Szerző Téma: 093 hererák MA  (Olvasták 9682 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
093 hererák MA
« Dátum: 2010. November 26. - 21:42:59 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörés, önértékelés csökkenés, hozzátartozó jelenlétének, földi létezésének megszűnése miatt.

Érzelmi tartalom: 1. Mélységes veszteSSégi konfliktus hozzátartozónak érzett élőlény vonatkozásában: gyermek, feleség, élettárs, szülők, barátok vagy szeretett háziállat (kutya, jószág) fájdalmas elvesztése (elhalálozás vagy elhagyás következtében). Nincs itt velem, nem vigyáztam rá eléggé. Egy vagyonba került ez a versenyló.
2. Nemi vonatkozású önbecsülés letörés. Nem vagyok elég férfias. Gyermeknemzésben, családalapításban, férfiként, férfiasságban csődöt mondtam.

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.16.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, sorvadás, sejtek egybeolvadása, lyukak a here-szövetben, ami férfi hormon csökkenéssel, nemi érdektelenséggel jár együtt. Betegség-nevek: aszexuális viselkedés, here nekrózis. Ritkán diagnosztizálják, mert nem okoz különösebb panaszokat.

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével. Betegség-nevek: ciszta, daganat, hererák. A megoldás utáni szakasz elején indul be a cisztaképződés. Ez lehet herén belüli vagy onnan kifutó nagyobb méretű ciszta. A ciszták duzzanatai vagy a cisztaképződés járhat görcsökkel, akár erős fájdalmakkal. A ciszta 9 hónap alatt kiegészítő here szövetté válik.

Az elváltozás biológiai értelme: a kiegészítőleg képződött szövettel a férfi nemi jellegei hangsúlyozódnak és termékenyebbé válik (utódpótlás).

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hererák
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:43:29 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Neoplasma testis és seminoma: heredaganat, hererák
Konfliktustípus: önértékelés letörés, önértékelés csökkenés
Érzelmi tartalom:
1. Mélységes veszteségi konfliktus hozzátartozónak érzett élőlény vonatkozásában: gyermek, szülők, barátok vagy szeretett háziállat (kutya, macska, ló) fájdalmas elvesztése (elhalálozás vagy elhagyás folytán).
2. Nemi vonatkozású önértékelés letörés. "Nem vagyok elég férfias. Férfiként, férfiasságban csődöt mondtam."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hererák
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:25:14 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

   - hererák, párkapcsolati veszteség - írta: Döme

Döme

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:hererák
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 24. - 14:14:52 »
Sziasztok!

  Szeretném idézni a témában dr. Hamer gondolatait, amelyek a(z egykori) Pilhar.com weboldalon (voltak) olvashatóak:

"… A herekarcinómának (hereráknak) két fajtája van, a teratóma és a szövetközi here-nekrózis. Ezeknek csíralemez származása is különböző.
 
  Teratómánál a hameri góc a középagy koponyai részében fekszik (Kivétel!), és a konfliktus aktív szakaszban kompakt tumort növeszt [táblázat g.32.].
  A konfliktus előrehaladtával a hameri góc is növekszik az agyban, ez azt jelenti, hogy egyre nagyobb területetre terjed ki, ill. az érintett területre egyre nagyobb hatást gyakorol. Egyidejűleg a szerven is előrehalad a tumor, ami azt jelenti, hogy intenzív sejtosztódás következtében egyre nagyobb tömegű lesz a daganat. Ennek a hátterében mindig egy súlyos veszteségi konfliktus áll, többnyire egy szeretett személy halála, aki lehetett a gyermek, a legjobb barát, de akár egy állat is. A konfliktus megoldás utáni szakaszában a daganat növekedése megáll, de csak lassan, mert minden embrionális szövetnek embrionális „növekedési lendülete” van.*
  Biológiai szempontból a teratómának az az értelme, hogy egy közeli hozzátartozó elvesztésekor, azaz biológiai szükség esetén, a szervezet megkísérli bekapcsolni azt a programot, amely az embert ősrégen még képessé tette a szűznemzésre.
 
