Szerző Téma: A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság  (Olvasták 17934 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Dátum: 2011. Január 09. - 00:17:55 »
Az Új medicinában kiemelt szerepe van a kezűségnek, pontosabban biológiai oldalúságnak. A biológiai oldalúság az első sejtosztódáskor dől el. Ez egyfajta polarizálódás. Bár az "átedzés" vagy "átnevelés" járhat következmény konfliktusokkal, a biológiai oldalúság egész földi utazásunk alatt fix. Nem változik! Lehet, hogy egy balkezes ügyesen megtanul jobb kézzel enni, inni, írni - a konfliktus vonatkozást, ill. góc-becsapódási sorrendeket azonban balkezessége határozza meg. A kisgyerekeknél a hameri gócok ugrálása azért lehetséges, mert még ingatag a hormonális állapotuk, ezért a nemi-birtok zónáknál, ahol már a hormonális állapot is dönt, attól függ a becsapódás, hogy abban a pillanatban milyen hormonális állapotban volt a gyerek.

Tesztek a kezűség eldöntésére:
- taps teszt (melyik kéz van felül)
- összekulcsolt kéz (melyik hüvelykujj van felül)
- baba teszt (reflexből a domináns kéz fogja a baba fenekét)
- kalapács teszt (reflexből melyik kezet használjuk)
- seprű, lapát teszt (melyik kéz tartja)
- hátulról hirtelen meglökés (melyik lábbal lép ki)
- WC papír teszt (melyik kéz töröl)

Létezik még egy módszer a biológiai oldalúság megállapítására, haladóknak. Egyszerű statisztikával el lehet dönteni a nagyon kétes esetekben, hogy melyik oldal a mérvadó, a következőképpen:
Kérdezzük meg az érintettet, hogy hányszor volt életében tüdőgyulladása, és hányszor gégegyulladása! JK férfi és BK nő csak másodlagos nemi-birtok konfliktusként tud gégegyulladást teremteni magának, így az ritkábban fog előfordulni. Ugyanez érvényes a BK férfiakra és a JK nőkre, azzal a különbséggel, hogy náluk a tüdőgyulladás/bronchitis előfordulása lesz kisebb.

Csürdöngölő

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 09. - 11:50:41 »
Szia, Máté,
Nem kételkedem a mondottakban, de mi van akkor, ha a tesztkérdéseket nem tudja az enber egyértelmüen megválaszolni?
Én pl. jobbkezesnek tudom magam, de az emlitett arány kb. 50%.

Köszi, üdv:Cs.

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 09. - 13:31:59 »
Szia Gabi!

A Te esetedben egyértelműen csak a "haladó" módszer adhat választ a kérdésedre.

A többieknek nem tudok semmi konkrétumot mondani, csak a megfigyeléseim alapján mondom, hogy ez tényleg így működik. Azt nem tudom, hogy valóban az első sejtosztódással dől-e el a dolog, de az bizonyos, hogy még a születés előtt ez kialakul. Robertot kellene erről faggatni.

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 12. - 14:46:37 »
Valóban nagyon fontos a legtöbb (bár nem az összes) ÉBK kiderítéséhez a biológiai oldalasság pontos ismerete, ezért egy esetfeltárás során (ha a megfelelő metodika szerint történik) mindig sor kerül a szükséges tesztek elvégzésére, és ha kell, további kutatások elvégzésére (ezt arra értem amit a "haladó" módszerről írtam -aki a GNM-mel foglalkozik az úgyis tudja).

üdv, Máté

Anami

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 304
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 13. - 23:20:35 »
Sziasztok!

Úgy gondolom Roberto azért emlegeti a Szervatlaszban, hogy a biológiai oldalúság az első sejtosztódáskor dől el, mert Hamer doktor ezt konkrétan leírja:

GNM-ismertető, Hamer doktor: http://www.ujmedicina.hu/Orvostudomany/gnm-ismertet-dr-hamer.html 10. o.

Bemásolom ide a konkrét leírást:

"A jobb- és balkezesség az agyból, pontosabban a kisagyból indul, míg ez az agytörzsben
gyakorlatilag nem játszik szerepet. Ez azt jelenti: a legelső sejtosztódáskor már elkezdődik a „kisagy”
nevű számítógéprész fejlődése, ezzel a jobb-és balkezesség elkülönülése.
A balkezesség áthelyezi a
konfliktus becsapódásának helyét az agy átellenes oldalára a szokványos jobbkezességhez képest.
A balkezesek tulajdonképpen a lelküktől az agyukig másként vannak „polarizálva”.
Ugyanaz a konfliktus a jobbkezesnek jobb, a balkezesnek a bal oldalon csapódik be.

