Szerző Téma: utódok biológiai oldalúsága  (Olvasták 4083 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
utódok biológiai oldalúsága
« Dátum: 2011. Január 09. - 16:08:15 »
Francios Leduc 2007-es tanfolyamán a biológiai oldalúság meghatározásával kapcsolatban ezt is mondta:

Az anyatermészet az anyák életműködésébe programozta a biológiai oldalúság egyenletes eloszlásának lehetőségét.
A megfogant utódok a következő kezűségi sorrendben következnek.   
- első: jobboldalas,
- második: baloldalas,
- harmadik: vagy jobb-, vagy baloldalas,
- negyedik: jobboldalas,
- ötödik: baloldalas,
- hatodik: vagy jobb-, vagy baloldalas,
és így tovább

Ebbe a sorrendbe minden megfogant gyermek beletartozik, függetlenül attól, hogy élő, vagy elvetélt.
A fogantatás a mérvadó.

HajduM

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:utódok biológiai oldalúsága
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 09. - 23:58:19 »
Ha a fogantatás a lényeg, akkor az iker születéseknél máris kérdés merül fel, főleg, ha az egyik iker meghalt úgy, hogy senki nem is tudott a létezéséről. Sok ilyen van, ezekre családállítások alkalmával derülhet fény.

Csürdöngölő

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:utódok biológiai oldalúsága
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 10. - 11:45:28 »
Szia, Eta,
Nagyon érdekes, amit irsz az utódok jobb és balkzességéről. Az ikergyerekeim kétpetéjüek.
Az un. "A" magzat , a fiu jobbkezes, mig a "B", a lány balkezes.

A harmadik gyerekem, aki jelenleg gépészmérnók hallgató, egy NAGYOn tehetséges,
okos és jóságos gyerek. Mintha jobbkezes lenne...

Vele kapcs. lenne egy kérdésem, hozzád, de azt a "nem tudom hova tenni" kérdések közé teszem, ha megengeded.

Szeretettel üdv: Cs.


Dr. Herczeg Andrea

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 254
Re:utódok biológiai oldalúsága
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 10. - 22:54:06 »
Francois tanfolyamán az ikrekkel kapcsolatban a követlezőket mondta: ha egy nő elveszít egy gyereket, mindegy hogy spontán vagy művi abortusz során, és három éven belül várandós lesz, 98%ban ikrek fogannak meg, és közülük az első hetekben sokszor az egyik meghal, anélkül, hogy az anya tudná. Nem mindig van vérzés, vagy görcsök ami felhívná erre a figyelmet. Az életben maradt magzat súlyos veszteség konfliktust élhet át, olyan is van, aki egész életében a testvérét keresi.
Személyes tapasztalatom is van erre a családban, és közvetlen ismerősök között is. Valóban a családállítás hozhatja felszínre, ebben is van közvetlen gyakorlatban, részteveőként megélt tapasztalatom, milyen "találkozni" az elvesztett testvérrel és elmondani azt amit akkor nem lehetett. De ez a téma inkább a konflktus megoldások közé tartozik. Majd ott lehet boncolgatni, ha lesz rá mód, bár ennek a fórumnak nem ez a fő területe.
Andrea

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:utódok biológiai oldalúsága
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 11. - 09:28:30 »
Ez a téma egyre érdekesebb.

Az első babámat elvesztettem, majd két év múlva ismét veszteség ért. Két évre rá születtek meg az ikreim egy fiú és egy lány.
Ők egy hétig éltek. Állítólag kétszer egymás után nem születnek ikrek, nálam ez megdőlt. Mert két év múlva ismét két babám született.
Amikor a biológiai oldalúságról hallottam, és olvastam egyértelmű volt, hogy az ötödikként született Attila biológiailag balkezes, a hatodikként született András meg lehet bal vagy jobbkezes.
Visszagondoltam a gyermekkoruk "betegségeire",  és az már bizonyította, hogy mindkettő balkezes. Ezt több teszt is alátámasztotta.
Emlékszem egy nagyon régi esetre- influenza járvány- amikor mindhárom balkezes (férjem is az) ágyban töltött egy hetet, és az egyetlen jobbkezes (én) ápoltam őket.
Akkor még nem, de ma már pontosan tudom, miért is volt ez így.

Csürdöngölő

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:utódok biológiai oldalúsága
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 11. - 11:00:38 »
Szia, Eta,

Tényleg érdekes, amit irsz.
én ismerek olyan asszonyt , aki egymás után 2x szült ikreket. Igy összese 5 fia volt...

Üdv. szeretettel:Cs.

Anami

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 304
Re:utódok biológiai oldalúsága
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 11. - 11:09:16 »
Sziasztok!

Nekem volt egy szomszédasszonyom, akinek 3 ikerterhessége volt és 1 egyes terhessége. Szegénynek végül csak 1 ikerpár maradt meg.

Az én ikreim esetében Noémi az "A" baba és bal kezes, Gergő a "B" baba és jobb kezes. A számozás-úgy tudom- a méhben való elhelyezkedés szerint történik.

Az iker féltestvéreim harmadik és negyedik gyerekek lettek. Mindketten jobb kezesek (ez is alátámasztja Leduc elméletét)

A saját kezűségem nem tiszta nekem, mert a betegségeim és több teszt bal kezességet mutat, de anyukám állítja, hogy én vagyok az első gyereke, terhessége. Ez csak úgy képzelhető el, ha nekem is volt egy ikertestvérem, aki meghalt a magzati kor első heteiben. Ez alátámasztaná, hogy miért érzem kisgyerek koromtól kezdve olyan egyedül magam...
üdv.
Anna