  A szövetközi here-karcinóma a valóságban egy nekrózis (szövetcsökkenés) a hereszövetben. A hameri góc a nagyagy velőállományában fekszik, okozója egy veszteségi konfliktus, amit egy ember halála vagy távozása idézett elő, de oka lehet még egy nővel történő csúnya, félig nemi jellegű konfliktus is, ez azonban ritkán fordul elő [táblázat: o.r.b.14. + o.l.b.13.].
  A konfliktus-aktív szakaszban a teratomával ellentétben itt egy nekrózis lép fel, azaz egy szövetcsökkenés a hereszöveten belül. Az érintett herében tapasztalható enyhe húzó érzésen kívül ilyenkor külsőleg nem látható semmi.
  A gyógyulási szakaszban, tehát a konfliktus megoldódása után, egy here-ciszta képződik, ami a hormontermelő hereszövet menyiségének megnövekedése.
  A biológiai értelem itt a gyógyulási szakaszban van, amikor a megkeményedett hereciszta lényegesen több férfihormont (tesztoszteron) termel, hogy ezáltal a közösülési képesség és kedv a férfi részéről megnövekedjen, így segitve elő, hogy a(z elvesztett gyermek vagy partner miatt kialakult) veszteség pótolható legyen…"


A veszteségi konfliktusról a következőket írja dr. Hamer:

"… Ez a DHS… mindig egy konfliktus élmény, nem pedig valami sorscsapás, vagy egy olyan esemény, amin a páciens úgysem tudott volna semmit sem változtatni. Valaki másnak a halála, akár egy szeretett személyé is, csak akkor okoz konfliktust, ha a páciens úgy érzi, hogy emiatt valamilyen szemrehányást tehet saját magának…"


 *Végül egy megjegyzés: Az előző fórumon tévesen céloztam rá, hogy teratómánál a daganat magától elbomlik az MU szakaszban. Úgy tűnik, ilyesmiről nincs szó, ezek szerint korábban vagy félreértettem valamit, vagy rosszul emlékeztem a dologra, amiért utólag is elnézést kérek! ~Döme~


Döme

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:hererák
« Válasz #4 Dátum: 2011. Április 07. - 19:11:26 »
  Üdv Mindenkinek!

  Mivel ebben a témában személyesen is érintve vagyok, és mivel a régi fórum már nem olvasható, szeretném itt is megosztani a tapasztalataimat.

  (Egyúttal kérem a T. elbíráló Moderátort, ha jónak látja, az esettörténeteknek megfelelő helyre csoportosítsa a hozzászólást!)

  2008. májusban véletlenül észrevettem, hogy a baloldali golyóm meg van duzzadva és meg van keményedve. Leültem az internet elé, és rákerestem a tünetekre, csakhamar megkaptam a drámai választ: Hererák!
  Egyúttal eszembe jutott egy korábbi felfedezésem is, amikor ugyanez a golyóm a másikhoz képest abnormálisan kicsinek tűnt, de már akkor is kemény volt az egész. Sajnos ez utóbbi esetnek az időpontjára mindmáig képtelen vagyok visszaemlékezni, lehet, hogy csak hónapokkal, de az is lehet, hogy évekkel korábban volt 2008. májushoz képest. Az interneten olvasottak alapján mindenesetre úgy tűnt, már azok a tünetek is hererákra utaltak!

  Kora ifjúságomtól kezdve volt egy elhatározásom, hogy bármiféle rák esetén sem lennék hajlandó alávetni magam a hivatalos kezeléseknek! Ebből kifolyólag először nem is szándékoztam egyáltalán orvoshoz fordulni, végül később is csak diagnosztika céljából tettem meg azt.
  Két urológus is vizsgált, mindkettőjük szakvéleménye megegyezett az internetes ’öndiagnózisom’ eredményével: hererák. Annyit pontosítottak, hogy annak egy „kevésbé agresszív” fajtája, a semynoma (szeminóma)!

  A daganatom 2008. év folyamán lassan, de biztosan növekedett. 2009. februárjában elkezdtem egy alternatív terápiát, a B-17  ’emelt kúrát’. Ezt addig kellett volna folytatnom, a „használati utasítás” szerint, amég tünetmentessé nem válok. (Máig sem vagyok 'tünetmentes'!)  Azonban egy hónap után abbahagytam, mivel azalatt megismerkedtem az Újmedicinával, és az rögtön szimpatikusnak, hihetőnek, és a saját esetemre vonatkoztatva telitalálatnak tűnt.
  Miért írom mindezt? Balkezes vagyok. 2003-2004 évek folyamán valóban ért súlyosnak megélt veszteségi konfliktus párkapcsolati vonatkozásban, amire évekig ’rá voltam kattanva’. Aztán 2007-ben újabb ilyenek történtek. Mindegyik esetre igaz, hogy alapvetően saját magamat hibáztathattam érte!