Az Új Germán Medicinában elmulasztani a páciens jobb- ill. balkezességének megállapítását
durva hibának számít, mert a legfontosabb dolog a konfliktusok Hameri-gócokhoz, és a szerv rákos
daganatához (vagy sejtelhalásához) való hozzárendeléséhez. Mert nem csak a konfliktus- és az agyi utat
dönti el, hanem azt is, hogy egy páciens melyik konfliktusnál milyen „betegséget”, illetve ÉBK-t (értelmes
biológiai különprogramot) szenvedhet el egyáltalán."

Hamer doktor nyilván utánajárt eme ténynek, különben nem írta volna le.

üdv. Anna

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #5 Dátum: 2011. Április 14. - 18:38:31 »
Új! Körömreszelő teszt! Amelyik kezeddel a reszelőt jobban esik húzgálni, valószínűleg az.
Amelyiket jobban befeszíted, letámasztod valószínűleg nem az. Nagy tömegen nem teszteltem, az eddigi 26 esetnél megmutatta. Még egy alternatíva azoknak, akik a kezűségükben bizonytalanok.

Valóban, ahogy Máté az első hozzászólásban írta, ha a tesztek vegyesek,
egy-két nemi/birtok zóna különprogramból ki lehet rakni. (Haladók előnyben.)

PS. előfordul, hogy a kezűséget néha elírják kezességnek. A kezesség jogi fogalom.
A kezűségről pedig a biológiában beszélünk, mely egy élettani fogalom, egyed-jellegzetesség.

Mókás dolog nem, hogy van balpatájúság, jobbmancsúság...? A jegesmedvék állítólag mind balkezesek.

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #6 Dátum: 2011. Május 23. - 23:22:10 »
"A nemi birtok zónákban a három változós (becsapódási sorrend) függvény egyik változója a biológiai oldalúság. Ott érdekes módon NEM számít, nem érvényesül a személy vonatkozás. A biológiai oldalúság ott "csak" egy kétértékes változó." üdv, rob

viriboszi

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #7 Dátum: 2012. Március 21. - 22:23:29 »
Tisztelt Fórumtagok!

Létezhet olyan, hogy valaki kétkezes? Vagyis mondjuk a dolgok egy részét inkább bal kézzel, egy másik részét inkább jobb kézzel  csinálja? Vagy ez inkább abból fakad, hogy átnevelték bal kézről jobb kézre?

Köszönettel:

Virág

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #8 Dátum: 2012. Március 22. - 00:24:35 »
Virág, az új medicina (testünk elváltozásai, megbetegedéseink mechanizmusa) szempontjából nem létezik kétkezűség.

Olyan van, hogy valaki - pl. képzőművészek - mindkét kezét nagyon ügyesen használja. A biológiai oldalúság/kezűség viszont egy életen át elkísér, és életünk során nem változik. Hamer doktor azt mondja, hogy az első sejtosztódásnál dől el (ezt azzal magyarázza, hogy az egypetéjű ikrek közül az egyik ember mindig bal-, a másik jobbkezes, biológiai értelemben, az elváltozásokat érintően).

Nem ritka jelenség, amiről írsz, nálam is csődöt mondtak a tesztek, mert a fele jobb-, a fele balkezűségre utalt. Viszont, a korábbi megbetegedéseim feltárása során (a nemi-birtok zónákban a legnyilvánvalóbb) egyértelműen (100%) eldőlt, melyik a domináns.

Számos teszt létezik, amivel többé-kevésbé megállapítható a biológiai oldalúság. Egy tapasztalt új medicinásnak viszont nincs szüksége tesztekre, mert korábbi megbetegedések tüneteiből, néhány célirányos kérdéssel meg tudja állapítani. Üdv, Vadvirág

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #9 Dátum: 2012. Március 22. - 10:17:23 »
       Vadvirág, kérdésem, megtudhatnánk, hogy mi derült ki nálad 100 %-osan?

       Egy korábbi feltételezésem volt, hogy a jobboldalasok egyértelműen a jobbos domináns jelenségeket "produkálják". És a gyakori tapasztalatomból azt a következtetést is hoztam, hogy a vegyesen, jobbos és balos jelleget mutató emberek valójában biológiailag baloldalasok. Vajon beigazolódik ez a feltételezésem nálad?

