Szerző Téma: érgörcs (mozgásérzetek, érfal-simaizom-fibrilláció)  (Olvasták 4724 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
érgörcs (mozgásérzetek, érfal-simaizom-fibrilláció)
« Dátum: 2010. November 26. - 19:30:32 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:érgörcs (mozgásérzetek, érfal-simaizom-fibrilláció)
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 19:30:37 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:érgörcs (mozgásérzetek, érfal-simaizom-fibrilláció)
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 19:30:42 »
asd

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:érgörcs (mozgásérzetek, érfal-simaizom-fibrilláció)
« Válasz #3 Dátum: 2012. Augusztus 23. - 09:54:52 »
Sziasztok,

tegnap éjjel volt egy nagyon érdekes megtapasztalásom.
Arra ébredtem kb 1 óra alvás után, hogy a bal karomban a főér csuklótól a vállig fibrillál. Ez kb fél percig tartott,  majd ezután már csak  egy tompa sajgást  éreztem  végig a karomban pár percig. Most még a a könyökhajlatban érzékeny, mintha vért vettek volna.
Nagyon furcsa érzés volt. Az EPkrízist a fibrillációt kísérő pisiszakasz és a  többórás  se- kép-se- hang- állapotnak tűnő, mindössze  alig 1 órás alvás is jelezte.

Balkezes vagyok, így a bal oldal (kor)társ vonatkozást jelent. Viszont semmi sem ugrik be, amiben "áramoltatási" konfliktusom lett volna.

Kérlek súgjatok, milyen tapasztalataitok vannak, milyen konfliktus-típus állhat emögött? Hol kutassak?

köszönöm:

Helga

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:érgörcs (mozgásérzetek, érfal-simaizom-fibrilláció)
« Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 07:50:57 »
      Kedves Helga!

      Az a véleményem, hogy egyszerűen az történt, hogy egy szerencsétlen testhelyzetben az az érszakasz nem tudott elegendő vért áramoltatni, mert egy részén fizikailag összelapult valamelyest. Ez azt jelenti, hogy a vonatkozó különprogram lezajlott, mert nem kell ahhoz mindíg szimbolikus értelmű konfliktusnak történnie. Ez a tendencia, hogy főleg szimbolikus értelműek a konfliktusok, nem régóta van (néhány tíz- százezer év), előtte az őskorban leginkább a valós életben megesett "malőrök" (váratlan szituációk) túlélése érdekében lett létrehozva a teremtő által a legtöbb különprogram, és természetesen ez az eredeti képesség is megmaradt az élő lényeknél.

       Főleg sovány embereknél szokott ez előfordulni, tudom magamról, esetleg nálad is jellemző ez?

     

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:érgörcs (mozgásérzetek, érfal-simaizom-fibrilláció)
« Válasz #5 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 08:24:36 »
Kedves János!

Köszönöm a válaszodat, mivel lelki  konfliktus nem találtam meg, teljesen el tudom fogadni, amit írtál.

Nem vagyok sovány (sőt vannak rajtam cupákok) és teljesen  hanyatt feküdtem, ahogy szoktam, az alvási pózban nem volt semmi kényelmetlen. Az  lehet, hogy korábban viszont történ valami "elfekvés".
Nem elfekvéses zsibbadás volt ez, hanem egy az egyben a teljes érszakasz remegése. Ezért is volt furcsa, szokatlan. Ha nem hallottam volna előtte érfibrillációról, akkor tuti összeijedtem volna magam.

Üdvözlettel
h