Szerző Téma: 111 szédülés, szédelgés, vertigo  (Olvasták 2939 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
111 szédülés, szédelgés, vertigo
« Dátum: 2010. November 28. - 23:44:40 »
ED1
Konfliktustípus: akusztikus és egyensúllyal kapcsolatos elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: 1. hanggal, hangokkal, hallással kapcsolatos visszautasítási konfliktus. Konkrét (hallott) hanggal, hangfrekvenciákkal kapcsolatban: Ez bántó, zavar, nyomaszt, irritál, terhemre van, nem bírom, nem akarom hallani, hallgatni. Utálom a fülcsengésemet. Nem hagy békén valaki és hallgatnom kell ami engem nem érdekel. Beszéd, szidkozódás, kiabálás, zaj, ricsaj hallásának elutasítása. Hang információval kapcsolatban: Nem hiszek a fülemnek. Nem kérek abból, amit hallanom kell.
2. Eleséssel, zuhanással, egyensúlyvesztéssel kapcsolatos konfliktus. Félek, h. elesek, lezuhanok. Láttam, hallottam valakit zuhanni, leesni, és ettől kaptam sokkot.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.12.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: 1. túlérzékenység (csak) azokra a frekvenciákra, amelyet a konfliktusnál hallottunk: fülzúgás, fülcsengés, fütyülés, sípolás, sistergés.
2. szédülés, egyensúlyvesztés, oldalra menés, oldalra dőlés, lateralizálás. Betegség-nevek: 1. tinnitus (fülcsengés), 2. vertigo (egyensúlyzavarok).

M.U. szakaszban: 1. érzéketlenség azokra a frekvenciákra, amelyet a konfliktusnál hallottunk. Átmenetileg részleges halláscsökkenés vagy az adott fül süketsége.
2. a szédülés, oldalazás eltart a krízisig, majd a B-utószakaszban a hallási és egyensúlyozási funkciók maradéktalanul visszatérnek.

Az elváltozás biológiai értelme: az ember nem akar valamit hallani, baja van az egyensúlyozással (vagy újból visszaesik a konfliktusba, sínek vagy új konfliktus hatására), a szervezet az aktív szakaszban a tünetekkel figyelmezteti, emlékezteti, hogy ezt még nem oldotta meg.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szédülés, szédelgés, vertigo
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 23:44:47 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Vertigo: szédülés, szédelgés
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom: Eleséssel, zuhanással kapcsolatos konfliktus. "Félek, hogy elesek. Elestem, vagy láttam, hallottam valakit zuhanni, elesni."
Okozhatja gyógyszermellékhatás, illetve túl alacsony/magas vérnyomás is (ld. még: vese parenchyma).

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szédülés, szédelgés, vertigo
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:44:53 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)