  2009-ben úgy tűnt nekem, hogy a daganatom növekedése megállt, de az igazsághoz tartozik, hogy az urológus doktornő, akihez kontrollra azóta is visszajárok, még 2009 őszén is növekedést diagnosztizált. Egyébként pont azokban a hetekben begyulladt az érintett szervem, érzékeny lett, és vizenyő vette körül, de ezt leginkább annak tudtam be, hogy közvetlen az ezt megelőző napokban erős mechanikus behatással „teszteltem” érzékenység és deformálhatóság tekintetében. A gyulladás aztán kb. másfél hét alatt elmúlt…
  Felvetődhet még a kérdés, hogy a B-17 használt-e valamit? Igazából erre ma sem tudom a választ. Talán egy kicsit csökkent akkor a daganat mérete, de ebben akkor nagyon akartam hinni, úgyhogy nem biztos, hogy tényleg úgy is volt. De talán a növekedés megállásában szerepe volt? Sajnos erre sem tudok biztos választ adni…

  Egy valami azonban tény: 2009. ősz után 2010. novemberében jártam legközelebb urológiai kontrollon, és ekkor már a doktornő is azt állapította meg, hogy a daganat mérete csökkent az előző évihez képest! És akkor már másfél éve semmilyen terápiát nem kaptam.
  Azóta nem jártam urológusnál, majd kb. őszre tervezem a következő kontrollt. Nekem úgy tűnik, talán még a novemberihez képest is ment összébb a daganat, de ez az egész folyamat annyira lassú, hogy csak fél év, egy év távolságból lehet bizonyosat gondolnom.

  A méretcsökkenés azonban kérdéseket vet fel! Ha jól értem, az Újmedicina szerint a megoldási szakaszban már csak növekednie, utána pedig stagnálnia lenne szabad. Ezek szerint akkor újból visszaestem a konfliktusba? Noha erre lehetett példa az eltelt év alatt néhány hónapig, de nem hiszem, hogy folyamatosan ’be lennék kattanva’. Nem így érzem!
  Szóval itt tartunk most, én is kíváncsi vagyok, hogyan alakul a jövőben? Egy valami biztos, májusban már három éve lesz, hogy tudatára ébredtem, rákom van, semmilyen hagyományos kezelést nem kaptam, és köszönöm, jól vagyok!

  Hála és köszönet az interneten elérhető, Újmedicinával kapcsolatos információkért az egész GNM közösségnek, elsősorban Barnai Robertónak, mint a weboldal és a fórumok létrehozójának! Ezidáig valamennyi infóm csupán a netről származik.
  És hála a Gondviselésnek, aki 2009 telének vége felé egy ismerősömön keresztűl eljuttatta hozzám az Újmedicina linkjét!
  2008-ban csak a Gondviselés általi csodás beavatkozásban reménykedhettem. Ezek a beavatkozások néha földközelibbek, mint gondolnánk… 

Döme

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:093 hererák MA
« Válasz #5 Dátum: 2011. December 09. - 13:40:05 »
Üdvözlöm a Fórum Olvasóit és Adminisztrátorait, szervusztok!

