Szerző Téma: gyomorideg  (Olvasták 4664 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

e_ildi

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
gyomorideg
« Dátum: 2011. Július 01. - 23:47:20 »
16 éves fiam 3 napja folyamatos gyomoridegre panaszkodik. Látszólag nincs probléma. Hol keresgéljünk?
Kösz

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:gyomorideg
« Válasz #1 Dátum: 2011. Július 05. - 02:55:29 »
Ildi, tudnád pontosítani a tüneteket, hogy pontosan mit ért a fiad gyomorideg alatt?

Addig is... Gyomorégés, gyomorfájdalom jelentkezhet a gyomor kis kanyarulatának különprogramjában, KA szakaszban vagy EK-ben, mivel az érzékenység lefutása belső bőr séma szerinti. A vonatkozó konfliktus düh, mérgelődés vagy birtokbosszúság. Üdv, Vadvirág

e_ildi

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:gyomorideg
« Válasz #2 Dátum: 2011. Július 05. - 06:42:38 »
Vadvirág,

mi itt gyomoridegnek nevezzük az a gyomortájékon érzékelhető fura, ideges, talán picit remegő érzést, ami vizsgadrukk vagy más előre várható elkerülhetetlen, stresszes szituáció miatti félelem során lép fel (ezt most fogalmaztam meg magamnak is).
Lehet, hogy épp a kiskanyarulat? De az bosszúság, és nem félelem.
Mindenképp valami zajlik, lehet épp sejtsorvadás.
A rekeszizom lehet-e?
Egyelőre nem tudatos neki, hogy milyen konfliktustól szenved.

Kösz és Üdv.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:gyomorideg
« Válasz #3 Dátum: 2011. Július 05. - 15:08:00 »
Ildi, köszönöm a pontosítást.

Jó kifejezés a vizsgadrukk, a tanév végén aktuális is. A vizsgadrukknál eddigi tapasztalataim szerint 2(-3) konfliktus a legjellemzőbb.

Az egyik a "legyen meg": létszükségletem (ezért falat konfliktus), hogy jól sikerüljön, megdolgoztam érte, sokat tanultam, szeretném élvezni az eredményét (jellemzően dolgozatíráskor), esetleg nem bírom megemészteni, hogy nem sikerült - ami a gyomor nagy kanyarulatát érinti. Erről a különprogramról (gyomor nagy kanyarulat) bővebben itt olvashatsz: KA szakasz, MU szakasz.

Vizsgadrukk hatására érezheti úgy az ember, hogy szeretne már túl lenni rajta és megszabadulni tőle, de ez nem a gyomrot, hanem a beleket érinti. A MU szakaszban a hasmenésről szokták észrevenni, ez a legjellemzőbb tünete. Erről a különprogramról bővebben ITT olvashatsz.

Elképzelhetőnek tartom a frontál-félelmi konfliktust is: "előre félek valamitől (pl. vizsgától), ami rám vár és veszélyt jelent". Ez a különprogram nem érinti a gyomrot, viszont nagyon sokféle, mással összekeverhető tüneteket produkál, pl. szapora pulzus, mellkasi fájdalom, légszomj. Ez utóbbi vonatkozásában elképzelhetőnek tartom a rekeszizom érintettségét is. Erről bővebben ITT olvashatsz.

Ha nincs hányingere, hasmenése a MU szakaszban, ez utóbbit érdemes megnézni. Mi a helyzet az év végi bizonyítvánnyal?

A legbiztosabb természetesen az, ha megkérdezed a fiadat, érte-e valamilyen konfliktushelyzet az utóbbi időben, és ha igen, azt milyen érzelmi tartalommal élte meg (hiszen mégis csak az ő érzéseiről van szó, ő tudja a legjobban, mi történt vele). Üdv, Vadvirág