       Egyébként tudunk olyan példát is, amikor egy ember írás-rajzolás tekintetében balkezes, azonban, meglepően, biológiailag jobboldalas. Úgy gondolom, hogy az ilyen fajta keveredés olyan ritka lehet, mint a fehér holló, és inkább a fenti, az általam nálad is sejtett változat érvényes, a kezűség vonatkozásában kevert jellegűeknél.

viriboszi

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #10 Dátum: 2012. Március 22. - 21:48:26 »
Köszönöm szépen a választ:)!

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #11 Dátum: 2012. Március 23. - 00:28:57 »
Virág, szívesen!

János, természetesen megtudhatod. Szigorúan biológiai értelemben véve jobbkezes vagyok (ezt a kezem érzem relatív ügyesebbnek is). Sem én, sem anyukám nem emlékszik rá, hogy valaha is lett volna hörgőgyulladásom. Gégegyulladásom annál többször! Jobb oldali mezodermális elváltozásoknál mindig partner vonatkozású konfliktust találtam (gyermekem nincs, anyukámmal jóban vagyok).

Nagyon-nagyon köszönöm az együttgondolkodást a témában.

A nem egyértelmű tesztekkel kapcsolatban más következtetésre jutottam, mint Te. Beteszem a közösbe, töprengeni.

A taps teszt és az ujjak összekulcsolása balkezességre utalt. Megfigyeltem viszont, hogy a családomban több (jobbkezes!) felmenőm is így tapsol, így kulcsolja a kezét, ezért arra gyanakodtam először, hogy családi mintát leshettem el kiskoromban (pl. színházban).

Amit viszont valószínűbbnek tartok, és én inkább ebbe az irányba mozdultam el, az agyféltekék használatával függhet össze, aminek tapasztalataim szerint nincs köze a biológiai oldalúsághoz, sokkal inkább a neveléshez (milyen az érintett gondolkodása). Eddigi tapasztalataim alapján ez nagy mértékben befolyásolhatja, megzavarhatja a teszteket. A bizonyítás még várat magára. :)

Gyermekkoromban kifejezetten logikus gondolkodásra tanítottak, amit a bal agyféltekéhez kötnek, az intuíciómat később kezdtem el tudatosan fejleszteni.
Valószínűleg ez az oka annak, hogy sokszor önkéntelenül is, bal hüvelykujjal felül kulcsolom a kezemet, és taps tesztnél függőlegesen tartom a kezeimet, enyhe bal kéz dominanciával. Ez a lány is szinte mindig balra kezd el forogni, viszont bármikor meg tudom változtatni a forgás irányát (az ismerőseim 99%-ának jobbra indul).

Az emberek többsége érzelmi alapon "gondolkodik", jobb agyféltekésen (erre is vannak tesztek), és ha igaz az elgondolásom, ez a jobb kéz javára torzíthatja a teszteket. Ez magyarázza, hogy a jobbkezeseknél miért jön ki szinte mindig jobb kéz a teszteken, illetve, hogy miért a balosoknál tapasztaltál bizonytalanságot. Aki mindkét agyféltekéjét közel egyformán használja, annál lehet nagy keveredés a teszteknél.


Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy ne kezdjen el trükköt keresni a képben, a forgás irányának megváltozásával kapcsolatban. NINCS TRÜKK, legfeljebb az elméd bolondozik veled. Ez egy 32 (vagy 36, már nem emlékszem) statikus képből álló mozgókép, GIF, és ha megfordul a forgás iránya, az azért van, mert nincs körvonala a lánynak. Vagyis, ha egy adott pillanatban nézed, a körvonalak hiánya miatt nem tudod megállapítani, hogy melyik lába, keze van elöl, emiatt azt sem, hogy szembe áll veled éppen, vagy háttal. Ha szemben állónak képzeled, akkor a soron következő kép az egyik irányba fordulást enged következtetni, ha háttal állónak képzeled, akkor pont fordítva. Ezért is van az, hogy ha csak a lábfejeket nézed, ahol még nem keresztezik egymást a lábak, sokkal könnyebb megfordítani a forgás irányát. Tehát, valóban alkalmas rá, hogy az elméd működését leteszteld vele. Elnézést, ha illúzióromboló voltam, de ez a téma NEM a kép működésének kivesézéséről szól, hanem a biológiai oldalúságról, szigorúan új medicinás megközelítésben.