  Esettörténetemet aktualizálandó jelentkezem, mivel túl vagyok az idei évre esedékes urológiai kontrollon.
  A daganatom még a tavalyi évhez képest is összébb ment hosszirányban, ez 6 mm csökkenést jelent. A keresztirányú átmérő lényegében nem változott. Új felfedezést is tett a Doktornő, nevezetesen azt, hogy most már látott némi ép struktúrát az ultrahang által. Nekem is mutatta a képernyőn, ez laikus szemmel egy kis kőrkörös valami volt a golyóm egyik végénél. Egyébként kézzel is érzem, hogy az a vége puhább, mert amúgy kemény az egész még most is. Tény, hogy 2009 év elején a főorvos, aki akkor vizsgált, közölte, hogy „egyáltalán nem lát ép struktúrát”.
  Persze el lehet merengeni azon, hogy újmedicinás szemszögből vajon hogyan is értelmezendő a megállapítás, hogy ’ép’ ill. ’nem ép’ struktúra?
  A Doktornő most is megjegyezte, hogy nagyon kíváncsi lenne a daganatom szövettanára, de én továbbra sem szándékszom hozzájárulni egy tűbiopsziához, az már túl drasztikus beavatkozás lenne számomra! (Fontosnak tartom megjegyezni, bárki rákereshet az interneten, hogy hererák esetében már a tapintás és az ultrahang alapján „biztosra mennek”, és szövettan csak a csonkításos műtét, azaz az érintett here eltávolítása után történik a protokoll szerint. Tehát a tűbiopszia ez esetben nem is része a protokollnak.)
  Kaptam beutalót vérvételre és vizeletvizsgálatra. Miután ezek eredményei is rendben vannak, a doktornő megjegyezte, hogy „csodagyerek vagyok”  :) .
  Előzőleg megemlítettem Neki az Újmedicinát, fel is írta a weboldal címét, de sajnos a leletek visszavitelekor késve érkeztem a rendelésre, így nem volt olyan a szituáció, hogy megkérdezhettem volna, megnézte-e Doktornő az említett oldalt, és ha igen, mi a véleménye..?

  Ha már szót kaptam itt a fórumon, egy dolgot még hadd írjek le: Az előző fórumon egy Németországba szakadt hazánkfia ajánlott nekem egy esettörténetet, amiért utólag is köszönet Neki! Egy kb. velem egyidős német úriember írja le naplószerűen az ő történetét hererák témában. 2009 nyár elején rágtam végig magam ezeken a naplóbejegyzéseken, és nekem nagy erőt és bátorságot adott! Ezért ajánlom másoknak is, különösen, ha valaki hasonló cipőben járna!

http://buck-info.de/Erfahrungsbericht_Hodenkrebs_Christoph_Buck_Neue_Medizin.pdf

  Saját történetemet is bátorításul szánom esetleges sorstársaknak, hiszen eddig ez is azt támasztja alá, Hamer doktornak igaza van!
  Kívánom minden egyes embernek, aki érintett (bármilyen) rák témában, hogy merjen (merjünk) a saját ’belső iránytűnk’ szerint dönteni ebben az ügyben, nem hagyván, hogy mások erőltessék ránk, vagy manipuláljanak bele az ő meglátásaiknak megfelelő döntésekbe! De viszont is tény, hogy az Újmedicinát sem szabad ráerőltetni senkire, aki önmagától ’nem vevő’ ezeknek az állításoknak az igazságára!

  U.i: Az én Orvosaimnak nagy-nagy köszönet azért, amiért semmiféle emberi konfliktus nem kerekedett abból, hogy mertem ’különutasan’ gondolkodni, és rendhagyóan dönteni saját egészségem ügyében!


Cs.Tamás (~Döme)

Döme

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:093 hererák MA
« Válasz #6 Dátum: 2012. December 16. - 13:56:09 »
Szép napot, szervusztok!

 Azért jelentkezem itt ismét, mert közben eltelt egy év, a közelmúltban pedig "átestem" az idei évre esedékes urológiai kontrollon. Ennek eredménye meglepetéssel szolgált: a doktornő ezúttal azt mondta, most már jóindulatúnak hiszi a daganatomat!
 Erre a "jó-" ill. "rosszindulatúság" témára nem szeretnék különösebben kitérni, hiszen van saját témája a fórumon. Legfeljebb a doktornő egyik indoklását tartom érdekesnek, miszerint most már a daganat (a golyóm(?)) képes elmozdulni, még egy rosszindulatú daganat megkapaszkodik a környezetében. A leletben a jelen állapot úgy szerepel, hogy 'mobilis'.
 Érdemes lett volna ott és akkor körbekérdeznem a témát, de olyankor sok minden nem jut az eszembe, ami később igen. Na mindegy, most csak a saját, laikusi tapasztalatomat tudom hozzátenni, hogy csakugyan tapintható a zacskón belül az adott golyó körül egy  saját hártya, vagy burok, vagy minek nevezzem, ami persze most már túlméretezett a golyóm számára, így az el tud benne mozdulni, még korábban teljesen kitöltötte azt. (Valahogy az a hasonlat jut eszembe, amikor sikeres fogyókúra után valakin lötyögni kezd a ruha, még korábban feszült rajta. Láthatunk ilyen vizuális reklámot az interneten eleget, hiszen fogyókúra-őrület dúl körülöttünk  :D ). Szóval nem tudom, hogy 'mobilitás' ill. 'megkapaszkodás' alatt erre gondolt-e a doktornő ténylegesen?

