Szerző Téma: 052 veserák, vese-gyűjtőcsatorna-adenokarcinoma MA  (Olvasták 3231 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
052 veserák, vese-gyűjtőcsatorna-adenokarcinoma MA
« Dátum: 2011. Április 22. - 05:34:43 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, a „falat” (folyadék, pénz, segítség vagy vmi túléléshez szükséges dolog) elmaradása.

Érzelmi tartalom: Elhagyatottsági, magányossági, partravetettségi, megfeneklettségi, kiszáradási, továbblétezési, lé(t)bizonytalansági, kilátástalansági, menekültségi konfliktus. Mindenem odavan. Mindent elveszítettem (ami nekem fontos). Ellehetetlenültem. Zátonyra futottam. Nem ott vagyok, ahol lennem kéne. Teljesen egyedül maradtam, magamra hagytak.
Elhagytak. Már olyan régóta nincs lelki társam. Nem látnak el, nem gondoznak, én meg nem tudom magam ellátni. Nekem létfontosságú most, hogy egy kis kedvességet szeretetet, törődést, társaságot gondoskodást kapjak, és nem kapom meg. Nem tudok kire/mire hagyatkozni, magamra maradtam. Partra vetett halnak érzem magam.

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.20.   2.1.21.   2.1.B.   2.1.C.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: a vese-gyűjtőcsatornák képessége, hogy daganat nélkül is, mindössze a megduzzadásukkal „elzárják a lefolyót” = folyadék-elakadás, -visszatartás. Intenzívebb, hosszabb konfliktusnál megjelenhet karfiolszerűen növekvő, kiválasztó jellegű vagy laposan növekvő, felszívó jellegű mirigydaganat. Betegség-nevek: veseleállás, veseelégtelenség (akár mindössze 150 ml vizelet naponta!), anuria, oliguria, a test dagadása, ödémásodás,  vizenyőképződés, toxémia és vese-adenokarcinóma (a kimutathatóságához idő kell). A hosszan tartó egyenletes, enyhe konfliktusaktivitás tbk. elhízás-szerű test-felvizesedést okoz.

M.U. szakaszban: tuberkulotikus elsajtosodás, a keletkezett új vese-gyűjtőcsatornákat a gombák elbontják - zavaros, gennyes vizelet. Betegség-nevek: vese gyulladás, vese gombás „fertőzése”, vesetuberkulózis, véres vizelet (hematuria), proteinveszteség (albumin-, proteinuria, ami veszélyes lehet, ha nincs észrevéve és pótolva). A krízisben sajgó, húzó, csavaró érzettel járó vesegörcs jelentkezhet. Ilyenkor, ha a vese-gyűjtőcsatorna érintett, az enyhe derék-melegítés görcsenyhítő, lazító hatású.

Az elváltozás biológiai értelme: a lefolyó elzárásával, az újrahasznosítás fokozásával, a folyadék visszatartással meghosszabbodik a túlélési idő.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:veserák, vese-gyűjtőcsatorna-adenokarcinoma
« Válasz #1 Dátum: 2011. Április 22. - 05:34:50 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:veserák, vese-gyűjtőcsatorna-adenokarcinoma
« Válasz #2 Dátum: 2011. Április 22. - 05:34:54 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)