Szerző Téma: 079 porckorongsérv, gerincsérv MA o  (Olvasták 5087 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
079 porckorongsérv, gerincsérv MA o
« Dátum: 2010. November 28. - 21:16:45 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus mozgással, elmozdulással kapcsolatban.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelennek érzem magam mozgásra, mozgatásra, helyváltoztatásra, behajlításra, nem boldogulok vele. Porcok, inak a testben több helyen vannak, az elhelyezkedést az önbecsülés letörés vonatkozása határozza meg. (Egyéb részletek Az önbecsülés letörések funkcionális vonatkozása c. Szerv Atlasz lapon, 4.1.5.)

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.2.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.5.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)




Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



Hátcsigolyák: Központi önértékelés letörés, úgy ahogy vagyok, nem vagyok elég jó.
Derék és farcsont: "Nem vagyok elég jó, nincsen támogatásom, nem tudok kire/mire támaszkodni"

A biológiai oldalúság a konfliktus szociális vonatkozásával együtt határozza meg az elváltozás megjelenésének oldalát: jobbkezesnél jobb váll - partner kortárs vonatkozás, jobbkezesnél bal váll - anya/gyermek, (szakmai) előd/utód, gondozó/gondozott vonatkozás. Balkezesnél bal váll - partner kortárs vonatkozás, balkezesnél jobb váll - anya/gyermek, (szakmai) előd/utód, gondozó/gondozott vonatkozás.

Okozhatja helytelen tartás, görnyedős életmód is, azonban lokális sorvadás, gyulladás nincsen konfliktus-aktivitás nélkül.

Ízületi fájdalmaknál mozdulatlanság, legkevésbé fájdalmas póz megtalálása, a hideg borogatás elviselhetővé teszi a fájdalmat.

Fájdalom idején erőltetni, tornáztatni nem szabad, mert a fájdalom biológiai értelme a mozgatási aktivitás visszafogása, hátráltatás, hiszen a gyulladt, duzzadt ízületek a megoldás utáni szakaszban deformálódhatnak.

Vigyázat! A fájdalom, a mozgatási hátráltatottság kiválthat további, immáron a test adott pontjára asszociált önbecsülés letörést, pl. "nem tudok a hátfájásom, derékfájásom miatt mozogni, ezért nem vagyok elég jó" és ez beindíthat ördögi kört. Tudatos embernél ez nem fordulhat elő.

Lásd még az ízületi gyulladás, arthritis c. témát.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:porckorongsérv, gerincsérv
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 21:16:51 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: discushernia, discus hernia, protrusio disci, limbio hernia, porckorongsérv, gerincsérv, rachikele, porcsérv, morbus vertebrae, lumbágó, lumbago

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:porckorongsérv, gerincsérv
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 21:16:59 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

hargiagi

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:porckorongsérv, gerincsérv
« Válasz #3 Dátum: 2011. Július 05. - 19:31:16 »
Sziasztok,

az én problémámról nem találtam információt, ezért itt kérek segítséget. Az MR leletemen a következő látható: a 4-5-ös nyaki csigolyák között egy lapos sérv, az 5-6-os között jobb oldalt egy 2,5 mm átmérőjű sérv, ami a liquor-teret teljesen összenyomja és a gerincvelőt modellálja, a 6-7-es közötti pedig szintén egy lapos sérv, ami a baloldali kilépő gyököt nyomja.

Mely vonatkozású önleértékelési konfliktusban lehetek érintett a fentiek alapján? Mindenképpen szeretném elkerülni a műtétet, ezért kérném a véleményeteket, segítségeteket, menthető -e még ebben a fázisában az állapotom.

Üdv,
Ági

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:porckorongsérv, gerincsérv
« Válasz #4 Dátum: 2011. Július 08. - 22:08:16 »
Mely vonatkozású önleértékelési konfliktusban lehetek érintett a fentiek alapján?

Ági, a nyaki csigolyák elváltozásának hátterében igazságtalansággal kapcsolatos önértékelés letörés áll: "nem vagyok elég jó, mert nem tudok kiállni az igazamért, nem tudok fejet hajtani a tisztességtelenség előtt, nem tudok mit tenni a hazugság ellen". "Nyakasság" konfliktus.

Mindenképpen szeretném elkerülni a műtétet, ezért kérném a véleményeteket, segítségeteket, menthető -e még ebben a fázisában az állapotom.

Ezt senki nem fogja tudni megmondani neked ezen a fórumon, mivel nem diagnosztizálunk, nem prognosztizálunk. Te hogy érzed? Végérvényesen megoldottad a konfliktusodat? Kifutott már a különprogram, vagy még tart? Ha tart, akkor még mennyi ideig?

Ezeket a kérdéseket megválaszolva ki tudod számolni, mikorra fut ki a különprogramod. Ezek alapján Neked kell döntened. Üdv, Virág