 Másik érdekes kijelentése az volt, hogy az érintett here tulajdonképpen semmilyen funkciót nem lát el! Amikor halkan arra hivatkoztam, hogy az interneten olvasottak szerint hormont termel, a doktornő kijelentette, hogy ez badarság, amit hormonszint vizsgálattal igazolni is lehetne. Ezt illetően egyelőre ennyiben maradtunk…

 A végére hagytam azt a dolgot, ami legjobban elgondolkodtat, és aminek konkrétan nincs köze az urológiai vizsgálatokhoz, azok legfeljebb megerősítik saját tapasztalataimat. Tudniillik a méretcsökkenés! Ez valahogy nem illik bele a GNM által adott prognózisba, legalábbis, ha jól értem azokat. Illetve egy kitétellel illene bele (azt hiszem, ezt már korábban is írtam), hogy ha visszaestem volna a konfliktusba. Azt kell mondjam, még tavaly ősszel (újra) akár 3 hónap hossziglan is igaz lehetett a konfliktusba való visszaesés, de év végére túl lettem a dolgon lelkileg. Viszont ez után is inkább csökkent a méret, sem hogy nőtt, cisztásodott, megkeményedett volna.
*Néhány mondatot utólag szúrok ide (két csillag közé) a félreérthetőség elkerülése végett. Természetesen kezdettől fogva meg van keményedve a golyóm. Az előbbiek során arra gondoltam, hogy ha ismét beindult volna a folyamat, akkor kellett volna történnie egy nekrózisnak, amit aztán az MU szakaszba lépve kitölt egy ciszta, ami idővel megkeményedik. Mindez ilyen részletesen legfeljebb az ultrahanggal lett volna kimutatható, a két legutóbbi vizsgálat között eltelt egy évben azonban nem jártam urológusnál. Viszont azt gondolom, a "végtermék" némi méretnövekedést kellett volna okozzon, ami viszont nem történt meg, legalábbis nem érzékelhetően. Sőt, inkább az ellenkezője történt.
 Az esetleges teratóma pedig szintén méretbeli növekedéssel járna, de utóbbi lehetőséget a doktornő ismét elvetette, laikus számára is érthető érvek alapján.
*
 Szóval magam is kíváncsian várom, mi fog történni a továbbiakban, vagy megáll-e valahára a változás? De ha változik is, olyan lassúnak tűnnek a változások, hogy érdemben talán újabb egy év szükséges, mire bármit is ki lehet majd jelenteni ezzel kapcsolatban...
 
 Úgyhogy a témáról egyelőre ennyit, viszont a közelgő ünnepek alkalmából szeretnék Mindenkinek békés szép KARÁCSONYT kívánni!

 Cs.Tamás (~Döme) 

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:093 hererák MA
« Válasz #7 Dátum: 2013. Január 10. - 16:43:20 »
Döme, gratulálok jó egészséget kívánok!


Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:093 hererák MA
« Válasz #8 Dátum: 2013. Január 22. - 03:16:50 »
Döme, csatlakozom! Gratulálok!

Valóban, azt, hogy ez a végére és utána mobilis is lehet, azt (személyesen) én is tanúsíthatom.
Ez azt jelenti, hogy az amorf ciszta leválik a környezetéről fordítok orvosira "mobilis lesz" lesz saját erezete (vérellátása) "vaszkularizálódik", és kiegészítő here szövetként funkcionál, és a továbbiakban nem zavar, hacsak kényelmi gondot nem okoz. Az új szövet nem lesz valami kemény, inkább lágy, de strapabíró. A kérdés az, hogy a konfliktus megoldása után kilenc hónappal mekkorára ment össze. Kb akkora marad, és egy teniszlabdányi azért zavaró lehet.