Feri

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #12 Dátum: 2012. Március 23. - 10:03:20 »
Sziasztok,

Leduc tanar szerint az elsoszulott gyermek jobbkezes, masodik balkezes, harmadiknal valtozo es a 4-ktol kezdodik ujra a ciklus (bele kell szamolni a veteleseket is!!). A kerdes az volna: ha pld. elvalt ferfi, akinek mar van gyermeke ez elso hazossagbol ujra megnosul es elvesz egy elvalt not es neki is vannak mar gyermekei, ha kozos gyereket fognak akarni, akkor hogy fog, szerintetek, kinezni az uj ciklus?

koszi

Feri

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #13 Dátum: 2014. Január 10. - 19:09:10 »
       A biológiai oldalasság tesztelése területén bukkantam egy általam biztosnak vélt módszerre. Nem cifrázom sokáig, ez nem más, mint ami a két kézzel fogva használt hosszú nyelű szerszámok használatánál nyílvánul meg. Úgy, mint ásó, lapát, kapa, csákány, balta, seprű, nyeles felmosó és hasonlók.

     Ezeknél az oldalasság úgy látható, hogy a dominás oldali kéz mindig a nyél végét fogja, s a tevékenység közben a szerszámnyél a test domináns oldalán van mozgatva.  Ásónál ehhez még hozzáadódik a teszteredményt erősítő jellegzetesség, miszerint az ásó taposását mindig a nem domináns lábbal végezzük. Ezennel az elsőszámú hiteles teszt számomra az ásóteszt lett.

     Van egy még szenzációsabb felfedezésem is: a születési sorrendek és az oldalasságok kérdése. Ez ugye nem tartozik szorosan az újmedicinához, de a teszteléseket erősítő volta miatt érdemes rá figyelni. Számomra megdőlt a Francois Leduc által hozott információ, miszerint kategórikusan az elsőszülött gyermek jobboldalas lenne. Egyre több példa jön szembe velem, miszerint az elsőszülött gyermek oldalassága megegyezik a szülőanyjáéval! A nagy megdöbbenésem akkor volt ezügyben, amikor a gyermekeim oldalasságába évekig vetett hitem dőlt meg.  :o

      Francois Leducnál is volt ezügyben egy nem odaillő alkotóelem, amikor ő azt állította magáról, hogy jobb oldalas, mégpedig az, hogy ugyanakkor a táblára balkézzel írt és rajzolt mintaszerűen. Akkor, a tekintélye okán elfogadtam az állítását, ma már megkérdőjelezem, anélkül, hogy az újmedicina szakértelmét kisebbíteni akarnám. Nála is ez a nem ujmedicinához tartozó, eddig elfogadott születési-sorrendi-dogma lehetett a háttérben, szerintem.

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #14 Dátum: 2014. Január 27. - 15:56:06 »
 https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/t1/579962_441653919247006_762085161_n.jpg
Példa a kétkezes szerszám-használatnál megnyílvánuló bal-oldalasságra.

És aztán itt van a kerékpár, amely szintén kétkezes "szerszám". A kerékpározók tudják, hogy a "nyeregbe-szállás", s a leterhelt bicikli tolása nem esik jól egyformán mindkét oldalról. Ez a kép szemlélteti, hogy a jobboldalasok hogyan helyezkednek.
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1/598495_428674773878254_518552633_n.jpg

Rolee

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #15 Dátum: 2018. Március 07. - 21:28:13 »
Sziasztok!

Van számomra, egyenlőre valami egészen megmagyarázhatatlan dolog ezzel a biológiai oldalúsággal kapcsolatban.
Többször beigazolódott, hogy az új medicina szerint a biológiai oldalúságom jobb oldalú, vagyis elvileg jobb kezes vagyok.
Ezeket az észrevételeket  megfigyeltem, hogy partner/kortárs vonatkozásban a jobb térdem fájt és volt, hogy a jobb szememnél volt kötőhártya gyulladásom (természetesen ugyanúgy partner/kortárs vonatkozásban). Többször is átgondoltam a dolgokat és én tényleg arra jutottam, hogy egyértelműen Jobb kezes vagyok az Új medicina szerint.
Viszont megesett néha, hogy beleestem az orrvérzéses tünetbe is.  Akár hogyan is nézem, azok a konfliktusok is Partner/kortárs vonatkozásúak voltak, de ennek ellenére a bal oldalon volt az elváltozás, vagyis a bal orrlyukamból folyt ki a vér.

