakaszban pihenni kell, a lázat humánus eszközökkel csökkenteni, és megnyugtatni a gyermeket, hogy nemsokára mehet közösségbe. Vagotóniában az ember fáradtabb, levertebb, kívánja az ennivalót, jól eszik, és többet alszik.

(Ps. a felsorolt tünetek között vannak általános krízistünetek. Mindemellett az ödémásodó kéreg-relék nyomhatják a velőállományt, és ez okozhat ízületi panaszokat/érzeteket ízületi gyulladás nélkül is, hasonlóan az orrüreg-laphám, gége laphám, és hörgő laphám különprogramokhoz.)