Teratóma nagyon brutál esetekben alakul ki, amikor valakit pl. az érintett szeme láttára szétroncsol egy vonat, vagy agyonvernek valakit a szeme láttára,
és megszakad a szíve a szerencsétlenen, hogy nem tud rajta segíteni sehogy. A teratómánál extrém a konfliktus intenzitás, és azért nem szoktak nagyra nőni (a mu szakaszban) mert a durvább konfliktusok se szoktak egy évig tartani.
          (A teratóma egyébként az emberi test szűznemzési képességének bizonyítéka, a szűznemést irányozza, extrém esetben. Ez az oka annak, hogy "mindenféle szövetek, mirigyek, laphám, kötőszövetek stb. megtalálhatók a teratómában (nem mindegyikben). Való igaz, hogy az emberi test már nem alkalmas arra, hogy ezt "végig kivitelezze", mindemellett be tudja indítani, és ezen érdemes elgondolkozni.) A teratómát nincs mese, szépen el kell távolítani, ez a hagyományos eljárás, és itt a legésszerűbb is.

Te nem így jártál, és ennek örülök. Gratulálok! Ezzel ellehetsz. Welcome in the club.

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:093 hererák MA
« Válasz #9 Dátum: 2013. Január 22. - 10:50:05 »
Rob, fantasztikus a kiegészítés!

Hétvégén voltunk Galló Bélánál, s ő megerősítette klinikai tapasztalatai alapján, hogy
a férfiúi minőségben esett "sérelem" az prosztata és mellékhere,
míg gyerekkel kapcsolatos sokk kapcsán a  here érintett (ld. Hamer dr. saját példája).

SZép napot: H

Döme

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:093 hererák MA
« Válasz #10 Dátum: 2013. Január 24. - 02:13:50 »
Kedves Helga és Roberto!

Köszönöm szépen bíztató hozzászólásaitokat, jókívánságaitokat!
Közben azért járatom az agyam a dolgon, persze ez már rég' nem félelem, csupán kíváncsiság.
Pl. mit mutat(na) ez az elváltozás, ha a 9 hónap letelte előtt mégiscsak visszaesik az ember átmenetileg egy hasonló konfliktusba, pláne ha többször, netán rendszeresen esik vissza? Vagy pl. hogyan viselkedik a jelenség "fizikai része" konstellációban..?
Mert kicsit az az érzésem, hogy (más elváltozásoknál is!) a kétszakaszúság ritkán fordul elő a gyakorlatban, az életben, olyan "vegytisztán", ahogy azt a megfelelő természettörvény leírja. Ennek oka pont a rendszeres visszaesések lehetnek, ill. konstellációban a mérleg "billegése", szerintem. Ezek pedig (az érintett számára is) jól megnehezíthetik az (ön)analízist.

Mindenesetre figyelem tovább a dolgot saját magamon, és igyekszem majd beszámolni róla, ha lesz érdemi változás, vagy éppen ha tutti megáll(na) végre a folyamat.

Üdvözlettel: Cs.Tamás (~Döme)

Mr.D

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:093 hererák MA
« Válasz #11 Dátum: 2013. Július 10. - 22:07:47 »
Üdv!

Szeretném ha valaki helyre tenne bennem egy kis zavart. Kutattam új medicinás szemszögből a prosztata/herék elváltozásait és youtube-val kezdtem, ahol az van, hogy egy veszteségi konfliktus vagy egy férfiassági önértékelés letörés konf. okozhatja a herék nekrózisát. Aztán ennél a témánál feljebb azt olvasom, hogy két fajtája van, egy teratómás és egy nekrózisos. Akkor lesz teratóma(sejtszaporulat), ha az alany egy súlyos hozzátartozó veszteségi konfliktust szenved el aztán a nekrózisnál(sorvadás) is ugyan ez a konfliktus játszik szerepet, plusz itt még az is meg van említve, hogy lehet egy nővel történő csúnya, félig nemi jellegű konfliktus is.(Ami gőzöm sincs mit takar...). Tehát kissé össze vagyok zavarodva.

Köszi a segítséget!

Döme

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:093 hererák MA
« Válasz #12 Dátum: 2013. Július 15. - 12:31:33 »
Üdv, Mr.D !

Kicsit kivártam, hátha válaszol valaki képzettebb GNM-es (jómagam egyelőre nem vagyok az), de addig is, még egy ilyen válasz megérkezik, hadd írjak néhány gondolatot!

