Szerző Téma: 095 mellékvesekéreg-ciszta MI  (Olvasták 3037 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
095 mellékvesekéreg-ciszta MI
« Dátum: 2010. November 28. - 20:13:17 »
ED1

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.18.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



További részletek és hozzászólások a (link)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:mellékvesekéreg-ciszta
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 20:13:23 »
Cortex glandulae suprarenalis: mellékvesekéreg-ciszta
Konfliktustípus: önértékelés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus (eltévedés, pályatévesztés)
Érzelmi tartalom: "Eltévedtem.. rossz úton járok... rossz lóra tettem..." "Ebből baj lesz..."

Az eltévedt egyént a biológia blokkolja, rossz úton ne tudjon messzire menni (K.A. szakasz: mellékvesekéreg nekrózis)
M.U. szakaszban és azt követően, az egyén éberebb, élénkebb, mozgékonyabb az átlagosnál = tartós, maradandó rásegítés.


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:mellékvesekéreg-ciszta
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 20:13:29 »
3

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:095 mellékvesekéreg-ciszta MI
« Válasz #3 Dátum: 2012. Október 02. - 16:34:00 »
Mellékvese ÉBK háttérkonfliktus leírása egy nő tollából:

"Azért érdekes, mert ez az egész a terhességnél jött tünetként (a diagnózis az fél évvel a szülés után lett felállítva, amikorra már tele voltam tünetekkel), és pont egy olyan időszak volt nekem a terhesség, amit egyáltalán nem így éltem meg, hanem nagyon pozitívan.
Viszont: lehet, hogy ez évekkel a terhesség előtt kialakulhatott. És akkoriban voltak kételyeim. A férjemmel kapcsolatban is, meg a munkámmal, karrieremmel kapcsolatban is. Amikor anno elkezdtem a pályám, akkor minden jól alakult, imádtam, amit csináltam, egyáltalán nem zavart, hogy közben ötödéves voltam, vizsgáztam, diplomamunkát írtam, úgy éreztem, hogy hegyeket tudnék megmozgatni. És akkor mertem először azt gondolni (érezni már éreztem), hogy nem attól vagyok valaki, mert van mellettem valaki, hanem egymagamban is jó vagyok. És akkor jött a férjem, és valahogy minden úgy változott, mintha nem én lennék az életem rendezője. Nem lehet, hogy ezért? Viszont akkor az az érdekes, hogy azóta nem jött ez vissza (merthogy van még egy mellékvesém…)…csak nem beletörődtem?"