Szerző Téma: 104 szürkehályog MA  (Olvasták 4543 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
104 szürkehályog MA
« Dátum: 2010. November 28. - 21:43:25 »
ED1
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: Vizuális, látással, látvánnyal kapcsolatos elszakadási, kapcsolat- vagy érintkezés-megszakadási, elhatárolódási konfliktus. Nem látom őket eleget. Félek, hogy nem fogom őket látni. Hiányoznak, bárcsak láthatnám őket. Látni akarom, csak nem szabad, nem lehet, nem engedik. Belepusztulok, ha nem láthatom. Vagy éppen nem akarom látni, nem bírom nézni, bántja, zavarja a szemem, nem bírom elviselni a látványát. Több visszaesés után: Nem bírok a kötőhártya gyulladástól megszabadulni, állandóan piros, viszket, csipázik a szemem, és ez zavar engem.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.5.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: kötőhártya, szaruhártya, lencse sorvadás, fekélyesedés. Egyenletes, réteges, lapos szövetcsökkenés indul be a lencsében is. Betegség-nevek: fekélyesedés, szövetcsökkenés. A KA szakaszban érzéketlenség van, ezért ezt nem szokták észrevenni, nem tűnik fel.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, vírusokkal, a laphám túlérzékenységével: viszketés, fájdalom. Feledékenység is jelentkezhet. Betegség-nevek: kötőhártyánál conjunctivitis (kötőhártya gyulladás), szaruhártyánál ún. keratitis, szaruhártya zavarosodás (trachoma), vörösödés, csipásodás. A lencse gyógyulási, helyreállítási folyamata, hegesedése is láthatóvá válik: szürke hályog (sebhely a szemlencsében).

Az elváltozás biológiai értelme: optika-vékonyítás, és az agyi góc miatt feledékenység, hogy könnyebben elfelejtsük azt, aki hiányzik vagy akinek/aminek nemkívánatos a látványa.

A Szerv Atlasz lapon feltüntetett szövetrészeket az Anyatermészet a szenzorikus kéregbe idegezte be, és a kiváltó konfliktust ide programozta be, ebbe az agyi területbe - mintha csak feltett szándéka lett volna a feledékenység előidézése. A szenzorikus kéregmezőbe becsapódó léziós góc mindig együtt jár feledékenységgel: akinek a látványa hiányzik vagy nem tetszik, könnyebben megfeledkezzünk róla. Hogy éppen melyik szövet lesz érintett, azt a vizuális elszakadási konfliktus súlyossága határozza meg:
- enyhe konfliktus - kötőhártya,
- súlyosabb konfliktus - szaruhártya,
- nagyon súlyos konfliktus - szemlencse.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szürkehályog
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 21:43:32 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonímák: katarakta, catharact, cataract, catarata

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szürkehályog
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 21:43:38 »
Esettörténet: a következő alábbi hozzászólásokban: (link)

Arnica

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:szürkehályog
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 11:36:07 »
OK, értem a konfliktusokat. De, mit lehet tenni ezek feloldására?  Volt már olyan, hogy a konfliktusok megoldása után a szürkehályog  feltisztult, vagy csak a műtéti megoldás az egyetlen járható út?

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:szürkehályog
« Válasz #4 Dátum: 2011. November 01. - 01:28:25 »
Helló Arnica! Lényeges, hogy a szürke hályog a megoldás utáni szakaszban jelentkezik, tehát olyankor már nincs mit feloldani, max. a konfliktust kell tudatosítani, hogy ne essünk bele újból.

Találkoztam olyannal, aki válltig állította, elmúlt az enyhe(!) szürkehályogja. (Bennem kérdéses, vajon neki nem csak "szoftos üvegtest zavarosodása" volt-e, mert leleteiket nem láttam, csak beszámolójukat hallottam... és csak azt hiszem el, amit magam láttam, vagy megtapasztaltam...)

Elvileg a szürke hályog nem más, mint a szemlencse fekélyesedés megoldás utáni szakaszában jelentkező sebhely a lencsében. (Persze tudatában vagyok az univerzum holografikus természetének, természetfeletti képességeinknek és hogy képesek vagyunk a szöveteinket átalakítani, csak ezt nekem még senki nem produkálta.)

Olyanokkal találkoztam inkább, akiknek (volt leletük róla) és nem múlt el. Ha a látás jelentős mértékben romlik, ilyenkor szemlencse-műtétet szoktak javasolni, amikor a bezavarosodott, beszürkült lencsét kicserélik áttetsző műanyagra. Így, bár szemüveget kell hordani, de legalább újból lát az ember.

Arnica

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:szürkehályog
« Válasz #5 Dátum: 2011. November 01. - 06:51:46 »
Kedves Rob!

Köszönöm a válaszodat. A cataracta a jobb szememen az idén nagyon gyorsan romlott. Az  ezzel kapcsolatos konféiktust a következők okozzák számomra:
a tb által finanszírozott műtétre jövő év februárjában kerülhet sor.
Ugyanakkor felajánlottak egy magánklinikát is, ahol csak a lencse  szemenként 160-330 e Ft-ba kerülne, de a műtétet hamar elvégeznék. Vannak kétségeim. :-[
Közben a következő lehetőségről is értesültem: a 0. 10. és 20 percben 3-3 dl tiszta vizet meginni és az azt követő 3 percben szünet nélkül pislogni. Most ezt próbálom.

Arnica

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:szürkehályog
« Válasz #6 Dátum: 2011. November 01. - 15:09:10 »
Ahogy érzed, csak arról ne feledkezzünk meg, hogy krízis idején a túlzott folyadékbevitel (átmenetileg) ronthat a tüneteken (esetleges túlödémásodás).