-Igen, a here-teratómát és a here-nekrózist valóban hasonló természetű konfliktus váltja ki a GNM szerint, ámbár a "konfliktus tömeg" talán eltérő, ahogy Roberto írja feljebb.
Viszont ezeket a heretumorokat nem ritkán keveredve diagnosztizálják! Ezen azért elgondolkodtam, hogy vajon ez nem azt jelenti-e, hogy maga a kiváltó konfliktus ugyanaz az esemény volt? Vagy két külön esemény?
Az ősszel regisztráltam egy általános szemléletű rákfórumon (milyen érdekes, ez a fórum néhány hete nem érhető el..!), ahol épp' a hererák téma pörgött leginkább. Az ott hozzászóló úriemberek, akik "természetesen" megoperáltatták magukat, leírták a szövettani eredményeiket is, ezek közt többször is olvastam, hogy X% teratoma, Y% semynoma.
De, hogy bonyolultabb legyen a kérdés, az akadémikus orvoslás még ezeken kívül más típusú heretumorokat is megkülönböztet, amik szintén előfordultak/előfordulnak keveredve is.
Mindenesetre, ahogy itt, ezen a fórumon is olvasható, a teratóma elnevezése itt is, ott is ugyanaz, a szeminóma pedig a here-nekrózissal kezdődő jelenségnek felel meg.
Erről egyelőre ennyit, noha mindez szerintem inkább bonyolította a képet...  :-\ 

-A 'félig nemi jellegű konliktus' -ra konkrét definíciót még én sem olvastam, de saját fejem után mindig valami csúnya veszekedésre, vagy valami annál is durvább konfrontációra gondoltam, ami a párkapcsolati partnerek között történt/történik...


Mr.D

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:093 hererák MA
« Válasz #13 Dátum: 2013. Július 24. - 10:27:54 »
Döme!

Köszönöm, így már kicsit érthetőbb a dolog, látom Roberto is írt a teratómáról. Azért még lenne pár kérdésem.
Lehetséges-e, hogy fogantatáskor az apa éppen KA szakaszban volt, egy férfiassági önértékelés letörés konf.-ban és így erre a konfliktusra a fiú gyermek egész életében gerjed még akkor is, ha nincs kibillent hormonális állapotban? Vagy már eleve herenekrózissal születik?
A másik az lenne, hogy kialakulhat-e olyan helyzet, hogy az érintett elszenved egy veszteségi konfliktust, herenekrózis következtében kibillen hormonális állapotából és ugye innen már elszenved egy férfiassági önértékelés letörés konfliktust és benne is ragad?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:093 hererák MA
« Válasz #14 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 00:14:07 »
A heredaganatnál (KA: sorvadás, MU: maradandó megerősítés) valóban férfiassági önértékelés letörés vagy szeretett hozzátartozó élőlény elvesztése (halál vagy elhagyás útján) a konfliktus. A cél, hogy az érintett termékenyebbé váljon és később reprodukálhassa az élőlényt.

A teratóma esetében a folyamat a szűznemzéshez hasonlatos. Ebben az elváltozásban többféle csíralemez származású szövet található, vagyis itt már nem csak az a cél, hogy az anyatermészet az érintett férfit termékenyebbé tegye, hanem az elvesztett élőlény azonnali reprodukálása (ami persze nem jár sikerrel, de a szándék megvan). A teratóma konfliktusa is szeretett hozzátartozó elvesztése, azonban a fájdalom itt leírhatatlan, hatalmas, brutális a nekrózist követő, MU szakaszban keletkező daganat konfliktusához képest.

...plusz itt még az is meg van említve, hogy lehet egy nővel történő csúnya, félig nemi jellegű konfliktus is.

Ez nem a here konfliktusa, hanem a prosztatáé (KA: daganat, MU: gombás elbontás, gyulladás).

A félig nemi azt jelenti (a férfi szemszögéből), hogy nővel kapcsolatos. A csúnya konfliktus pedig, hogy valamilyen mocsokságról, aljasságról van szó, amin szeretné magát túltenni, megszabadulni tőle. Jelen esetben kifejezetten lényeges, hogy ez egy nőhöz kapcsolódik. Nem feltétlenül párkapcsolatról van szó, a nő lehet az anya, lehet a főnök, bárki. Sőt, az sem kell, hogy a férfi legyen a másik fél, elég, ha elszenvedője egy másik férfi és nő közötti konfliktusnak, például a szülei veszekedésének, mocskolódásának. Üdv.