Szerző Téma: mononukleózis  (Olvasták 5543 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

nagykolett

  • *
  • Hozzászólások: 1
mononukleózis
« Dátum: 2011. Július 15. - 16:33:56 »
Mit érdemes tudni a mononukleózisról?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:mononukleózis
« Válasz #1 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 17:37:16 »
Nagykolett, a monomukleózis egy olyan tünetegyüttes, ami sok tünet egy kalap alá vételével kapott egy új nevet.
A biológiai hátterét sokkal könnyebb megérteni, ha összegyűjtöd a tüneteket és egyesével megnézed, hogy mi mihez tartozik.

A leggyakoribb tünetek az alábbiak:
   - láz: bármely különprogram MU szakaszában, általános tünet
   - torokfájás: pontosítást igényel, konkrétan mely szövet érintett, a fájdalom általában a MU szakasz tünete
   - fejfájás: bármely különprogram MU szakaszában, általános tünet
   - izomfájdalom: mozgással kapcsolatos önértékelés letörés MU szakaszában vagy fizikai megerőltetés hatására
   - rosszullét: bármely különprogram MU szakaszában vagy EK-ben, általános tünet
   - étvágytalanság: bármely különprogram KA szakaszában vagy EK-ben
   - megdagadt nyak: pontosítást igényel, konkrétan mely szövet érintett, a tünet MU szakaszra utal
   - szemhéj megdagadása és kiütések: szemhéjjal kapcsolatos elválasztás, elhatároldóás MU szakaszban
   - mandulák megnagyobbodása: "nem lett meg" érzelmi tartalom KA szakaszban; ha gyulladt, MU szakaszban
   - nyirokcsomók gennyesedése: közepes erősségű hátráltatottsági önértékelés letörés MU szakaszban
        vagy bármely különprogram MU szakaszában, amikor a helyreállítási folyamatok miatt a nyirokrendszer túlterhelt

Esetleges "komplikációk":
   - enyhe májgyulladás: enyhe nélkülözési konfliktus MU szakasz tünete
   - lépmegnagyobbodás: vérzéskonfliktus MU szakasz tünete

Ahány szervrész érintett, annyi konfliktus, annyi értelmes biológiai különprogram.

Ritkán fordul elő. Nem csoda, hiszen minél több különprogram tüneteit mossák össze egy betegségnév alatt, annál kisebb a valószínűsége, hogy egy embernél egyszerre jelentkezzen mind az összes (vagy legalábbis a legtöbb) tünet. Üdv, Vadvirág

gika

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:mononukleózis
« Válasz #2 Dátum: 2012. Április 25. - 13:25:37 »
És az Epstein-Barr vírus - aminek a jelenlétére utalnak mononukleozisnal - minek a helyreállításában vesz részt?

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:mononukleózis
« Válasz #3 Dátum: 2012. Június 18. - 13:17:23 »

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:mononukleózis
« Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 22:44:38 »
Sziasztok,

lányom 3 évesen "szedte össze", az orvos nem ismerte fel, mandulagyulladásra gyanakodott, adta volna neki az újabb és újabb antibiokat.
Két hét után esett le neki, amikor már "egyértelmű" tünetek voltak, hgy mi ez. Irány  a László kórház, ahol kedves aranyos antibio ellenes drnénikkel találkoztam. 20 éve küzdenek a  háziorvosokkal, bevallásuk szerint reménytelenül.

Elmondták, az antibio szigorúan tilos mononucleosis esetén. Helyette: sok pihenés,  és egyen a gyerek, amit szeret és amit csak  bír. Különösen jó a jégkrém, fagyi (gyors szénhidrátforrás) , a csipsz és pommber maci: ledörzsöli a lepedéket a torokról, ezzel segíti az új hám kialakulását.

Utána havi szinten jártunk laborba: pisi, vérvtel, ugyanis májfunkciós zavarokkal riogattak bennünket.
Hálisten, egyikünk sem hitte el.

Akkor nézzük a hátteret.... mitől lehet egy 3 évesnek csókbetegsége? Tőlem. Előtte fél éve nálam volt DHS.
Egyfajta nemi birtokvesztés önbecsülés letöréssel (nem vagyok elég jó nő),  félelem (egzisztencia elvesztése, nem tudom a gyereket eltartani-gyesen vagyok- éhezni fogunk) és marhára elegem volt abból, hogy SZERINTEM (!!!) apuka másvalakit csókolgat (vagy szeretne) helyettem/helyettünk. És mellette hatalmas düh az egész világra - én a szegény áldozat. Levette a gyerekem mi történik bennem, szerintem érezte és megviselte.

Ekkor mondtam: na ezt nem. Többet nem fogom magamat úgy belelovalni dolgokba, hogy annak a gyerek igya meg a levét.

üdv H