Lehet erre valami más magyarázat azon kívül, hogy esetleg mégis rosszul értelmeztem volna az érzelmi konfliktusaimat (amiket már nagyon sokszor újragondoltam)?

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #16 Dátum: 2018. Március 07. - 22:28:58 »
Ez a jelenség szerintem nem a biológiai oldalasságodat kérdőjelezi meg Rolee.

Az agyi vezérlés az, ami minden különprogramnál eldönti "saját belátása szerint", hogy a konfliktusnak mi a szociális vonatkozása. Hiába gondolod te azt egy adott esetben, hogy az partner/kortárs vonatkozású, ha az agyi vezérlés nem úgy "látja".

Az anya-gyermek vonatkozás kiterjesztését, úgy gondolom, nem mindenki alkalmazza, pedig tanácsos minden esetben hozzágondolni még, hogy  ...gondozó-gondozott, főnök-beosztott, előd-utód...

Rolee

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #17 Dátum: 2018. Március 07. - 23:23:01 »
Köszönet a gyors válaszért!
Talán értem miről van szó, de azért visszakérdeznék.
Tehát ezt úgy is lefordíthatjuk, hogy ha én a tudatos gondolkodásommal úgy gondolom, hogy az pl. Partner/Kortárs vonatkozás, attól még a "tudat alattim" azt pont másképpen is értelmezheti annak ellenére, hogy társadalmilag nem az a helyzet? Vagyis pl. annak ellenére, hogy társadalmilag a másik ember se nem a gyerekem, se nem az anyám de nem is vagyok az illető főnöke vagy netán a beosztottja, attól még a tudat alatt gondolhatok úgy rá pl. mint az utódomra (mert pl. sokkal fiatalabb hozzám képest)?

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #18 Dátum: 2018. Március 08. - 05:39:03 »
Igen, így értem.

Rolee

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #19 Dátum: 2018. Március 08. - 17:50:14 »
János, nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ez az információ rendkívül hasznos volt a számomra. Ezzel a helyére került a számomra utolsó  megmagyarázhatatlan kirakós darabka. A biológiai oldalúság terén is már értelmet nyertek a korábbi (e téren eddig tisztázatlan) konfliktusaim is.

Minden jót kívánok a továbbiakban! :)

Üdvözlettel: Roland

Sultan1990

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #20 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 01:24:16 »
Sziasztok!

Ha a tapstesztek 50-%-ban dőlnek a jobb- és balkezűség felé, akkor ha az illetőnél biztosan egy, azaz egy darab É.B.K. fut ugyanazon agyi részben az agytörzset kivéve, eldönthető a dolog "hátulról" is: tehát ha az illető önismerettel és biológiai konfliktus felismerés kompetenciával/intelligenciával rendelkezik, akkor a konfliktusból is vissza lehet következtetni, Roberto utalt erre az alaptanfolyamon, ha nem is pont ugyanezekkel a szavakkal.

Az én mondásom már az,  (nem tudom mennyire állja meg a helyét), hogyha a konfliktust akarjuk megtalálni keressük a kezűséget, mint  egyik döntő tényezőt, ha pedig a kezűséget szeretnénk megtalálni következtessünk vissza a konfliktusból, de csak ha az egyén megbízhatóan rendelkezik biologikus (tudatos) konfliktuskezeléssel. A profi konzulensek soha semmit nem vesznek készpénznek abból amit az egyén mond aki hozzájuk fordul, főleg ha kezdő biologikás.

A kezűség a fogantatás utáni 17. napon már eldől!

Rolee

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #21 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 20:03:27 »
Üdv mindenkinek!

Nálam azon kívül, hogy a jobb kezem erősebb mint a bal, szinte minden teszt arra utalt, hogy biológiailag bal oldalú lennék. Csak az elváltozásaim kapcsán tudtam kideríteni, hogy én a Biologika szerint Jobb kezes vagyok.

Sultan1990

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #22 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 20:15:20 »
Nálam is sok teszt utalt a bal kezűségre, de jobbal írok az az erősebb, és a konfliktusok alapján is jobb kezes vagyok.

Rolee

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:A jobb és balkezesség, avagy a biológiai oldalúság
« Válasz #23 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 20:46:08 »
Nálam az Írás is bal kézzel megy. :) Én úgy indultam neki az egész Új Medicinának, hogy én bizony Bal kezes vagyok. Ebből sokáig kavarodás volt nálam, de már tisztázódott egy ideje.