Szerző Téma: 040 tüdőrák, tüdő adenokarcinóma MA  (Olvasták 6804 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
040 tüdőrák, tüdő adenokarcinóma MA
« Dátum: 2010. November 28. - 23:36:18 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, az „éltető levegő falat” bekebelezése, felvétele, megszerzése.

Érzelmi tartalom: FulLADás-veszély félelmi konfliktus. Nem most azonnal, hanem - várhatóan, hamarosan, nemsokára bekövetkező fulladás- és halálveszély érzés (félelem). Félek a haláltól! Nem akarok meghalni! Nem akarok megfulladni! Veszélyben az életem! Rákos lettem, meg fogok halni! Már csak idő kérdése. Nem fuldokoltam akkor, (értsd a közvetlen halálveszély még nem volt ott), de intenzíven attól féltem, hogy be fog következni. Félek, hogy el fog fogyni a levegőm, és akkor (majd) meghalok (megfulladok). Az állatvilág fulladás-veszély és fulladás-halálfélelmi-konfliktusa az emberi fajnál leginkább a halálfélelmi-pánik-konfliktusnak felel meg.

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.8.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: karfiolszerűen növekvő, kiválasztó jellegű vagy laposan növekvő, felszívó jellegű mirigydaganat.
Betegség-nevek: tüdő-adenokarcinoma, tüdő-körgóc. Egyetlen mirigydaganat körgóc - másvalaki (pl. szeretett hozzátartozó)
halálától való félelem, kettő vagy több körgóc - saját elhalálozástól való félelem.

M.U. szakaszban: tuberkulotikus elsajtosodás, tüdő-tbc = a tuberkulózis gombabaktériumok elbontják a körgócot.
Betegség-nevek: tbc vagy „tuberkulózis fertőzés”. Tüdőpenész (aspergillosis), alveolitis, VTKA: tüdőtágulat (emphysema).
A tüdő tbc-t mindig megelőzi konfliktus és kisebb-nagyobb, gyakran észrevétlen daganat.

Az elváltozás biológiai értelme: a tüdősejtek szaporítása, a gyorsabb, hatékonyabb oxigénfelvétel érdekében.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:tüdőrák, tüdő adenokarcinóma
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 23:36:25 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Carcinoma pulmonis: tüdőrák
Konfliktustípus: un. "falat"-konfliktus: a levegő "falat" bekebelezése.
Érzelmi tartalom: halálfélelmi pánik konfliktus. "Félek a haláltól! Rákos lettem, meg fogok halni."

Ez egy gyakori "áttét", de mivel áttét bizonyítottan nem létezik, ez egy gyakori következménykonfliktus. Rákos diagnózisnál a nem megfelelő hangnemben történő diagnózisközlés is elindíthatja ezt a különprogramot.

Kapcsolódó Biologika TV video:
A tüdő leggyakoribb betegségei: a tüdő alveolák és a hörgő-laphám elváltozásai és azok összefüggései


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:tüdőrák, tüdő adenokarcinóma
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:36:31 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

fegye

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:tüdőrák, tüdő adenokarcinóma
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 05. - 19:46:12 »
Sziasztok!
Jobb oldali tüdősorvadásom volt másfél éve,eltávolították a jobb alsó lebenyt, és körülötte 4-nyirokcsomóban adenokarcinóma volt a diagnózis. kemó és sugár után, 3-nyirokcsomót nagyobbnak talált a PET-CT, ezért újra kemót akartak, de én visszautasítottam. Ennek a sokk hatására(júniustól-szeptemberig) néhány új folt keletkezett a jobb tüdőn. Most december óta lázas vagyok, és a mostani röngenfelvétel,ball tüdőben látható nagyszámú borsó-cseresznye nagyságú árnyék látható.Ez csak röngen felvétel, de azt írták rá, hogy metastasisnak felel meg.
Még a GNM tanultak alapján is azért, sajnos a halálfélelem nem tűnik el azonnal, és én csak novemberbe tanultam. Valószínü összefüggésben van a mostani lázas izületi fájdalmammal. Mitévő legyek, hogyan oldjam a konfliktust, és szabaduljak meg a félelmeimtől. Bármilyen tanácsnak nagyon örülök. Üdv: Fegye

szerk: a másikon megkaptam a választ a konfliktus kezelésre, és akkor a tüdővel hol tartok, mire számithatok?